Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Ingvild
 Share

Recommended Posts

  • Svar 448
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Det er så rart, for jeg husker liksom at jeg nettopp satt og aaawet over de første videoene du la ut av en bitteliten valp som fjaset i skogen! Men så er det ikke nettopp lenger, for den lille valpen har jo plutselig blitt en liten mann! Kjempestilige bilder, og så fint med den shadinga hans! Ja, også gratulerer med cert såklart!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for koselige kommentarer om kråka mi! Han er både rar og fin, han. :wub:

  På 1/28/2013 at 9:04 PM, Shlush skrev:
Pene Geo :) Begynner å bli stor jo, men ikke voksen? :wub:

Ikke voksen, nei. :lol: Jeg tror kanskje at disse kelpiene aldri blir ordentlig voksne, jeg. Det er jo bare å se på bildene Jeanette har lagt ut av bestemor Blaze i dag liksom. :P

  På 1/28/2013 at 10:02 PM, Lola Pagola skrev:
Det er så rart, for jeg husker liksom at jeg nettopp satt og aaawet over de første videoene du la ut av en bitteliten valp som fjaset i skogen! Men så er det ikke nettopp lenger, for den lille valpen har jo plutselig blitt en liten mann! Kjempestilige bilder, og så fint med den shadinga hans! Ja, også gratulerer med cert såklart!!

Takk! Og ja, jeg vet. Tiden flyr! Herlighet. Jeg så på noen gamle bilder her om dagen, hvor han ligger nonchalant og slapper av på grilling og hagefest. Han var jo så bitteliten og søt og herlig! Heldigvis er han fremdeles søt og herlig. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fant en gammel film fra en varm sommerdag i mai. Her er Geo ca. elleve uker gammel. Seee hvor søt og liten og klønete han er! Jeg hadde forresten helt glemt hvor fæl og høyfrekvent den valpebjeffinga hans var. :lol:

Så kommer en film fra i dag. Han har ikke kunnet oppsitt i det hele tatt, så i dag har vi så vidt begynt på noe som skal ligne på avstanden. Foreløpig bryr jeg meg ikke så mye om låste bakbein selv om det er det jeg vil ha på sikt, men jeg prøver å la være å belønne når det er alt for mye framdrift. Men det viktige nå er å få fram litt initiativ og få ham til å tilby de ulike momentene (selv om han får en del kommandering på akkurat disse klippene). Oppsitt-hoppingen er overdrevet nå, men det er fordi jeg vil ha fart i momentet. I tillegg tok jeg med et par klipp av utgangsstillingen (ja, filmen er speilvendt ;) ) som vi stadig vekk pirker på, Geo som står stille (bare for å vise hvor pen han er :aww: ) og Geo som må beherske seg litt i nærheten av favorittleken (det er nemlig veeeldig vanskelig!). :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 weeks later...

I dag fyller Geo ett år! Tiden har flydd. På dette året har Geo vokst fra å være en liten, brun klump til å bli en kjekk ung herremann med masse herlige kvaliteter - han er trygg, sosial, glad, gøyal å trene med, en helt fantastisk turkamerat og en skikkelig kosegris. Jeg ser fram til alle årene vi har foran oss! :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

I dag har HD-resultatet kommet, det ble en fin A. :ahappy: Nå venter vi spent på albuene - bildene der så også fine ut, så forhåpentligvis kan vi komme litt mer i gang med fysisk trening nå. Ellers jobber vi en del med lydighet om dagen. Også gleder jeg meg til snøen forsvinner, for jeg tror vi begge lengter etter å gå spor!

8578169724_0d64a24542_z.jpg

8578170062_71d154e078_z.jpg

8578170552_99f8cc1559_z.jpg

8578170996_250e51d68b_z.jpg

8577069717_5b088f8f91_z.jpg
Det aller beste i hele verden er å rulle seg!

8578171806_12d00dc8c1_z.jpg
Han har ikke alltid helt kontroll når han er ute og løper med ball i munnen, men nå har han endelig lært seg å lukke øynene om han er i ferd med å få ballen i hodet, i det minste.

8577070637_ce8b1fdde1_z.jpg

8577071151_3b73914f58_z.jpg
Derp.

8578173212_d3fff35c0d_z.jpg
Fin gutt! :)

8577071899_2b9191c1b1_z.jpg

8577072333_38bba61ea3_z.jpg

8577072741_2e10cb065c_z.jpg

8578175008_f0ddd171e9_z.jpg
Påskeharen. :)

8578175510_551bbd1da8_z.jpg

8578175954_b178db6967_z.jpg
Litt lydighetstrening i sentrum. Ja, jeg sliter med å rette opp ryggen og se rett fram, det er jeg fullt klar over. Vi har alle våre syndromer. :P

8578176374_55f04cfbb7_z.jpg
  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...