Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I mangel på annet å gjøre mens jeg venter, tenkte jeg en valpetråd var på sin plass. De fleste har sikkert allerede fått med seg at Betty er stort som ett fjell, og venter valper. Den kommende far er vår egen Hunken, en hyggelig herremann med beina godt plantet på jorden. Betty i seg selv er en bestemt dronning, å verden er hennes herredømme. En artig liten hund, med flyst av personlighet og kjærlighet å gi. Hennes første kull vokste også opp på sonen, man kan lese om kullet hennes

her.

Den kommende mamma er Norsk og Dansk utstillings champion, en vakker liten jente som befinner seg ca midt på skalaen i høyde. Hun har mange gode kvaliteter, og også noen dårlige (selvsagt!).

305402_10150348660595586_632600585_10222741_8111121_n.jpg

184968_10150154324775586_632600585_8712378_5087437_n.jpg

Den kommende pappa har CERT og BIR fra utstilling, og mange gode kvaliteter jeg verdsetter i en gårdshund. Det aller beste med hele hunden, er det fantastisk flotte gemyttet hans. Han er laid back, cool og har beina godt plantet på jorden i alle settinger. Ingenting finnes skummelt, å livet er en lek. En ekte gårdshund, mao. Han er litt kløne, litt klovn på en måte. En skikkelig godgutt!

HL-Hunken.jpg

Et bilde som virkelig beskriver Hunken:

270552_10150296794470586_632600585_9701220_8246354_n.jpg

Full av liv, lyst og glede!

(Kanskje ikke det beste bildet å pressentere en hund med,

:lol: , men han ER sånn som det!) :P

Jeg er utrolig spendt på hva kombinasjonen gir. Men en ting kan jeg si med sikkerhet, disse valpene får ett fantastisk gemytt, om de arver en brøkdel av gemyttet til foreldrene sine.

Betty i drektigheten sin:

405938_10150599431720586_632600585_11429025_1963161714_n.jpg

Før parring - og 4 uker på vei

401505_10150659792475586_632600585_11602904_110536429_n.jpg

7 uker på vei

427077_10150682260040586_632600585_11667321_86212150_n.jpg

Dag 57

418038_10150685190060586_632600585_11678335_1421052410_n.jpg

Dag 59

425147_10150686812380586_632600585_11684580_689146717_n.jpg

Dag 60 (første parring)

Idag 29/2 har det fremdeles ikke skjedd noe, men vi venter spendt på valpenes annkomst. De er hjertelig velkomne, aller helst i går....

Såååå. Nå begynner den virkelig spennende delen, nemlig fødsel!

Hun er på dag 64 fra første parring, og dag 62 fra andre. Så nå bør de snart komme! Jeg gleder meg!! :D

:wub:

  • Like 4
  • Svar 182
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

DJISES! Nå er ting ENDELIG i gang, graving og pesing!

Er du sikker på at hun er drektig? Hun har ikke bare svelgt en slik en da? Søte Betty

De er større enn hva som er vanlig, men det der ser ut til å følge linjer, egentlig. Våre linjer har alltid får valper over gjennomsnittet, i vekt og størrelse. Tjorven sine ser jo ut som 5 dager gaml

Skrevet

Oj, så svær hun er! Dette blir spennende å følge med på :D Lykke til med fødsel :)

hihi, ja, hun er ikke pitteliten lenger :) Jeg gleder meg veldig til å se de små nå. Takk for lykkeønsking.

Håper de kommer snart! Vil se hvor mange de er! :D Veldig spennende!

Håper jeg også! :D

Spennende! :jump:

Heeeelt enig :P

Skrevet

Gode mamma Betty :wub:

Komme da valper! :babybanana:

Enig :wub:

Alt vel med Sookie? Mamma Betty hilser å sier hun skal bli storesøster snart, hihi :P

Ja, valpene kan jaggu meg se å få fart på seg nå. Er sååå lei av å vente!

Hun kan godt forte seg og begynne å føde nå inatt så jeg har noe underholdning altså :aww:

ENIG!

Hun var rimelig stor, ja. Håper for hennes del at noe skjer snart.

Jeg har håpet det de siste 3 ukene for hennes del, hun er stor, mye større enn forrige gang. Jeg er stygt redd for at hun sprekker om hun går lengre nå. :P

Skrevet

Sookie har det bare bra :ahappy: Hun lader opp batteriene sine til sonentur i morgen :P

Gleder meg VELDIG til å se små søsken! :jump::wub: Det kommer 5 valper, 3 tisper og 2 hanner :sleep: Samme som sist!

Skrevet

:lol: :lol: :lol:

Stygt å le, men for en bollemage! :lol: Hele hunden ser jo ut som en badeball! :lol:

Lykke til! :D Håper det kommer mange søte små valper snart. :wub:

Må ikke le :lol:

Ja, nå må de snart komme altså...

Guest lijenta
Skrevet

Håper det snart skjer noe ehr også. Hun så virkelig sprekkferdig ut. Men hørtes da utsom hun hadde god tid.

Guest Belgerpia
Skrevet

Guri hun er diger - og jeg kjenner jeg er imponert over at du kan ha is magen når hun er på dag 64 fra første paring - da hadde jeg vært hos vetten jeg.... :)

Håper hun ploffer snart :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...