Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 635
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Annet navn; Du vet du har sittet for lenge på sonen når du kan svare på disse spørsmålene

For en kaostråd!

Google translate er morsom liksom.... Håp = надеяться :lol: Det sa meg jo himla mye liksom *ler*

Skrevet

Nei og nei. Får ta noe nært i tid, da.

Hvem er det som nesten hver kveld forteller oss at hun skal legge seg med en koselig godnatt melding i AN?

Skrevet

Var ikke Zima ganske liten også, eller husker jeg helt feil?

Hmm, mulig det? Men da var det vel kanskje Silje som hadde henne? :) Jeg kan bare huske at Ingvild hadde Knott :)

Skrevet

Flirer godt av denne tråden :lol: Forøvrig så har jeg ikke pupper nok til at de detter ut av noe som helst, og pølsetrikset er videreført, men jeg finner ikke dokumentasjon på annet enn opphavet til det:

199056_10150451999120641_732375640_17595291_4648520_n.jpg

:P

Moro å følge med litt her altså, og mimre litt, men jeg har ikke tid til å svare, for da må jeg jo finne nye spørsmål også.

  • Like 1
Skrevet

Hehe om flere adopterer det trikset, blir det mange stilige damer i drakt som tafser på seg selv i utstillingsringene fremover. :lol:

(Det med pekingeseren var ikke lett.)

Skrevet
:whistle: gjort det ganske lenge egentlig, er jo kjempeenkelt når draktene ikke har lommer. Jeg tenkte på det når jeg stod i grunnen med Kortis i høst, når snuten hans var plutselig inni drakten at det så kanskje ikke så smart ut alltid :lol:
Skrevet

Hehe om flere adopterer det trikset, blir det mange stilige damer i drakt som tafser på seg selv i utstillingsringene fremover. :lol:

(Det med pekingeseren var ikke lett.)

Kanskje flere menn begynner å fatte interesse for utstilling da :P

ååå jeg vet egentlig svaret! Men jeg husker det ikke. Så da vet jeg det vel egentlig ikke.

Guest janson
Skrevet

Piraya!

(noen andre kan komme med et nytt spm, min hjerne funker ikke helt på denne tiden av døgnet :icon_redface: )

Skrevet

Åneiii! Endelig noe jeg kunne svare på også og så var jeg for treig til å scrolle! :lol:

Men nå skal du jo få finne på spørsmål, likevel :)

Skrevet

Var ikke Zima ganske liten også, eller husker jeg helt feil?

Hmm, mulig det? Men da var det vel kanskje Silje som hadde henne? :) Jeg kan bare huske at Ingvild hadde Knott :)

Jo, eller, hun var vel rundt åtte måneder og Silje hadde henne da. Fine hundene :heart:

Skrevet

Siden ingen har kommet med et spørsmål, så stiller jeg et :P

Hvem var på soneleiren i Rogaland i 2007? Jeg trenger bare navn på de som var der. Totalt 11 stk :)

Skrevet

Ingvild, Marthe, Carina, Silje, Wigdis, Betty, TJ, Carinas to lillesøstre, Emilie ooog ... Uæææ, hvem har jeg glemt??

Skrevet

Ingvild, Marthe, Carina, Silje, Wigdis, Betty, TJ, Carinas to lillesøstre, Emilie ooog ... Uæææ, hvem har jeg glemt??

Jeg må innrømme at jeg glemte søstrene til Carina, så da var vi 13 ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...