Gå til innhold
Hundesonen.no

N SE UCH PBIS Meisterhaus Puzzle'n'Play


Recommended Posts

Skrevet

Da er Pim påmeldt til SKK Ransäter og èn av dagene i trippelen i Skien. Forhåpningene er lave for Sverigeturen, men det kan ikke gå stort verre enn i fjor uansett (historien om Sting som ikke fikk bedømmelse).

Og det er nesten litt flaut å vise det, men når jeg sier at jeg er småstolt av at Pim nå kan fot, påplass, ligg og slike enkle ting så sier det vel også litt om hvor vanskelig hun er å trene. Hun syns gulvet er ekkelt, godbitene er ekle, konsentrasjonsevnen er dårligere enn hos en gullfisk og det er mer spennende å jage sin egen hale :D Jeg vet hva jeg har kjøpt meg - men jeg hadde aldri forestilt meg at det skulle være en SÅ vanskelig oppgave faktisk!

Godt hun er søt og verdens beste sofahund og turkamerat (bortett fra at turkameraten må holdes i bånd så den ikke stikker fra meg) :ahappy:

Her er en liten kortfilm av Pim :D

10401462_10152546530551303_3754238110785

10477374_10152543545151303_1305045471013

10380885_10152523345076303_2580117972669

  • Like 4
  • Svar 462
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...NEI, de er ikke stille at all når de skal gjennom sikkerhetskontroller! Jeg vet brått ALT om volumet på de små, vakre krekene! ...men hun er jo spinnvill og løper over alt - og er supersøt!

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen. Kritikken: Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage.

Haha, så herlige dere er! Pia skal få lov til å oppdatere om flyturen Pim var visst "litt" for stor for bagen sin, klagde "litt" når hun måtte låses inni der og sov visst ellers hele turen. Jeg

Posted Images

Skrevet

Seriøst, jeg DØR av hvor likt dette er Imouto! :D "Er det dette du mener? Er det noe vits i, da? Får gå litt til, jeg er jo søt, lizm. Kan jeg få kyllingen nå?"

:lol:

"Åh, et mikroskopisk støvkorn! Det må jages! Drit i leverpostei og baconost! STØVKORN!!! :frantics: "

  • Like 6
Skrevet

Så flink du er Benedicte!!
Min første basenji lærte jeg alt, og fant det ikke veldig vanskelig (men hadde da heller ikke noe sammenligningsgrunnlag what-so-ever. Tror det hjalp :P ) Hun kunne hele LP 1 programmet på rams, kunne navnet på alle fingre, rulle rundt, jodle på kommando, sitte bamse, strekke seg m.m.
Men det var den gang jeg var ung, hadde EN hund og tid :P

Mine hunder nå om dagen kan sitt, stå og løpe pent i bånd. Mon tro om jeg burde lære de et og annet partytricks for show.

  • Like 5
Skrevet

"Åh, et mikroskopisk støvkorn! Det må jages! Drit i leverpostei og baconost! STØVKORN!! :frantics: "

"Jeg føler det er en katt her! Ikke snakk til meg, Kattekrigeren er på jobb! Hæ, en fugl sitter på gjerdet! Frekke fugl, jeg tar den!" "Hæ? Ikke helt det du mente? Hva er du så sur for, a?" *Klaske meg med poten, poke meg hardt i låret og logre prøvende med hodet på skakke*

De er skjønne, disse skattene våre. :wub:

  • Like 5
  • 1 month later...
Skrevet

Da har vi vært på SKK Ransäter, og Pim er virkelig i siget om dagen! 10 basenjier deltok, og hun ble BIR med cert og cacib! Dette blir hennes fjerde strake BIR på rad :)

Dommer var Iuza Beradze.

"Correct silhuette. Very correct angulation. Strong back, deep chest. Correct expression and temperament"

Og dermed er Pim SVENSK UTSTILLINGSCHAMPION!!! :D :D :D :D

post-80-0-03670800-1406455054_thumb.jpeg

post-80-0-05985200-1406455069_thumb.jpg

  • Like 6
  • 1 year later...
Skrevet

Lenge siden jeg har oppdatert her! Pim har løpetid, og drar til Latvia i morgen for å møte sin utkårede :-) Vi krysser fingrene for valper rundt den 29. desember!

 

Pim har også siden sist oppnådd følgende:

Norsk CACIB (på norsk vinnerutstilling)

2 CERT i Latvia

CERT og champion i Danmark

Nordisk championat

12045642_10153651943726303_1787453752863

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...