Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på leting etter et solid og skikkelig bur til bilen, men sattan så dyre de er!

Det buret jeg har nå er ikke holdbart i det hele tatt, og jeg skjemmes nesten for å bruke det. Det er et vanlig klappsammenstålbur, og i en eventuell krasj tipper jeg det gjør mer skade enn å beskytte henne egentlig :cry:

Jeg ønsker meg et bur fra Trønderburet eller Herkules eller noe i den duren, men de koster virkelig flesk.

Finnes det ingen rimelige og solide bilbur til hund?

Setter stor pris på tips om rimeligere bur, men er kun interessert i den typen som tåler en støt.

Skrevet

Jeg vet ikke om dette egentlig hjelper deg, men tenkte bare å tipse om at Trønderburet selger brukte Trønderbur også. De er rimeligere enn de nye og spesiallagede i alle fall. Det går an å kjøre en tur og se om han har noe inne som passer til bilen din, evt ringe først og høre. :)

Skrevet

Jeg fikk sveiset et dobbeltbur privat og slapp ganske mye billigere unna.

Betalte 4000 for et bur med ca mål B100 (45+55) D80 og H70.

Ellers dukker det jo jevnt og trutt opp rimeligere og pent brukte bur på finn :)

Skrevet

Få deg jobb i dyrebutikk som selger burene ;)

Men ja, det er vel bare å lete på finn etter noen pent brukte antar jeg. Ser Trixie har begynt å selge bilbur som ligner veldig på herkules sine, men de er bare et par hundelapper billigere så det utgjør ikke store forskjellen :P

Skrevet

Skeptisk til plastbur da jeg har sett knust plastbur og det var MANGE skarpe kanter.

Jeg ser på et bra bilbur som en investering.

Det er en av de tingene til hund jeg prioriterer å bruke penger på skikkelig kvalitet.

Om du ikke har råd til å bruke så mye på nytt bur, legg en annonse på Finn.no under ønskes kjøpt.

Gi det litt tid, så dukker det helt sikkert opp noe.

I fengselet her lager de rimelige helsveisa bur.

Det kan ikke finnes et tilsvarende tilbud rundt omkring der du bor?

Mulig de ikke er like god kvalitetsmessig som de dyre merkene da flere og flere merker legger mye arbeide ned i sikkerhet ved å kræsjteste burene.

Men jeg tror sikkert at de er av en helt annen kvalitet enn sammenleggbare bur og plastbur.

Skrevet

Jeg kan ta mål av buret som jeg hadde i Berlingo´en min (søndag kanskje?) og dersom dette passer og du finner en genial måte å få det fra Østlandet og opp til Trøndelag på så kanskje det ordner seg? Kelabur, fin str til hunden din og to dører og greier og greier.

Ja, sjekk det da :) Hva skal du ha for det da isåfall? (transport opp hit tror jeg at jeg skulle fått ordna)

Jeg ønsker bur med dør både i langenden og kortenden, fordi i min bil må jeg ha dør i langenden (Toyota Yaris Verso) og i min mors bil (som vi bruker på utstillingsturer) må jeg ha dør i kortenden.

Ellers takk for mye fine tips i tråden!

Jeg er enig i at skikkelig bur er en grei sak å investere litt i, men 6500,- osv for et bur synes jeg er drøyt mye penger. Egentlig synes jeg 2000,- er ille nok, men skjønner at jeg kanskje må opp i den prisklassen.

Skrevet

6500?? Jeg betalte 3500,- for mitt Trønderbur laget etter mål til min bil.

Brukte skrekkeksempel da liksom, toillsjur :P

Jeg har fått et prisforslag fra Trønderburet på 3500,- jeg også, men jeg synes fortsatt det blir litt dyrt altså.

Skrevet

jeg fikk pris på 7800 for dobbeltbur fra smidth.... fikk sjokk og kjøpte meg variocage til 4800. Dyrt ja, men sikkert lettere å få solgt da jeg har litt rar bil og kjøpe spesialbygd vil si at jeg antageligvis ikke får solgt det :P

Skrevet

jeg har trippelbur fra Schmidt.

Ny pris 9900 kr. Noe som er helt sykt, spør du meg...

Jeg betalte 5000 for det, noe jeg også syns er drøyt. Men er veldig fornøyd. Plass til blandingen min på 34 kg + to sheltier e.l.

Har også et enkeltbur fra Kela, som ble spesiallaget til den gamle bilen min. Betalte vel 2200 kr inkludert frakt. BC'n bor i det buret når vi er på biltur :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...