Gå til innhold
Hundesonen.no

Fødsel hos Scarlet!!


Silje

Recommended Posts

  • Svar 279
  • Created
  • Siste svar

Ååå, de er bare superherlige! :( Og Tiny er sååå skjønn og lita!

Av alle er nok hun med bliss penest nå ja, der skal jeg være enig :( Ikke alle hunder kler bliss, men på ei søt tispe er det bare sjarmerende! Hmmm, gleder meg til neste valpekull alt jeg *drømme*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg har fått en del spørsmål på mail og MSN har jeg lovet å oppdatere denne tråden med bilder. Jeg er klar over at dere er nysgjerrige på hvordan det går med Tiny :o Jeg var og øyelyste og Chipet hele kullet i går. Alle var frie u.a. Ingen sa et eneste lite pip da dyrlegen satte inn Chipbeholderen :o

Her er nye bilder tatt fredag 27. jan.

Først noen av den største Tootsie

Tootsie5u4.jpg

Tootsie5u3.jpg

Tootsie5u2.jpg

Tootsie5u1.jpg

Her er noen av Tiny, Tootsie og Tara (Treasure fikk jeg bare ikke tatt av)

TinyogTootsie5u1.jpg

TinyogTara5u6.jpg

TinyogTara5u4.jpg

TinyogTara5u3.jpg

TinyogTara5u1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*smelt* Oh my! De er bare så skjønne! Tara har helt nydelige tegninger, og Tiny er sååååå søt! Nå blir jeg helt misunnelig her jeg sitter, valpen min er jo snart voksen ;) Plutselig var hun nesten 10 mnd., 37 cm.og 7 kilo! Det er noe annet enn den 145 gram lette lille tutta jeg tok imot i april ifjor :s

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gurimalla - jeg smelter jo av synet av disse krabatene Gunn! Og jeg gleder meg til Ølen - da regner jeg med å få sett alle sammen (og tatt 1000 bilder hihi!).

Det gjør du for jeg har alle sammen med meg til Ølen, så bare pass på at du har god plass til bilder på kameraet ditt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*smelt* Oh my! De er bare så skjønne! Tara har helt nydelige tegninger, og Tiny er sååååå søt! Nå blir jeg helt misunnelig her jeg sitter, valpen min er jo snart voksen ;) Plutselig var hun nesten 10 mnd., 37 cm.og 7 kilo! Det er noe annet enn den 145 gram lette lille tutta jeg tok imot i april ifjor :s

Så du liker Tara best du også ;) . Har likt henne best til nå, men jeg har heldivis mange uker enda til å bestemme meg for hvilken jeg skal beholde utenom Tiny :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

urettferdig :P:P

Gunn, sender du valpene i posten til meg? Så kan jeg også se dem live, så skal jeg se om jeg får returnert dem(etterhvert) :D

Hvis det hadde gått å sende dem i posten til deg, slik at du kunne sett dem live, så hadde jeg selvfølgelig gjort det for deg vet du :D

Jeg får nok heller filme dem, og sende ut en film av dem :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...