Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Fy søren den så bare herlig ut. Og det er ikke ofte jeg sier om rottiser. Håper at eier dukker opp snart

Guest Yellow
Skrevet

Nommin!

Svært merkverdig at det går an å bare miste en så liten valp, men håper eier har en god forklaring eller at hunden får et nytt, godt hjem iallefall.

Guest Yellow
Skrevet

Godt det har kommet så mye respons iallefall, så er det nok flere gode kandidater å velge mellom.

Skrevet

Mest sannsynligvis er dette en Rottweiler som ble stjålet i sverige her om dagen. Så mye mulig at valpen kommer tilbake til sine eiere.

Venninnen min ble tilbudt om å kjøpe/få valpen av en narkoman dame før den ble dumpet i sandefjord..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...