Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Den så direkte ekel ut og så vidt jeg forsto så var det kun operasjon som gjaødt for å bli kvitt den. Kommer også fra hunder som blir importert fra Romania men den er nok i flere land

Skrevet

Oh joy.. Det måtte jo skje tilslutt... Skjønner ikke hvorfor vi absolutt MÅ ta inn hunder fra utlandet på den måten.. Det finnes da virkelig hunder her i Norge som trenger et trygt hjem!

  • Like 3
Guest Kåre Lise
Skrevet

kjenner jeg får lyst til å vri hue av disse idiotene som importerer dritten med 1000 like idiotiske grunner for det..

Skrevet

Enig med malamuten om bedre kontroll.. da kan fortsatt folk få bruke pengene sine på hva de vil, og risken for å innføre noe skummelt minker betraktelig. Skader nok ikke å være forsiktig med hvilke organisasjoner man henter inn hund fra heller.

Guest Belgerpia
Skrevet

Det værste er at man ikke får stoppet den idiotiske importen.

På Finn. no annonseres hunder MED smittsomme sykdommer/parasitter (livslang behandling må til og livet til hunden blir forkortet) - og de tar ikke affære engang når man påpeker at de annonserer SYKE bikkjer liksom.

Har til og med rapportert dette til mattilsynet har jeg - for jeg synes det er hårreisende at sjuke bikkjer som har sykdommer vi ikke har får komme inn i landet.

Skrevet

lungeorm, hjerteorm, leishmania (kanskje - de tror det finnes en vektor i sør-Sverige evt mutasjoner i parasitten) og mye annet. Lista er lang over parasitter og sykdommer som disse hundene kan ta med seg hit. Jeg synes rett og slett det burde være forbudt å ta inn hunder fra organisasjoner/bedrifter! En og annen som noen personlig er nede å plukker med seg fra gata tror jeg ikke ville bydd på så store problemer. Men dette er big business for de som driver med adopsjon av såkalte gatehunder (les: det er avslørt i alle fall noen som avler disse hundene).

  • Like 2
Skrevet

Men hvis hunder står i karantene eller noe tilk de blir undersøkt så er det vel ingen måte å finne ut om de har denne ormen foruten operasjon eller? Man kan vel se symptomer, men likevel. Da blir det litt dumt å skulle måtte oprere hundene (noe som er dyrt) for SÅ å sende de til Norge?

Nei skulle ønske man kunne stoppe importen..! Burde vært gjort for lenge siden..

Skrevet

Hvis folk flest hadde forstått HVORFOR vi har så strenge regler vedr import av dyr og planter som vi har, så hadde vi sluppet slikt. Men dessverre tror mange at det kun dreier seg om byråkratisk tverrhet og ikke om folkehelse og farlige sykdommer for både mennesker, dyr og planter. Og kjøper/adopterer/smugler inn både dyr og plantemateriale.

Uvitenhet og dumhet.

Skrevet

Det gjør så voooooooooondt å ta feil, shø! :D

Åsså er man så opptatt av å redde verden at man ikke kan tenke på konsekvensene av sine gode gjerninger dagen lang :D

  • Like 3
Guest Kåre Lise
Skrevet (endret)

Har stilt spørsmål om dette i gruppen på facebook som heter "Buddy", og alle ble selvsagt kjempefurte.

Fantastisk ansvarsfraskrivelse den siste kommentaren der med å skylde på mattilsynet som "syndebukken".. :gaah:

Det er nesten sjarmerende imponerende, Plukke opp ett hundekadaver på Gardermoen i bytte mot noen tusenlapper til den øst-europeiske mafian så vet man plutselig bedre enn alle andre. Kudos..

Endret av Kåre Lise
Skrevet

For alt er bare svart hvitt. Alle som importerer hunder fra østeuropa til norge er pengegriske oppdrettere av hunder med orm. Ormene kan vel like gjerne komme fra de fra Romania som bruker marka som toalett som fra en importert hund? Eller hva med fugler og insekter som trekker nord/sør? Av og til leser man jo også om mennesker som måneder etter å ha kommet hjem plutselig oppdager at de har med seg en gjest under huden. Er mange måter å få en parasitt inn i landet på. Jeg tror nok de fleste hunder som importeres er friske, i alle fall om du som importør tenker litt lengre enn nesetippen.

Skrevet
Jeg tror nok de fleste hunder som importeres er friske, i alle fall om du som importør tenker litt lengre enn nesetippen.

Det er vel der problemet ligger - man tenker ikke så langt nesa rekker engang, for man skal jo redde akk de stakkars hundene som lider så fryktelig... Så nei - det er ikke så enkelt som du later til å tro - for kunnskapen blant disse menneskene synes å være langt under pari mht smittefare.

  • Like 3
Skrevet

Det er vel der problemet ligger - man tenker ikke så langt nesa rekker engang, for man skal jo redde akk de stakkars hundene som lider så fryktelig... Så nei - det er ikke så enkelt som du later til å tro - for kunnskapen blant disse menneskene synes å være langt under pari mht smittefare.

Og det er derfor jeg ønsker strengere kontroller slik at disse kort-tenke blir tvunget til å tenke.

  • Like 1
Skrevet

Svær, ekkel leddorm i nesen eller ikke, vi trenger ikke flere hunder til Norge, vi har allerede alt for mange! Man blir ikke mer helt av å hente inn en lausbikkje fra Øst-Europa, det løser absolutt ingen ting. Tvert i mot. Hvis man vil "redde" en hund, så er det nok av norske hunder, på dødscelle, å ta av.

  • Like 3
Skrevet

For alt er bare svart hvitt. Alle som importerer hunder fra østeuropa til norge er pengegriske oppdrettere av hunder med orm. Ormene kan vel like gjerne komme fra de fra Romania som bruker marka som toalett som fra en importert hund? Eller hva med fugler og insekter som trekker nord/sør? Av og til leser man jo også om mennesker som måneder etter å ha kommet hjem plutselig oppdager at de har med seg en gjest under huden. Er mange måter å få en parasitt inn i landet på. Jeg tror nok de fleste hunder som importeres er friske, i alle fall om du som importør tenker litt lengre enn nesetippen.

Er vel greit å minimere de smittekildene en kan? Ergo, stoppe slik import så langt det går.. Vi trenger ikke gatehunder i Norge. Jeg har ikke lyst til å bli syk selv, ei lyst til at min hund skal dø av en eller annen mystisk sykdom, fordi fjortisjenter og andre tror de redder verden av å importere stakkarslige gatehunder gjennom ymse organisasjoner..

  • Like 2
Skrevet

Dette er det vi får når grensekontrollene og reglene for innførsel av dyr fra utlandet blir mindre. Det er interessant at så mange av dere nå hyler over dere over disse organisasjonene nå, når flesteparten av dere var mer enn glade for at det ble enklere å både importere valper selv og å reise ut av landet med egne hunder tidligere i år.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...