Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har svart deg flere ganger, og jeg kan gjenta beskjeden:

Espen er ikke til å få tak i, det er han sitt ansvar. Frem til det blir det ikke lagt inn. Og vi prøver jevnlig å få tak i han :)

Skrevet

Er det noen som får forumet til å fungere med den siden som kommer opp automatisk på iPhone/iPad da? Jeg har store problemer med den og får f.eks ikke trykket meg direkte til siste post. Må bla page for page bakover.

En liten promille er nok en høy underdrivelse, mtp hvor mange som eier en iPhone/smart-telefon og nettbrett, så vil jeg tro andelen som besøker forumet gjennom slike "plattformer" er høy. Men det får vi vel heller ikke vite, for statistikken ligger vel i hendene på denne umulig-to-reach Espen :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Må bla page for page bakover.

Ja jeg må det, slightly annoying.. :no:
Skrevet

Har ikke telefonnummeret til Espen, og det er for mange som heter det samme i samme området til at vi kan begynne å sende sms til alle sammen :P Vi har han på Facebook, men han har "sperret ute" mange fra Hundesonen så det går f.eks ikke an å sende ham melding der.

Vi har også prøvd å komme i kontakt med han gjennom kjæresten hans som er medlem på forumet, løfter ble laget men ikke holdt.

Moderator IW

Skrevet

Bare av ren nysgjerrighet: er det virkelig ingen på dette forumet som noen sinne har hatt rent FYSISK kontakt med denne Espen da? Noen må da vite hvem han er? Og er det ikke "slightly suspicious" at han bare forsvinner sånn, bare for å dra en parallell .... hadde han vært oppdretter så hadde vel alle hylt "useriøs" på første forsøk? :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

hadde han vært oppdretter så hadde vel alle hylt "useriøs" på første forsøk? :P

Kontrakt med klausuler? :jump:
Skrevet

Fishy! Vet vi i det hele tatt om han eksisterer? Var han kun en luftspeiling? Er dette et Keyser Söze tilfelle?! (Bortsett fra hensynsløs massemorder-delen selvsagt.) Følg med videre!

  • Like 1
Skrevet

Om han skal være så teit kan han vel "gi" fra seg forumet til noen som faktisk har interesse av å drive det, i det minste.

Da må man jo faktisk få tak i han :D

Alle moderatorene har prøvd og vi har prøvd å få medlemmer også til og vi får ikke svar så.

Skrevet

Jeg har svart deg flere ganger, og jeg kan gjenta beskjeden:

Espen er ikke til å få tak i, det er han sitt ansvar. Frem til det blir det ikke lagt inn. Og vi prøver jevnlig å få tak i han :)

Det har jeg ikke fått med meg før :P

Så eier av forumet er borte? Om man ikke får tak i han, så kan det i verste tilfelle bety forumets død?? (kriiiiise) :blink:

Skrevet

Om han skal være så teit kan han vel "gi" fra seg forumet til noen som faktisk har interesse av å drive det, i det minste.

Neida, for han tjener jo penger på det vet du! Alle klikk vi gjør innom her (og særlig på hundesonen.no-portalen/forsiden) genererer penger rett i lomma på Espen (Hermansen) :)

Skrevet

PS: til dere som rapporterer at navnet til Espen står i tråden, navnet hans står nederst på forumet uansett så det spiller ingen rolle :)

Moderator IW.

  • Like 1
Skrevet

Har ikke telefonnummeret til Espen, og det er for mange som heter det samme i samme området til at vi kan begynne å sende sms til alle sammen :P

Tenkte jeg bare skulle sjekke ut jeg, og jeg finner ET telefonnr i navnet hans der som han bor...

Skrevet

Det er jo flere med det navnet som bor i Oslo, hvordan kan man være sikker på at man finner rett mann?

Kanskje ikke så mye til hjelp. Men i følge gulesider er det 3 (om man ikke regner med den personen uten adresse) med det navnet som bor i Oslo.

Den ene er knyttet til c/o veidekke ASA, noe jeg antar Espen vi leter etter ikke er.

Den andre er IT-konsulent, noe jeg heller ikke tror han er (på linkedin er det også registert flere personer med samme navn bosatt i Oslo, deriblandt en som jobber som IT-konsulent for Aker solutiouns, antar at det er samme person som på gulesider, og en som jobber som web konsulent og web totalservice, som jeg regner med er han) *Leke detektiv*

Skrevet

Den andre er IT-konsulent, noe jeg heller ikke tror han er (på linkedin er det også registert flere personer med samme navn bosatt i Oslo, deriblandt en som jobber som IT-konsulent for Aker solutiouns

Det er nok han :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...