Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter en vin jeg ikke husker navnet på. Vinen er rosa og jeg tror kanskje det er musserende rosèvin. Flasken ble hvert fall sprettet, og smakte litt cideraktig. Veldig søt drikk som jeg likte veldig godt. Den var på glassflaske (formet som en champagneflaske) og jeg troor glasset var matt. Det står "raspberry" på flasken, og noe mer. Toppen var forseglet ned til halsen.

Noen som vet hvilken vin/cider det kan være?

Skrevet

Noe ala dette?

img_8223.jpg

Ikke den (men hvis den smaker like bra som den ser ut til så prøver jeg gjerne den :lol: ). Den er mer rosa-rød i fargen, og det er ikke etikett på flasken tror jeg. Det står noe på den, men det står direkte på flasken. Tror jeg :P

Soelvd: Ingen av de :( Blir mer og mer sikker på at denne hadde matt overflate på flasken og ikke hadde etikett.

Skrevet

Åh, jeg tror det kan være den! Bortsett fra at min stod det "raspberry" på min da... Hm :)

Jeg har kun smakt den i strawberries, men kan hende den finnes i raspberry smak. Ordet fresita betyr jordbær på spansk, så det er nok hovedsmaken iallefall :)

Skrevet

Tusen takk for svar :) Jeg får be venninnen min gå innom Systembolaget og spørre når hun er i Sverige i helgen. Det er ikke den du viser bilde av, Caroline, men den så veldig god ut! Så jeg tror jeg skal legge inn en bestilling på både den og den andre med jordbærsmak :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet hvilken det er! Jeg har ikke funnet den i Norge, men så har jeg ikke leita så mye heller. :P Den smaker ganske likt som fresita, bare bedre (fordi bringebær er bedre!). Jeg har bare alltid kallt den svenske-fresita. Du må si i fra hvis du finner navnet. Den er ganske god selv om den smaker mer saft enn vin egentlig! :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...