Gå til innhold
Hundesonen.no

Simiras 1. mai EFIT


simira
 Share

Recommended Posts

Nå har jeg fri hver tirsdag, så fridag var ikke så spesielt for meg, men at alle andre har fri også er jo hyggelig, da kan man gjøre ting sammen!

Våkna av meg selv før kl. 8 og var våken! (gløtter normalt på øyet når gubben står opp en gang mellom 6 og 7, men er sjelden bevisst før ni, selv når jeg skal på jobb)

P1030384.JPG

0840:Hundene er våkne og hoppene glade og klare for skogsturen vi skal på i dag... eh... sol! varmt! sløve!

P1030385.JPG

1009: Vi skal grille etter turen i dag, og grillspyd står på menyen. Jeg har kuttet opp mais, squash, paprika, selleri, løk, flintstek, grillpølser og karbonader.

P1030392.JPG

1152: Har glemt av EFIT en stund mens jeg sitter og spiller brettspill på nett og leser på sonen, mens vaskefolka kommer og vasker huset mitt. Estlendere har nemlig ikke fri 1. mai. Hva mener du, rotete skrivebord? Nja, jo...

P1030398.JPG

1223: Ut på tur! Lillesøster og mannen er kommet og Tollef kjører oss til Solemskogen for å gå den lange runden hjem (11 km). Jeg trener til fottur og går med 5 kg sekk.

P1030401.JPG

1305: Kovu er tørst

P1030403.JPG

1422: Nesten hjemme, jeg og svoger på grøntområdene like ved der vi bor.

P1030407.JPG

1501: Lillesøster har slått seg ned i sofaen sammen med Odin

P1030408.JPG

1545: Spydene er kommet på grillen. Sammen med couscous og gresk dressing ble det et drømmemåltid!

P1030413.JPG

1641: 150 kg våpenskap skal opp på loftet. Bra vi har 3 sterke menn til stede! Litt knutekunnskap og kvinnemuskler kom også godt med når vi skulle ha skapet opp loftsstigen ved hjelp av en jekketalje og lastestropper...

P1030417.JPG

1719: Skapet er på plass, og vi er klare for kveldens rollespill-session. Snop og snacks hører med (spist med god samvittighet etter den turen!). Legg merke til kongen som også ligger midt på bordet av en eller annen grunn.

P1030430.JPG

1834: Grog'en Boris slår ikke an hos alvepikene, mens magusen Ahriannon besøker "Kongen i fjellet" og lærer mer om fairiemagi og demoner. Odin er ivrig tilskuer.

P1030438.JPG

1926: Det har vært en lang dag, Odin er sliten han.

P1030451.JPG

2023: Vi har avsluttet spillingen, og det tok Kovu ca. 1 minutt å krype opp i sofaen og legge seg til i et ferdig oppvarmet hjørne.

P1030465.JPG

2058: En runde med brettspill på nett før jeg laster opp bildene og deretter rett til køys. Håpet er å holde døgnrytmen ved like resten av uka!

P1030468.JPG

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig fine hunder du har! :D

Takk! :D

Så ut som en koslig dag.

Tungt våpenskap dere har.

Det er noe sånne regler og sånt på det. Tror det måtte være så tungt fordi vi ikke kunne bolte det fast i betonggulv, elns.

En ganske herlig dag, selv om jeg merker at det ble litt lang tur i går... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...