Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ok, da har jeg skaffet meg et domenenavn eller hva det nå enn er. Men WTF?? Alle sier one.com er dritsimpelt, jeg skjønner absolutt nada :frantics: Jeg har på en måte klart å lage meg en forside, med et bilde og en overskirft + norsk engelsk (med trykkbar sak på norsk) så lang har jeg kommet, og for det første skjønner jeg ikke hvordan man får lagt sia ut på nett (når jeg søker på domenenavnet mitt kommer jeg til noe latinsk noe, tror det er en forsidemal av one.com) Også vil jeg ha bakgrunnsbilde, ikke bare de dølle fargene man kan velge mellom, også også..... I'm stupid, så jeg trenger å få putta ting inn med teskje...

Skjønner ikke helt hva jeg spør om hjelp om, men jeg trenger da alså hjelp med alt!

Skrevet

Vet ihvertfall at jeg styra' enormt med å få den ut på nett.. Men det var da tåpelig enkelt - bare gi den navnet index.html (små bokstaver og ingenting annet)

Ang. bakgrunnsbilder etc, vet jeg ikke. Jeg, som har litt dårlig PC selv, ville ikke ha noen tunge greier eller store bilder på index-siden, da jeg selv bare dropper sånne sider som tar flere sekunder å laste ned..

Det er såklart ikke noe profft webdesign-opplegg der, men enkelt og "greit nok" når man får tak i det.Også kan man visstnok laste opp andre html-sider hvis man faktisk HAR et bedre program for sånn redigering.

Lykke til!

Susanne

Skrevet

Din var jo fin! Men hvordan får du bildet ved siden av teksten? Når jeg prøver så blir bildet liksom på en linje, og teksten over og under :getlost:

Tror ikke jeg skal prøve meg på andre html sider enda, veit ikke engang hva det er :icon_redface::lol:

Takk for svar!

Skrevet

Din var jo fin! Men hvordan får du bildet ved siden av teksten? Når jeg prøver så blir bildet liksom på en linje, og teksten over og under :getlost:

Tror ikke jeg skal prøve meg på andre html sider enda, veit ikke engang hva det er :icon_redface::lol:

Takk for svar!

Sette opp en tabell?

Jeg bruker mye tabell når jeg setter opp hjemmesiden min.

  • Like 1
Skrevet

Om noen kunne gitt en teskjeforklaring på hvordan man får inn bakgrunnsbilde og hvordan man eventuelt lager/finner dette, så hadde jeg også blitt glad :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Jeg bruker One. com sitt og jeg kan nada om html koding og slikt. Så jeg ble veldig glad da jeg kom over hjemmeside-lagingen til One. Bare se innom, så ser du hvordan det ser ut. Er bare å legge inn bilde som Sett inn- last opp fra fil. Og skrive ivei. Men du lager kanskje den på noe annet vis?

Skrevet

Jeg veit ikke hvordan jeg lager den :icon_confused: Ikke veit jeg hva Joomla er heller, har aldri lagd noe word dokument heller... :cry:

Herregud jeg er håpløs :gaah:

Er hjemmesiden din lagd i one.com Djervekvinnen? Den var jo driiitfin! Hvordan får du forskjellig farge øverst?

Skrevet

Ja, jeg har klart å lage forside så veit hvordan sånn ca jeg gjør det. Men det med bildet ved siden av tekst får jeg bare ikke til! Er det noe mulighet for å "skru" av de derre linje greiene (hvor du kan velge om linjene skal være på høyre, venstre eller i midten)? Hvis jeg bare får av dem så burde jeg få det til...

Skrevet

Selve malen er litt vanskelig å endre på, da må du gå inn i kodene og endre det, og sånnt er jeg selv ikke så god på. Men å sette inn bilde bør ikke være noe problem, så lenge det er plass til bildet, og at bildet et lagret som Jpg. fil. Er den lagret som noe annet, går det ikke an å sette inn. Da går du bare på Sett inn- bilde fra fil og laster opp.

Skrevet

Dere kunne jo ha sagt at det fantes ferdig maler :lol: Jeg så dem hadde det, men ja som sagt jeg er ikke den kjappeste traktoren på jordet. Jeg trodde nemlig at de måtte se ut som på eksempla :icon_redface:

Skrevet

Jeg sleit å en del i starten me å "skjønne" helt derre one.com ..

Men når man først kommer inn i det så er det ganske enkelt å gjøre om ...

  • Like 1
Skrevet

Hvilken logo? Jeg mener at man kan endre på alt der, enten på selve malen, eller via html- kodingen. Jeg brukte Fotball-malen til hundeklubben sin side, og den øverste fotball banneren satt liksom fast i malen. Kunne legge ett bilde oppå der da, men jeg klarte å fjerne hele banneren via html- kodene. Her er den siden: jeg lagde www.steigenhundeklubb.net

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...