Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Måtte bare titte innom her siden jeg har fått meg en liten pels (og far til min pels er fra samme oppdretter som din). De er så nydelige! Det er også interessant å se hvordan han vil se ut som voksen, pelsmessig. Nå har han jo valpepels, og har den mykeste bomullen jeg har kjent. Ozzy ser ut til å ha skikkelig lang og vakker pels - min er supermyk, kort og fluffy. :P

  • Svar 162
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har jeg vært den lykkelige (og frustrerte ) eier av Ozzy i 5 år! Tiden flyr syntes jeg, virker ikke som om det er såå lenge siden jeg reiste å hentet han.

Han er det! Idag fyller kjekken sjøl 6år! Og man må selvfølgelig pynte seg på bursdagen sin!

Vært på stranda i dag! *plopp* Riste seg Tørke seg Kjempe rein! Leken er dum og ligger i vannet så da prøver vi å "labbe" de

Posted Images

Skrevet

Måtte bare titte innom her siden jeg har fått meg en liten pels (og far til min pels er fra samme oppdretter som din). De er så nydelige! Det er også interessant å se hvordan han vil se ut som voksen, pelsmessig. Nå har han jo valpepels, og har den mykeste bomullen jeg har kjent. Ozzy ser ut til å ha skikkelig lang og vakker pels - min er supermyk, kort og fluffy. :P

Ja, syntes han har fin pels i forhold til mange andre japser jeg møter. Mange er veldig "flate" og pistrete, hans er mer fluffy. Syntes det er store variasjoner på pels-kvaliteten innen rasen, egentlig. :)

For et bilde! Elsker fargene, lyset, stemningen! Vakker hund :wub:

Takk :)

  • 1 month later...
Skrevet
Sånn er det her også! Får nesten ikke Leo med inn om dagen, er jo så deilig i den hvite kalde snøen :D

Jepp, Snø er best, ingen protest :lol:

Skrevet

Å, akkurat samme sele som jeg har på Ozu! (Og samme mengder snøballer i pelsen. :teehe: )

Jeg ble overrasket over å se hvor mye min også koser seg i snøen. Jeg var sikker på at den fluffy pelsen til japaneren bare var til pynt, men han storkoser seg jo i vinterværet! Ser ut som din er likedan. :)

Skrevet
Å, akkurat samme sele som jeg har på Ozu! (Og samme mengder snøballer i pelsen. :teehe: )

Jeg ble overrasket over å se hvor mye min også koser seg i snøen. Jeg var sikker på at den fluffy pelsen til japaneren bare var til pynt, men han storkoser seg jo i vinterværet! Ser ut som din er likedan. :)

Jepp, snø er vel ca det beste han vet. :P Har vannskeligheter med å gå tur når det har snødd, for han vil bare gni trynet i snøen, ikke gå. :lol:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Ozzy fikk en gris til jul.


Den grisen er egentlig ganske så irriterende. Kjempekult når han står å grynter med den klokka 7 om morgenen, eller når jeg skal ha noe vann midt på natta å tråkker på den. :blink: Men han digger den da :D

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Litt bilder :)

20130114_200657375x500_zps1e807e95.jpg

Gutta koser.

20130115_090002375x500_zpsbb8b6ea1.jpg

Dopa hund. (Kan ihvertfall se sånn ut :P )

20130115_0858510375x500_zpse5406498.jpg

Ozzy sitt tjuende forsøkt på å snø ned mens jeg tar en røyk.

20130114_110144375x500_zps8e3deca7.jpg

Søten sjæl. :wub: :wub:



Ellers så er jeg møkk lei av å gå tur om dagen, og det er dyret også. Is, is og atter is. Og han SKAL gå i skråninger og derfor tryner han tusen ganger pr tur. Og jeg liker ikke at han tryner, liker spesielt ikke at han ikke lærer av det og gjør nøyaktig det samme to sekunder etterpå. Menmen. Er ikke bare-bare for han heller. :P

Skrevet
Ligger han i snøen? Gærning :lol: .

Han gjør vel stort sett ikke annet når vi står i ro ute. Enten ligger han, eller så måker han snø med trynet sitt halveis liggende. Ser kjempesmart ut, med rumpa til værs! :lol:

Skrevet

Haha, sånn gjør Leo også, titter opp med snø i hele trynet :P og å snø ned ute er jo bare så digg! :P

Glatt hos dere å ja, her er det helt ille om dagen.. Vi bare sklir rundt, og når bikkja synes det er ork, er det hvertfall pyton :furt:

Men han er veldig veldig søt da, han dærre Ozzyen din :wub: skikkelig god loten pelsball!

Skrevet
Haha, sånn gjør Leo også, titter opp med snø i hele trynet :P og å snø ned ute er jo bare så digg! :P

Glatt hos dere å ja, her er det helt ille om dagen.. Vi bare sklir rundt, og når bikkja synes det er ork, er det hvertfall pyton :furt:

Men han er veldig veldig søt da, han dærre Ozzyen din :wub: skikkelig god loten pelsball!

Er nok ganske like våre to :)

Ja, han dærre Ozzyen min er egentlig veldig sjarmerende og søt :D

Fine bilder! :)

:)

Søt pelsball :D

Supersøt :D :D

Skrevet

Klarte for en gangs skyld å huske kamera på tur! :)

DSC_0378500x490_zps6e866762.jpg

"Haha, LOL!"

DSC_0365331x500_zpsca87469b.jpg

Vil ha godis!!!

DSC_0381500x330_zps82e99b34.jpg

" Kommer'u eller?"

DSC_0458500x331_zps57a7e586.jpg

DSC_0393500x362_zps5e8eac9d.jpg

Løpefjomp :)

DSC_0420600x397_zpsb86a1e19.jpg

HappyFace!

DSC_0438500x331_zps63917f2c.jpg

Jeg trengte pause (Bare oppover jo! :P )

DSC_0444500x496_zpsd1973317.jpg

DSC_0464500x331_zps2fd969d2.jpg

DSC_0501500x331_zps1b634616.jpg

Han fant et kult hull i snøen. :P

DSC_0510500x331_zps95ba5576.jpg

Hoppla!

  • Like 2
Skrevet

Så fine bilder! :) Fint det området dere kan gå tur i.

Har en haug med bilder liggende på pc'n selv. Må legge inn ny versjon av photoshop først, har bare tatt meg tre måneder eller noe :P Bergensbildene ligger og god gjør seg enda.

Skrevet
Supersøt Ozzy! :) Grei vinterkamuflasje med den pelsen, kan ikke være den enkleste å ta bilder av, ser jeg for meg :P

Takk :D

Ja, han kan fort bli borte på tur, spesielt i skumringen. " OZZY?? OZZYYYYYYY? HVOR ER DU??!!!??!!" også er han tre meter unna :P Så her er det refleksvest hele døgnet. :P

Skrevet
Takk :D

Ja, han kan fort bli borte på tur, spesielt i skumringen. " OZZY?? OZZYYYYYYY? HVOR ER DU??!!!??!!" også er han tre meter unna :P Så her er det refleksvest hele døgnet. :P

Haha, ja ser problemet! BCen til typen kan også bli borte i mørket, men det er vel helst fordi hun er sort :P <3 Refleksvest <3

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...