Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hehe, høres speiellt ut. Men ja, Lukas elsker å ha hånda mi inni munnen hans, akkurat som han sutter på den. :) haha. Fikk filmet han litt her i dag som dere kan se :) Noen som hvorfor han gjør det :P haha

Flere som har hunder som gjør dette :) ?

  • Like 1
Skrevet

Begge mine gjør det :P Chessea sutter skikkelig, sånn som Lucas. I tillegg går tungespissen opp og ned, ser helt dust ut. Spesielt når vi kommer hjem fra skole/jobb. Leja kan sitte med fingeren min i munnen og sutte på den/ kosebite.

Skrevet

Jeg har forklart det der som hilsebiting til folk jeg! For Terho tar tak rundt hånda og bare holder der, hvis det er noen han kjenner godt kan han finne på å "gnage" litt også! Prøver å venne av med det, men godt vi ikke er alene da :P

Skrevet

Pippin gnager på hender, særlig Sara sine. Han gnager særlig på neglene, en etter en. Jeg har lurt på om villhunder kanskje hjelper hverandre med å gnage ned klørne, på samme måte som aper hjelper hverandre med å plukke lopper fra pelsen?

  • Like 1
Skrevet

Goggen gjør sånt når jeg klør og steller med han. Spesielt når jeg klør på lårene må han bare bort og slikke og "hjelpe til" med kløinga, kjempetrivelig igrunn! :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...