Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden dette er hjelp en sonis og ikke anbudstorget, så er det verdt å spørre ifølge damene på chatten.

Man vet aldri med sonen! :)

Et flyttelass skal ca. 40 mil og 5 timer fra sørlandet til Rena og jeg har ikke råd til flyttebyrå og kjenner ingen med stor nok bil og/eller henger som kan kjøre.

Det er noen store ting som skal flyttes, f.eks. salongbord, seng, trimmebord, garderobeskap, liten kommode og vedkløyver, men ellers mest klær og småtterier tror jeg (men noen esker med småtterier blir det vel). To katter skal helst bli med på turen (i bur, selvsagt), men kan ordnes utenom.

Ting bør være på plass senest 1. mai og helst en stund før det også, så fort som mulig.

Dessverre har jeg hverken lappen, bil eller henger og er veldig veldig blakk, ellers hadde jeg jo bare leid flyttebyrå. Drivstoff må jeg selvsagt betale, men noe særlig mer har jeg neppe råd til. Jeg tviler på at jeg har så mange ting av interesse eller verdi å gi bort heller, måtte være det digre trimmebordet det da. :P

Du får ellers selskap på turen (med mindre du ikke vil), evig takknemlighet og alt du kan komme på at jeg kan hjelpe deg med.

:)

  • Like 3
Guest Gråtass
Skrevet

Om noen får lasset til oslo/kløfta/eidsvoll etc så kan jeg ta det derfra til Rena.

Skrevet

Om noen får lasset til oslo/kløfta/eidsvoll etc så kan jeg ta det derfra til Rena.

:flowers: :flowers:

Skrevet

Dersom Grå ikke kan, så er det nok ikke noe problem for oss å ta det fra Oslo/Kløfta/Eidsvoll-ish. :)

:flowers: :flowers:

Skrevet

Har du flytta til Rena også?

:lol: Forvirringen lenge leve. Toril er mellomlandingen til Argyr. Hun skal få bli der hun er. (dog hun er hertelig velkommen til å kjøpe ut naboen og flytte inn i nabohuset!)

Nå mangler vi bare første stykket! Ingen som kan forbarme seg over "oss" og frakte første biten?

  • Like 1
Skrevet

Har ikke stor bil lengre, eller pickup. Har lappen dog men jeg kan ikke regnes med en stund fremover :( Hadde gjerne kommet og hjulpet men jeg er lite nytte for tiden. :no:

Skrevet

Har du råd til leiebil?

Isåfall kunne jeg sikkert kjørt til Sørlandet og hentet lass en dag, og til Rena og hjem igjen neste dag. Men har ikke SÅ stor bil, selv om den er romslig... Og jeg har ikke tid før etter påske.

  • Like 2
Skrevet

Forespørselen ble lagt ut i går kveld kl 23:39. :)

Det var kun en spøk fra min side :) Jeg bare fniste litt for meg selv over alle som kan og vil kjøre siste strekningen, men så mangler vi fortsatt hovedbiten.

Skrevet

Forespørselen ble lagt ut i går kveld kl 23:39. :)

Jammen enkelte av oss er skyldig tålmodighet og kontrollfreaken vil helst ha alt kartlagt og klarlagt i går. :icon_redface:
Skrevet

Så snille dere er! :flowers:

Det er fremdeles mulig at vedkommende som opprinnelig tilbød seg å kjøre lasset (og som er grunnen til at jeg fortsatt sitter her og venter) "dukker opp igjen", men tør ikke gamble på det lenger.

Har du råd til leiebil?

Isåfall kunne jeg sikkert kjørt til Sørlandet og hentet lass en dag, og til Rena og hjem igjen neste dag. Men har ikke SÅ stor bil, selv om den er romslig... Og jeg har ikke tid før etter påske.

:flowers: :flowers:

Jeg vet ikke helt hvor stor bil som trengs, for å være ærlig. Om det funker med en Ford Transit så er det et alternativ, 800/døgn og 1800/helg hos Oslo Varebilutleie.

Et annet alternativ er å leie henger og hekte på en bil med litt plass, det er ikke så dyrt, 500/døgn og 1300/helg.

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke lånt så stor bil som jeg håpte på, men om du får leid en som er stor nok, og som kan kjøres med klasse B-sertifikat, kan jeg hvertfall kjøre. Og jeg bor jo på Sørlandet og har masse tid.

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke lånt så stor bil som jeg håpte på, men om du får leid en som er stor nok, og som kan kjøres med klasse B-sertifikat, kan jeg hvertfall kjøre. Og jeg bor jo på Sørlandet og har masse tid.

:flowers: :flowers: :flowers:

Jeg tenker at en ordentlig henger bør holde (ihvertfall hvis man kan stappe litt inn i bilen), men da må man vel ha BE, har du det? På Sørlandet er det mye dyrere å leie bil såvidt jeg har sett, men henger har de jo hos f.eks. Statoil, det er ikke så dyrt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...