Gå til innhold
Hundesonen.no

Kutt under pote


eva86
 Share

Recommended Posts

Kirow har fått kutt under poten, se bilde hvor det er.

53887813230053435f33.jpg

I en uke nå har jeg rensa det 2-3 ganger med pyrisept, tørket med bomull. Og brukt sokker ute.

Har kun hatt korte turer. Noe som merkes nå! 83137.gif ( 846413.gif <--- Kirow )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er bare en "random" pote.. Hehe. Vise hvor kuttet er

Kan prøve ta ett bilde og legge ut.

Han halter en god del

Edit, bildene ble bare uklare.

Mener jeg skal overse at han halter. Er jo mynde, de er jo kjente for å være drama queens :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hull gror:) Har også ei her som er noe pling-plong om dagen pga rift i en tredepute (i selve puta altså) Hun får lov til å løpe og gjøre hva hun vil, men turer og kjøring blir det ikke på en liten stund. Sår på labber gror heldigvis rimelig fort!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han trår jo ikke ned der kuttet er, så jeghadde ikke holdt ham i ro for det nei. Et stort kutt i en tredepute er noe annet iom at de er vektbærende, da kan man være litt mer forsiktig.. Ellers, smør honning på, det hjelper kuttet å gro fortere :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker sokk ute, ser ikke betent ut..

Spurt oppdretter som er vett, han sa jeg skulle fortsette m pyrisept og potesokk.

Prøver også honning.

En kamerat som driver m IPO, holdt på m hund i alle år,

sa prøve peppermynteolje på..

Det høres veldig vondt. heh

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Han trår jo ikke ned der kuttet er, så jeghadde ikke holdt ham i ro for det nei. Et stort kutt i en tredepute er noe annet iom at de er vektbærende, da kan man være litt mer forsiktig.. Ellers, smør honning på, det hjelper kuttet å gro fortere :)

Hva med ikke vektbærende "tredepute"? Kovu har fått en rift i "tommelen" fremme, og nekter å la oss ta noe særlig på, og ihvertfall ikke smøre på noe eller ha på sokk. Det er så ille at jeg tør ikke å prøve å tvinge ham på egenhånd uten hjelp. Kan jeg bare satse på at det gror fint av seg selv? Han slikker en del på det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med ikke vektbærende "tredepute"? Kovu har fått en rift i "tommelen" fremme, og nekter å la oss ta noe særlig på, og ihvertfall ikke smøre på noe eller ha på sokk. Det er så ille at jeg tør ikke å prøve å tvinge ham på egenhånd uten hjelp. Kan jeg bare satse på at det gror fint av seg selv? Han slikker en del på det.

Det vil ikke gro så lenge han slikker. Men om du får han til å la det være i fred burde det gro innen en uke-10 dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...