Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oppdaget nettopp at jeg gjorde det, og kom på at jeg har lest at det ikke er lov. Så beklager den. Men for å komme til poenget, hvorfor er det ikke lov?

du kan rapportere innleggene du dobbeltposter forøvrig :)

<b>§1.6</b>

Dobbelposting er ikke lov, hverken doble innlegg eller doble tråder. En tråd skal aldri postes flere steder i forumet. Har du siste innlegg i en tråd, redigerer du heller dette enn å legge inn et nytt. Det er heller ikke lov å redigere sine innlegg på en måte som gjør at sammenhengen i en tråd forsvinner. Dette inkluderer selvsagt å redigere bort hele innlegget.

Skrevet

du kan rapportere innleggene du dobbeltposter forøvrig :)

Joda, den er grei, men jeg skjønner fremdeles ikke hvorfor man ikke kan poste 2 ganger etter hverandre.

Nå er ikke dette et stort problem altså, jeg har jo ikke behov for å prate med meg selv på forumet :-P Jeg bare lurer.

Skrevet

Det er flere grunner. En grunn er at noen misbruker det for å få opp innleggstelleren sin (ikke at man kan BRUKE det til noe, annet enn å f. eks få tilgang til den gamle Kjøp & Salg-kategorien vi hadde, der måtte man ha 50 innlegg for å kunne poste).

En annen grunn er at det er ryddigere å lese en diskusjon om hvert nye innlegg er fra forskjellige personer, istedet for at èn person bruker en hel side med innlegg for å quote forskjellige personer, legge til et veldig nytt kort innlegg osv. Det er enkelt å spamme ned en tråd dersom man kan skrive innlegg på innlegg etter hverandre uten regulering.

Dobbelposting er tillatt i Min Hund-trådene og Min Hjemmeside, fordi det er mer brukerens "egen" tråd og det er opp til hver enkelt hvordan de ønsker at den skal se ut, samt selvfølgelig må man få lov til å poste nytt bilde eller skrive om hunden sin uten at noen andre har kommentert i mellom :)

Håper det var forståelig og kanskje gir en god nok grunn til hvorfor vi ikke ønsker dobbelposting.

Moderator IW

  • Like 3
Skrevet

Så bra at dette kom opp akkurat nå, for jeg har dessverre gjort denne feilen flere ganger på den dagen jeg har vært medlem. :icon_redface:

Men nå som jeg vet det, skal det ikke gjenta seg.

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Hmm, på min hund, kan man legge inn nytt innlegg der, selv om man var den siste som la inn innlegg? Jeg tenker på at hvis ingen har svart på mitt forrige innlegg, og jeg har noe nytt jeg vil skrive om, f.eks at vi har deltatt på en utstilling eller konkurranse. Det er jo litt greit at folk ser at man har skrevet noe nytt, og det ser de jo ikke om man bare driver og redigerer siste innlegg.

Skrevet

Ja, det er lov :) I Min Hund og Min Hjemmeside kan man dobbelposte. Vi ser også gjennom fingrene med det i Alt Mulig kategorien noen ganger, for der teller ikke innleggstelleren.

Moderator IW.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...