Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser titt og ofte noe rart jeg lurer på hva er. De er nesten helt like i størrelse og utformelse som en 5-kroning (inkludert hullet), bare at den er lysebrun og i papp (tror jeg).

Ser de som regel langs veien, i gater osv. Aldri i skogen eller inne noen steder.

Noen som veit hva det er? :P

Skrevet

Haha, så bra du skulle lage en tråd om dette Ozzy. Jeg har ikke tenkt over dette før jeg leste denne tråden, men jeg har også sett disse små papp "5 kroningene" rundt omkring på turer etc, men har egentlig aldri tenkt over før hva det er. Har vel bare trodd at det bare skulle være sånne på bakken noen steder :P

Skrevet

Jeg er også ganske sikker på at det er rester etter fyrverkeri. Grunnen til at man ser dem hele året er vel at det ikke feies godt nok. Og samma som med "huskaninene" som kommer frem rett etter du har støvsuget og vasket.

Skrevet

Som flere sier her, det er rester etter fyrverkeri. Sett dem flere ganger jeg også, vanligvis så ligger resten av fyrverkeriet ikke så langt unna. Er vel noe som kommer fram nå som snøen blir borte, vil jeg tro... :)

Skrevet

Disse ser jeg også stadig vekk og har lurt på hva det egentlig er. Fyrverkeri er også det jeg kan tenke meg det er. Hva annet skulle det være...

Skrevet

Jeg er ganske sikker på fyrverkeri-teorien min. De første så jeg samme natten, og nå har de begynt å komme frem igjen ettersom snøen har blitt borte. Det lå flest av dem der folk hadde skutt opp batterier.

Skrevet

Er det ikke fantastisk hva Sonen kan gi svar på??? Trenger ikke Wikipedia, vi som har vårt eget orakel :lol:

Jo veldig! :D Jeg lurer på veldig mye rare ting, så kjekt det.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...