Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk, Marie, sånt er så koselig å høre! :heart: Bare si ifra om jeg skal hekle noe til deg. :)

Festing av tråder er kjedelig som fy! Jeg har laget meg noen teknikker hvor jeg hekler inn trådene mens jeg holder på. :P

  • Svar 220
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hekling trenger ikke være tantete og frumpy altså. Det finnes utrolig mye fint man kan hekle, og jeg har forsøkt å lage noe av det. Dette er litt kombinert skrytetråd og potensiell selgetråd. De ti

Superfin på en liten rødtopp!

I dag går det flere ting i posten til diverse soniser. Lill skal få halsen sin, og av restegarnet etter halsen så har jeg gjort mitt første forsøk på å hekle leke. Håper Soph liker den. Li

Posted Images

Skrevet

Luksus sommersjal i 80% merino ull 20% silke. Full størrelse, 1.5 meter bredt.

Utrolig deilig og luftig sjal. Nydelig semisolid grønt garn med diskret sjatteringer fra sjøgrønt til eple, jeg synes det ble veldig pent.

7406869376_ffb8b1929b_z.jpg

7406869470_e77d88255f_z.jpg

Detalj

7406869566_f881deaa73_z.jpg

N-Y-D-E-L-I-G!

Kanskje det er noe sånt jeg egentlig trenger utpå kvelden i august når det begynner å bli kjølig, og jeg må være pen og tekkelig fordi det er bryllupet mitt? Hm, må spørre søstersen som sa hun hadde lyst til å strikke sjal til meg; har hun fortsatt tid skal jeg ikke ta fra henne gleden - hvis ikke hadde dette sjalet vært perfekt :D

  • Like 3
Skrevet

Kan jeg spørre deg om du har noen anelse om hvor jeg kan få tak i tykt bomulls garn? (helst i norge) Har heklet noen luer i ull nå, men de blir jo så varme nå i denne deilige sommer varmen :huh: så vil forsøke med bomull, men finner ikke garn som passer til nål i str 4-6 ca..

Help :frantics:

Skrevet

N-Y-D-E-L-I-G!

Kanskje det er noe sånt jeg egentlig trenger utpå kvelden i august når det begynner å bli kjølig, og jeg må være pen og tekkelig fordi det er bryllupet mitt? Hm, må spørre søstersen som sa hun hadde lyst til å strikke sjal til meg; har hun fortsatt tid skal jeg ikke ta fra henne gleden - hvis ikke hadde dette sjalet vært perfekt :D

Takk! Hør gjerne med henne og si ifra. :) Jeg har muligens en interessent til sjalet, men vil veldig gjerne at det blir bryllupssjal! Det hadde vært kjempekoselig.

Evt kan jeg hekle et annet et til deg om du vil det, det skal jeg rekke til august. Dette synes jeg er helt utrolig nydelig f.eks. :)

DSC08149_Piquant_Resize_medium2.jpg

Kan jeg spørre deg om du har noen anelse om hvor jeg kan få tak i tykt bomulls garn? (helst i norge) Har heklet noen luer i ull nå, men de blir jo så varme nå i denne deilige sommer varmen :huh: så vil forsøke med bomull, men finner ikke garn som passer til nål i str 4-6 ca..

Help :frantics:

Jeg hadde valgt Pickles thin organic cotton, det står 4mm, men det funker på 5-5,5 glatt. Et billigere garn som jeg ikke har erfaring med er Drops Paris

Skrevet

Du har blitt såå flink! Kan du hekle manneting også? :) Tenker litt sånn frem mot jul, det er så vanskelig å finne på gode julegaver til Steve syns jeg.

Skrevet

Du har blitt såå flink! Kan du hekle manneting også? :) Tenker litt sånn frem mot jul, det er så vanskelig å finne på gode julegaver til Steve syns jeg.

Tusen takk, IW! Jeg koser meg sånn med heklenåla. :) Klart jeg kan hekle manneting. Hva slags ting er det du tenker på? Lue, skjerf, genser, etc. Hva slags stil har han?

Skrevet

Ehm han liker hodeskaller og eier nesten bare svarte tskjorter :P Kanskje en grønn og en blå tskjorte har han. Hvis han bruker skjorter er de rutete i forskjellige farger. Han er definitivt ikke noen pastellmann, han er litt mer røff og grov med tatoveringer på!

Lue tror jeg hadde vært knall, skjerf bruker han ikke så mye og genser tør jeg ikke ta sjansen på at faller i smak, jeg ser for meg det er veldig mye jobb så det er tryggere med noe mindre.

Åja, han elsker zombier også forresten.

Skrevet

Har han tablet da? Du har vel sett iPad zombie coveret?

7157832334_1d834e3e34.jpg

Lua bør vel være ganske enkel men mandig da ser jeg for meg?

Forslag til luer. Fargene endrer man til å passe mannen, selvsagt. :)

Denne vrenger man for å endre strukturen.

3233667059_87d8aedc1b_z.jpg

DSC_7505_medium2.JPG

Evt noe sånt. Igjen, fargene skifter vi

DSC05609_sm_medium2.jpg

Synes denne er veldig kul, men skjønner at den ikke passer alle.

BHadam.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1222287729122

Tja, det var noen forskjellige typer luer iallfall, så kan jeg grave videre etter flere alternativer om det er en stil du liker. :)

Skrevet

Han sa han liker noe sånt, ganske tynt (jeg spurte om han liker/ikke liker sånne hvor de liksom henger litt ut og ned bak, og det var visst greit):

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSDxPDqVm0tT3OuOqlmsnZf-TOFNEzXE4cz7cZ1nTLKemC09a2D9Q

Slouchy mener du? Men ja, noe sånt som det der skal jeg få til. :) Gi meg kvelden så skal jeg lete etter oppskrifter. Brem har jeg ikke heklet før. Det blir artig. :)

Skrevet

...og vi fikk verdens fineste hekle-converse, som ble overrukket babyen til en venninne - til stor begeistring. :hug:

  • 8 months later...
Skrevet

Lenge siden det er skrevet noe her ser jeg, men conversene du lagde for et år siden begynner endelig å passe nå. :). Hun har litt små føtter. :P. post-172-13661271194909_thumb.jpg Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...