Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja da er det vel snart på tide å kjøpe kløv til Mana og jeg aner ikk ehva jeg skal velge.. Har sett litt på forskjellige typer, men er usikker.

Ruffwear liker jeg egentlig ikke utseende til, men akkurat det er ikke sååå viktig. Hvilke andre merker er gode, sitter godt, har god plass til å bære en del vekt?

Har dere noen dere vil anbefale? Mana er jo ganske smal over ryggen enda, men det blir sikkert ikke noe problem, men en som sitter godt og ikke sklir frem og tilbake er jo fint.

Skrevet

Jeg har kløven til Laika, som jeg brukte på den forrige hunden min. Den passer bra på han jeg har nå, selv om jeg ikke har brukt den så mye enda.

Jeg synes den er solid i hvert fall og rommer mye. Veldig fornøyd med den. Har hatt den i mange år, men ikke slitasje på den. Nå fikk jeg ikke brukt den så mye på den forrige hunden min, da hun hadde middels HD.

Teo tok seg til å med en avstikker på egenhånd en gang med kløven på.... :P Da han kom tilbake satt kløven like fint på :D

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med kløven fra Seleverkstedet

Den koster litt, men er verdt det synes jeg

Er det Togokløven? Hvor mye kostet den? Den var ikke så værst. Hvordan tåler den regn osv?

Skrevet

Det er Togo kløven ja.

Jeg kjøpte min for en del år siden og mener jeg betalte rundt 2.000kr

Den har tålt regn, myr, rulling, dratt inntil trær og busker og like fin. Synes den er solid, bra fester og remmer. Jeg har bare hatt denne, men er veldig fornøyd.

Skrevet

Ja leser at denne går for rundt 2500 kr nå.. Ganske så dyrt! Må vel spare opp en del da.. Bursdag snart! :P

Men det er visst bestillingskø på de kløvene også. Tenker jeg tar meg en tur innom en butikk å prøver på Ruffwear osv for å se. Husker ikke hvilke merker de har på Brukshunden her jeg, men der får man ihvertfall god hjelp :)

Gleder megt il å begynne med kløving!

Kom gjerne med flere forslag!

Ser også at Laikakløven anbefales nesten like sterkt som Togikløven. Begge er gode, holdbare og slitesterke.

Skrevet

Jeg har hørt mye positivt om kløven fra seleverkstedet.

Selv har jeg en kennelkløv hjemme. Har ikke brukt den så voldsomt mye, men synes at den fungerer helt greit. Hvis jeg skulle kjøpt en kløv til så hadde det nok blitt denne eller den fra seleverkstedet.

sjoboboklov.jpg

Skrevet

Seleverkstedet sine er gode. Jeg har kennel sin til begge nå, ikke storfornøyd, men de er okeie.. Gresshoppa sin hadde jeg før og den er skikkelig dårlig, både på holdbarhet og utforming

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har også kløven fra Seleverkstedet, og er kjempefornøyd. Den er også stor nok til at hunden kan bære f.eks. sovepose eller liggeunderlag, som er større men forholdsvis lette ting.

På kortere turer liker jeg Ruffwear Pallisade, hvor kløven kan tas av selen. Da er det lett å håndtere hunden i situasjoner hvor det er nyttig at den har håndtak, som over hengebroer o.l.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...