Gå til innhold
Hundesonen.no

De røde farers EFIT 1. april 2012


SandyEyeCandy
 Share

Recommended Posts

11.30

Vi står opp. Jentene er som vanlig uenige:

:P

1130.jpg

12.30

Vi går tur og leker litt på kirkegården. Sjekk bolletrynet!

:wub:

1230.jpg

13.30

Vi er fortsatt ute på tur, og vi følger Katrine hjem:

1330.jpg

14.30

Vi er hjemme og ser på Gossip Girl:

1430.jpg

15.30

Vi ser fortsatt på Gossip Girl. Den djevelske moren til Chuck, altså!

1530.jpg

Alle trollbollefans kan bare slappe av, hun er også her, hun er bare ikke så engasjert:

:P

1530b.jpg

16.30

Vi er på tur igjen, og vannet er tilbake i dammen i Slottsparken. Og med det husker jentene på hva deres livs kall egentlig består i: Å drepe ALLE ender som finnes i HELE verden, tenk!

:devil:

1630.jpg

17.30

Vi er framme hos Claudio, som er forbanna fordi samboeren har hatt nasch IGJEN. Vi hjelpe-hevner ved at bikkjene får være i sofaen mens slasken sover:

:lol:

1730.jpg

18.30

Claudio og jeg er på Mother India og venter på maten:

1830.jpg

19.30

Jeg er hjemme og rydder ut av Daisy the Dishwasher:

1930.jpg

20.30

Jeg er dritkald etter sibirvindkastene, og har henta dyna for litt mer Gossip Girl. Imouto varmer trofast føttene mine:

2030.jpg

21.30

Vi er ute på tur og Aiko øver seg i det små til skrammelet på MH med en liten, gøyal ølboks:

2130.jpg

22.30

Vi er fortsatt ute og jeg ser utover Oslo:

2230.jpg

23.30

Vi skal legge oss, og prinsessen på erten har allerede lagt seg. (Den observante legger merke til det lekre revna i mitt indisk-importerte, håndsydde sengeteppe. Det er Aikos fortjeneste fra da hun var en grevling-valp som likte å grave. Imouto arva revna og gjorde den enda større og finere):

2330.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi er framme hos Claudio, som er forbanna fordi samboeren har hatt nasch IGJEN. Vi hjelpe-hevner ved at bikkjene får være i sofaen mens slasken sover:

:lol:

1730.jpg

Det bildet der var veldig veldig koselig. :ahappy: Og sjekk Imouto, hun er så kjekk!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pelsen til jentene dine ser så utrolig gode ut å kose :heart:

Imouto sin pels er fantasisk mjuk og skjønn (litt FOR mjuk, faktisk, hun er ikke helt ferdig med valpepelsen enda), men Aiko sin er ganske så stri, men deilig fluffy. :)

Signerer Renate, pelsen ser jo silkemyk ut!

Shibaer er ufattelig flotte syntes jeg! :)

Det første bildet var herlig :D

Haha, de ser så mongo ut med morratryner, men det er nå alltid sånn de ligger. :wub:

Fine bilder av herlige jenter :) Har Imouto litt mørkere rødfarge enn Aiko? Eller er det omvendt?

Neida, det stemmer det. Imouto er nesten irsk setter-rød, mens Aiko er mer vanlig shibarød. Veldig mange shibaer er nesten beige i fargen, mens mine er fine og røde. :)

Er framme hos Claudio, som er forbanna fordi samboeren har hatt nasch IGJEN. Vi hjelpe-hevner ved at bikkjene får være i sofaen mens slasken sover:

:twisted::lol:

:teehe: Dessverre trur jeg ikke Eddy merker så mye til at jentene har vært på besøk, sjøl om jeg prøvde å få Aiko til å gnukke seg litt ekstra ned i putene med all røytinga si. :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det bildet der var veldig veldig koselig. :ahappy: Og sjekk Imouto, hun er så kjekk!

Hadde vært litt koseligere uten alle vinglassa og ølboksene, kanskje? :lol: Jeg prøvde forøvrig å flytte det nærmeste vinglasset, men det satt fast.

Her er et annet bilde av henne fra samme sofa, og her er hun ikke kjekk, bare helt motbydelig nydelig: :wub:

DSC_6977.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lillebiska mi også er glad i skrammel. Ølbokser, plastglass, flasker - you name it! Alt kan lekes og bråkes med :) blekkulfen synes også at det beste er om vi etter leken er slutt kan bære søppelet med oss til nærmeste søppelkasse, du skulle sett uttrykket på henne første gang jeg gjorde det: SÅ fornøyd! Endelig skjønte mora greia lizm! :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste jentene det der :) Så ut som en koselig dag!

Ja, innimellom er det litt digg å bare tusle rundt i byen. Og det trur jeg de syntes også, for det er ikke SÅ stas å gå fra å få løpe løs og kose seg i timesvis i skogen den ene dagen, til å pga båndtangen sitte fast i mamsen i samme skog den andre. :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så ut som en fin dag :) Men... stå opp kl 11.30, åssen går det ann :blink:

Og kjenner til det at det ikke er no stas med bånd i skog. Mine er helt med på at man skal gå med bånd på vei, men i skog/fjell?! Nei, det er no veldig tull :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, det hører med til historien at vi var ute på siste kveldslufting 1.30 på natta, da. :P

Døh... jeg var på fest på lørdag (for første gang på 2 år el no), var oppe til 3, og sto opp kl 7.30... Itte no unnskyldning det altso :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og jeg skylder på deg og jentene dine siden jeg har vært eier av to Shibaer inatt, nydelige Shibaer, en rød og en sånn sort farget (vet ikke hva dere kaller den fargen), var en fiiiin drøm da :heart:

Kanskje jeg har sann drømt inn i fremtiden? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...