Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

God erfaring, har 2 stk. fungerer helt fint :)

Takk for innspill :)

Kan du bruke dem istedet for å klippe, eller er den best etter at man har klippet med klosaksa for å "file" dem fine liksom?

Håper du skjønner hva jeg mener :icon_redface:

Skrevet

Takk for innspill :)

Kan du bruke dem istedet for å klippe, eller er den best etter at man har klippet med klosaksa for å "file" dem fine liksom?

Håper du skjønner hva jeg mener :icon_redface:

jeg sliper hele kloen, bruker ikke saks eller noe annet. sliper de noen sekunder hver på hver labb til jeg får de sånn jeg vil ha de. Tar litt annahver dag nå for å få de korte og fine uten å ta for mye på en gang.

  • Like 1
Skrevet

Det høres jo genialt ut. Det er en kommentar på den sida til clas ohlson og der har noen skrevet at den bråker veldig og er alt for stor til små hundeklør. Er det bare en sur grinebiter som har trollet litt eller kan det stemme? Lurer på om jeg skal be modern ta med en sånn når de kommer på besøk neste gang.

Skrevet

jeg sliper hele kloen, bruker ikke saks eller noe annet. sliper de noen sekunder hver på hver labb til jeg får de sånn jeg vil ha de. Tar litt annahver dag nå for å få de korte og fine uten å ta for mye på en gang.

Takk!

Med tanke på prisen så er det vel verdt et forsøk da. Litt spent på hva hundene sier merker jeg :P

Skrevet

jeg ville heller investert i et produkt av litt bedre kvalitet :P

Jeg har den fra Nalle og hunden, men det finnes jo en mellomting...

Jeg mistenker at de billige versjonene bråker fælt, og blir fort varme?

Skrevet

jeg ville heller investert i et produkt av litt bedre kvalitet :P

Jeg har den fra Nalle og hunden, men det finnes jo en mellomting....

Jeg mistenker at de billige versjonene bråker fælt, og blir fort varme?

jeg har en fra nalle og hundene, den er alt for diger, en er tung å bruke. føler begge blir like fort varme. begge bråker ja.

men mine hunder liker den fra clas og ligger helt rolig og lar meg ordne vs et hysteri med klosaks :)

Skrevet

Jeg bruker klosliper, bruker den både på granden min og tibben til mine foreldre, fungerer like godt på begge to. :) Brukte den på mine 1 kilos kaniner når jeg hadde de og. :)

Skrevet

Bråker de veldig? Jeg kjøpte neglfil i manuel form siden neglsaks er noe som går til nød, de kunne vært trengt å slipt litt lengre ned også, men Terho er panisk over alt som lager "den" type lyder!

Skrevet

Skulle likt og prøve ut slik på min hund også, men er litt redd hun ville blitt redd den siden hun er litt skeptisk til vanlig klipping. Hun ligger forsåvidt i ro og får masse godbiter, men vil ikke skremme henne mer sånn at det blir vanskeligere enn nå. kanskje det da er lurt og la være vis en kan :icon_confused:

Skrevet

Det høres jo genialt ut. Det er en kommentar på den sida til clas ohlson og der har noen skrevet at den bråker veldig og er alt for stor til små hundeklør. Er det bare en sur grinebiter som har trollet litt eller kan det stemme? Lurer på om jeg skal be modern ta med en sånn når de kommer på besøk neste gang.

Jeg synes den er det. Den bråker noe innmari, og Pøbel haaater den, og jeg synes den er ubehagelig å holde i. Så vi bruker heller saks, vi. :lol:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg skulle gjerne hørt noen flere erfaringer rundt disse batteridrevne klofilene.

Har sett på oster sin, og for meg virker den veldig ålreit.

2846_Oster_elektrisk_klo_og_neglfil_2.jpg

Erfaringer mottas med takk! :D

(ellers fungerer det greit å klippe også, men hadde vært kjekt å fått klørne litt rundere i kantene)

  • 7 years later...
Skrevet

Gaaaaaammel tråd, men er det noen flere som har erfaring nå? Må vel ha kommet noen flere typer på markedet på 7 år?
Jeg begynner visst å bli gammel og ser dårligere for klipper klør så de blør litt for ofte, selv med hodelykt på... 
Har Dremel multi og det går så det suser, men siden jeg har hunder med faner på bena er jeg livredd at hårene skal sette seg fast.. og ledning er jo noe herk...
Bråker de man kjøper mer enn en Dremel?

Skrevet

Jeg er veldig frelst med kloslipemaskin. Akkurat nå er vi tilbake til saks siden jeg mistet batteriladeren til den jeg hadde, men savner den hver gang. Vi har begynt med manuell neglefil nå slik at hun venner seg til følelsen, så kjøper jeg nok bare en dremel. Brukte det litt sist da jeg hadde mistet laderen og det fungerte minst like bra om ikke bedre! Den var mer effektiv så det gikk raskere, men måtte også passe mer på varmeproduksjonen. 

  • Like 1
Skrevet

Har fått endel tilbakemeldinger på at mange bare bruker Dremel.  Men at de andre også fungerer bra, men at de som går kun på batteri sluker batteri, så de oppladbare er best.
Jeg har fått låne en slik billig variant med batteri, så bare jeg får nye batteri til den skal det testes. :D
Og Dremelen stopper visstnok om hår kommer inni- så da er det bare ledningen på min gamle som er minuset ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...