Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei:)

Har hatt mange dårlige erfaringer når det kommer til veterinærer rundt Larviks-distriktet, og nå begynner jeg å bli gal.

Lurte på om noen har noen gode anbefalninger rundt i Vestfolds-området? Gjerne Larvik eller Sandefjord.

Skrevet

Jeg har ingen erfaringer med veterinærer så langt borte, men jeg er strålende fornøyd med Tønsberg Dyreklinikk. Tilbrakt MYE tid der, og er veldig imponert over kompetansen til veterinæren min. :)

Skrevet

Har hørt mye bra om han som også øyelyser som holder på i Sandefjord. Petter Myhre heter han og holder til i Nedre Åsen 6A. Var der med min for å lyse henne og var veldig fornøyd med behandlingen vi fikk :)

  • Like 1
Skrevet

Petter Myhre hestedoktoren? Isåfall er det det han gjør best...men nå er vi visst igang - det med dyrlege er en subjektiv greie :innocent:

Skrevet

jeg bor i Larvik og brukte lenge A-vet, til jeg fant ut at nok er nok! Nå kjører vi til Tønsberg til Vestfold Dyrehospital, og taper igrunn ikke spesielt mye tid eller penger på det. Hos A-vet var det ALLTID laaang ventetid. I Tønsberg har vi kun ventet litt noen få ganger. En annen ting som er deilig der, er at veterinæren ikke overdramatiserer ting, og ikke er redd min type hunder :D Halvard heter han vi bruker. Han er også rolig og veldig lett å prate med, og det er også billigere enn på A-vet...

Skrevet

Jarlsberg dyreklinikk :D

Har også vært hos Pål Hansson i Larvik for ryggen til Grumpy, veldig fornøyd med han! Litt Are Thoresen type :P

Skrevet

Har også vært hos Pål Hansson i Larvik for ryggen til Grumpy, veldig fornøyd med han! Litt Are Thoresen type :P

Han har jeg hørt mye rart om, men han skal visst være veldig flink til å operere.

Skrevet

Han har jeg hørt mye rart om, men han skal visst være veldig flink til å operere.

+ han er flink på pulsdiagnose og ting som har med muskler og sånne ting og gjøre :)

Are Thoresen er jo rådyktig, synd han han ofte har venteliste på et vondt år.

Skrevet

Har han virkelig venteliste? Har kontaktet han to ganger, og begge gangene fått tilbud om time i løpet av en uke.

Skrevet

Jeg har både vært hos A-Vet og Hansons i Larvik. Føler ikke jeg er så fornøyd egentlig, selvom Hansons er alright, men holder ikke det han sier når det kommer til pris osv. Ringte nemlig ang fylte analkjertler på min, han sa han kunne gjøre det for 250. Han klarte det ikke fordi de var "seige" og han hadde ikke satt av nok tid, så vi måtte komme tilbake en uke seinere. Det gikk denne gangen, men regningen kom på over 1000kr. Så føler meg veldig lurt. Det her har også skjedd en annen gang når hu fikk en betent tonegl.

Men skal absolutt prøve Tønsberg:) Verdt kjøringa. Alt for min firbente venn. Takk for tipsene:)

Skrevet

Har han virkelig venteliste? Har kontaktet han to ganger, og begge gangene fått tilbud om time i løpet av en uke.

kunne du sendt meg pm på hvordan du kom i kontakt med han? jeg har ringt div telefon nummer siden oktober og nå til slutt gitt opp..

Guest Kåre Lise
Skrevet

kunne du sendt meg pm på hvordan du kom i kontakt med han? jeg har ringt div telefon nummer siden oktober og nå til slutt gitt opp..

Du har kanskje fått PM men jeg har fått tak i han her i fjor, tror han har gitt opp mobil og diverse han snakket om det. Merk telefontiden!

http://holistiskterapi.no/klinikkene

Skrevet

Har han virkelig venteliste? Har kontaktet han to ganger, og begge gangene fått tilbud om time i løpet av en uke.

Ja, jeg fikk time 6 mnd etter jeg ringte, helt fullbooket.. Samme med flere andre jeg kjenner også.. Jeg fikk ikke ringt tlfnummeret som står på siden.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Ja, jeg fikk time 6 mnd etter jeg ringte, helt fullbooket.. Samme med flere andre jeg kjenner også.. Jeg fikk ikke ringt tlfnummeret som står på siden.

Han har sine egne greier på ting. Jeg ringte han i fjor på denne tiden og fikk bare beskjed om å ta kontakt igjen etter skoleferien, noe som ikke skjedde. Anbefaler de som virkelig vil til han å ta kontakt med han og høre selv hvordan det ligger an og ikke på alle andre's oppfatninger.
Skrevet

Han har sine egne greier på ting. Jeg ringte han i fjor på denne tiden og fikk bare beskjed om å ta kontakt igjen etter skoleferien, noe som ikke skjedde. Anbefaler de som virkelig vil til han å ta kontakt med han og høre selv hvordan det ligger an og ikke på alle andre's oppfatninger.

Ja. Kanskje han gir time til ting som "haster" fortere? Hvis de får kontakt da, hehe :P Den gangen jeg fikk time hos han måtte jeg desverre avlyse pga obligatoriske skolegreier og da fikk jeg ikke time før mange måneder etterpå, så da screwa jeg det..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...