Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg får vel legge ut noen bilder av lille dalmis jenta mi også! :)

Bladde igjennom gamle bilder og fant valpe bilder av Alisha, hun blir kalt for "Prikkeline" ;)

post-3380-0-10528900-1332841339.jpg

Hun var jo så søt <3 Og hun er det fremdeles <3 :D

post-3380-0-38726600-1332841378.jpg

Alisha slår til søsteren sin i fjeset haha :P

post-3380-0-02687300-1332841427.jpg

Dådyrøyne :wub:

  • Like 3
Skrevet

Fine Alisha :wub: vi tåler flere bilder altså! Og av Ebbi!

Skal komme med flere :D Og skal prøve få laget en egen til Ebbi også :)

  • Like 1
Skrevet

Rotet i litt flere gamle bilder og... Jeg fant jeg fant! :D

post-3380-0-56289300-1332918205.jpg

Alisha og en labrador, de var bestevenner da Alisha var valp :)

post-3380-0-76883400-1332918265.jpg

post-3380-0-42938200-1332918294.jpg

Best friends! :wub:

post-3380-0-84754600-1332918309.jpg

Foto: Anette

  • Like 1
Skrevet

Fant enda flere bilder! :D

post-3380-0-33275800-1332919669.jpg

Alisha og 2 marsvin jeg hadde før :)

post-3380-0-29369000-1332919690.jpg

Alisha leker med ballen sin :)

post-3380-0-90607400-1332919716.jpg

post-3380-0-50546900-1332919746.jpg

Alisha går tur med en aussie! Eller holder fast i halen til en aussie mente jeg :icon_redface:

  • Like 1
Skrevet

post-3380-0-97358500-1333263759_thumb.jp

post-3380-0-39024800-1333263922_thumb.jp

Alisha smiler ofte *glis* :D

post-3380-0-17619800-1333264131_thumb.jp

Alisha ligger med hode oppå Ebbi, snille med hverandre dem! :heart:

post-3380-0-81544300-1333264233_thumb.jp

Alisha i lek :lol:

  • 4 months later...
Skrevet

post-3380-0-50546900-1332919746.jpg

Alisha går tur med en aussie! Eller holder fast i halen til en aussie mente jeg :icon_redface:

Hihi, husker vi lo godt den gangen Alisha beit seg fast i halen til Jatzy! :P!

Alisha bare vakker og nett hun, vakre prikkehunden :)!

  • Like 1
Skrevet

Hihi, husker vi lo godt den gangen Alisha beit seg fast i halen til Jatzy! :P!

Alisha bare vakker og nett hun, vakre prikkehunden :)!

Hehe ja, og du fikk jo tatt et genialt bilde av det :-D

Var skikkelig morsomt å ha bilde av det Alisha gjorde haha :-D

Skjønne begge to, noen raringer :-)

  • 5 years later...
Skrevet (endret)

En stund siden jeg har oppdatert her! Legger ved et par nye bilder :)
Første bilde er av Santo, Alisha, Adela, Ebbi og Luna :)
Og andre bilde av Alisha, hun har blitt 11 år nå :o

 

 

DSC00010 – Kopi_LI (2).jpg

DSC00013 – Kopi_LI.jpg

Endret av alisha
  • Like 5
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...