Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kirow har fått kutt under poten, se bilde hvor det er.

53887813230053435f33.jpg

I en uke nå har jeg rensa det 2-3 ganger med pyrisept, tørket med bomull. Og brukt sokker ute.

Har kun hatt korte turer. Noe som merkes nå! 83137.gif ( 846413.gif <--- Kirow )

Skrevet

Spør som Tulip jeg også. Hunden min hadde kutt som gikk over hele puta som er til høyre på bildet ditt. Han fikk antibiotika, men utover det gikk vi turer uten sokk og ellers bare fulgte med. Grodde fint og fort:-)

Skrevet

Dette er bare en "random" pote.. Hehe. Vise hvor kuttet er

Kan prøve ta ett bilde og legge ut.

Han halter en god del

Edit, bildene ble bare uklare.

Mener jeg skal overse at han halter. Er jo mynde, de er jo kjente for å være drama queens :P

Skrevet

Hull gror:) Har også ei her som er noe pling-plong om dagen pga rift i en tredepute (i selve puta altså) Hun får lov til å løpe og gjøre hva hun vil, men turer og kjøring blir det ikke på en liten stund. Sår på labber gror heldigvis rimelig fort!

Skrevet

Han trår jo ikke ned der kuttet er, så jeghadde ikke holdt ham i ro for det nei. Et stort kutt i en tredepute er noe annet iom at de er vektbærende, da kan man være litt mer forsiktig.. Ellers, smør honning på, det hjelper kuttet å gro fortere :)

  • Like 2
Skrevet

Nitro får ofte kutt under potene og mellom tærne (slik som på bildet. Så lenge det ikke blør, gjør jeg ikke noe med det, men blør det og han halter pga det, bruker jeg potesokk på labben. Det pleier å gro ganske fort.

Skrevet

Mulig han er følsom for smerte? At det kan svi litt og er ømt når han tråkker på såret. Prøv å ha på potesokk ute. Sår kan jo bli betente og det gjør ekstra vondt, men slik burde man legge merke til ellers. (hovent, lukt, puss)

Skrevet

Bruker sokk ute, ser ikke betent ut..

Spurt oppdretter som er vett, han sa jeg skulle fortsette m pyrisept og potesokk.

Prøver også honning.

En kamerat som driver m IPO, holdt på m hund i alle år,

sa prøve peppermynteolje på..

Det høres veldig vondt. heh

  • 4 months later...
Skrevet

Han trår jo ikke ned der kuttet er, så jeghadde ikke holdt ham i ro for det nei. Et stort kutt i en tredepute er noe annet iom at de er vektbærende, da kan man være litt mer forsiktig.. Ellers, smør honning på, det hjelper kuttet å gro fortere :)

Hva med ikke vektbærende "tredepute"? Kovu har fått en rift i "tommelen" fremme, og nekter å la oss ta noe særlig på, og ihvertfall ikke smøre på noe eller ha på sokk. Det er så ille at jeg tør ikke å prøve å tvinge ham på egenhånd uten hjelp. Kan jeg bare satse på at det gror fint av seg selv? Han slikker en del på det.

Skrevet

Hva med ikke vektbærende "tredepute"? Kovu har fått en rift i "tommelen" fremme, og nekter å la oss ta noe særlig på, og ihvertfall ikke smøre på noe eller ha på sokk. Det er så ille at jeg tør ikke å prøve å tvinge ham på egenhånd uten hjelp. Kan jeg bare satse på at det gror fint av seg selv? Han slikker en del på det.

Det vil ikke gro så lenge han slikker. Men om du får han til å la det være i fred burde det gro innen en uke-10 dager.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...