Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Måtte bare titte innom her siden jeg har fått meg en liten pels (og far til min pels er fra samme oppdretter som din). De er så nydelige! Det er også interessant å se hvordan han vil se ut som voksen, pelsmessig. Nå har han jo valpepels, og har den mykeste bomullen jeg har kjent. Ozzy ser ut til å ha skikkelig lang og vakker pels - min er supermyk, kort og fluffy. :P

  • Svar 162
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har jeg vært den lykkelige (og frustrerte ) eier av Ozzy i 5 år! Tiden flyr syntes jeg, virker ikke som om det er såå lenge siden jeg reiste å hentet han.

Han er det! Idag fyller kjekken sjøl 6år! Og man må selvfølgelig pynte seg på bursdagen sin!

Vært på stranda i dag! *plopp* Riste seg Tørke seg Kjempe rein! Leken er dum og ligger i vannet så da prøver vi å "labbe" de

Posted Images

Skrevet

Måtte bare titte innom her siden jeg har fått meg en liten pels (og far til min pels er fra samme oppdretter som din). De er så nydelige! Det er også interessant å se hvordan han vil se ut som voksen, pelsmessig. Nå har han jo valpepels, og har den mykeste bomullen jeg har kjent. Ozzy ser ut til å ha skikkelig lang og vakker pels - min er supermyk, kort og fluffy. :P

Ja, syntes han har fin pels i forhold til mange andre japser jeg møter. Mange er veldig "flate" og pistrete, hans er mer fluffy. Syntes det er store variasjoner på pels-kvaliteten innen rasen, egentlig. :)

For et bilde! Elsker fargene, lyset, stemningen! Vakker hund :wub:

Takk :)

  • 1 month later...
Skrevet
Sånn er det her også! Får nesten ikke Leo med inn om dagen, er jo så deilig i den hvite kalde snøen :D

Jepp, Snø er best, ingen protest :lol:

Skrevet

Å, akkurat samme sele som jeg har på Ozu! (Og samme mengder snøballer i pelsen. :teehe: )

Jeg ble overrasket over å se hvor mye min også koser seg i snøen. Jeg var sikker på at den fluffy pelsen til japaneren bare var til pynt, men han storkoser seg jo i vinterværet! Ser ut som din er likedan. :)

Skrevet
Å, akkurat samme sele som jeg har på Ozu! (Og samme mengder snøballer i pelsen. :teehe: )

Jeg ble overrasket over å se hvor mye min også koser seg i snøen. Jeg var sikker på at den fluffy pelsen til japaneren bare var til pynt, men han storkoser seg jo i vinterværet! Ser ut som din er likedan. :)

Jepp, snø er vel ca det beste han vet. :P Har vannskeligheter med å gå tur når det har snødd, for han vil bare gni trynet i snøen, ikke gå. :lol:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Ozzy fikk en gris til jul.


Den grisen er egentlig ganske så irriterende. Kjempekult når han står å grynter med den klokka 7 om morgenen, eller når jeg skal ha noe vann midt på natta å tråkker på den. :blink: Men han digger den da :D

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Litt bilder :)

20130114_200657375x500_zps1e807e95.jpg

Gutta koser.

20130115_090002375x500_zpsbb8b6ea1.jpg

Dopa hund. (Kan ihvertfall se sånn ut :P )

20130115_0858510375x500_zpse5406498.jpg

Ozzy sitt tjuende forsøkt på å snø ned mens jeg tar en røyk.

20130114_110144375x500_zps8e3deca7.jpg

Søten sjæl. :wub: :wub:



Ellers så er jeg møkk lei av å gå tur om dagen, og det er dyret også. Is, is og atter is. Og han SKAL gå i skråninger og derfor tryner han tusen ganger pr tur. Og jeg liker ikke at han tryner, liker spesielt ikke at han ikke lærer av det og gjør nøyaktig det samme to sekunder etterpå. Menmen. Er ikke bare-bare for han heller. :P

Skrevet
Ligger han i snøen? Gærning :lol: .

Han gjør vel stort sett ikke annet når vi står i ro ute. Enten ligger han, eller så måker han snø med trynet sitt halveis liggende. Ser kjempesmart ut, med rumpa til værs! :lol:

Skrevet

Haha, sånn gjør Leo også, titter opp med snø i hele trynet :P og å snø ned ute er jo bare så digg! :P

Glatt hos dere å ja, her er det helt ille om dagen.. Vi bare sklir rundt, og når bikkja synes det er ork, er det hvertfall pyton :furt:

Men han er veldig veldig søt da, han dærre Ozzyen din :wub: skikkelig god loten pelsball!

Skrevet
Haha, sånn gjør Leo også, titter opp med snø i hele trynet :P og å snø ned ute er jo bare så digg! :P

Glatt hos dere å ja, her er det helt ille om dagen.. Vi bare sklir rundt, og når bikkja synes det er ork, er det hvertfall pyton :furt:

Men han er veldig veldig søt da, han dærre Ozzyen din :wub: skikkelig god loten pelsball!

Er nok ganske like våre to :)

Ja, han dærre Ozzyen min er egentlig veldig sjarmerende og søt :D

Fine bilder! :)

:)

Søt pelsball :D

Supersøt :D :D

Skrevet

Klarte for en gangs skyld å huske kamera på tur! :)

DSC_0378500x490_zps6e866762.jpg

"Haha, LOL!"

DSC_0365331x500_zpsca87469b.jpg

Vil ha godis!!!

DSC_0381500x330_zps82e99b34.jpg

" Kommer'u eller?"

DSC_0458500x331_zps57a7e586.jpg

DSC_0393500x362_zps5e8eac9d.jpg

Løpefjomp :)

DSC_0420600x397_zpsb86a1e19.jpg

HappyFace!

DSC_0438500x331_zps63917f2c.jpg

Jeg trengte pause (Bare oppover jo! :P )

DSC_0444500x496_zpsd1973317.jpg

DSC_0464500x331_zps2fd969d2.jpg

DSC_0501500x331_zps1b634616.jpg

Han fant et kult hull i snøen. :P

DSC_0510500x331_zps95ba5576.jpg

Hoppla!

  • Like 2
Skrevet

Så fine bilder! :) Fint det området dere kan gå tur i.

Har en haug med bilder liggende på pc'n selv. Må legge inn ny versjon av photoshop først, har bare tatt meg tre måneder eller noe :P Bergensbildene ligger og god gjør seg enda.

Skrevet
Supersøt Ozzy! :) Grei vinterkamuflasje med den pelsen, kan ikke være den enkleste å ta bilder av, ser jeg for meg :P

Takk :D

Ja, han kan fort bli borte på tur, spesielt i skumringen. " OZZY?? OZZYYYYYYY? HVOR ER DU??!!!??!!" også er han tre meter unna :P Så her er det refleksvest hele døgnet. :P

Skrevet
Takk :D

Ja, han kan fort bli borte på tur, spesielt i skumringen. " OZZY?? OZZYYYYYYY? HVOR ER DU??!!!??!!" også er han tre meter unna :P Så her er det refleksvest hele døgnet. :P

Haha, ja ser problemet! BCen til typen kan også bli borte i mørket, men det er vel helst fordi hun er sort :P <3 Refleksvest <3

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...