Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg må ha meg et nytt dørskilt, og jeg vil ha et kjempefint et. Keramikk? Messing? Porselen? Emalje? Tre? Stein?

Jeg har et gammelt, koselig hus, ikke noe moderne design i acryl her takk. Noen som har tips?

Skrevet

Mjo, men jeg skal bare ha et vakkert, gammeldags dørskilt. Ikke med hund på, ikke nødvendigvis i alle fall. Jeg ser faktisk for meg noe med roser på, huset står i en gammel rosehage.

Skrevet

Er det noe sånt du har tenkt deg?

drskilt2.jpg

eller noe sånt:

drskilt.jpg

Eller noe helt annet?

Det skal bare stå navnet mitt på altså. Men det nederste satte meg på tanken at jeg kunne finne en bit rekved i fjæra, det ville passet. Hmmm.

Mulig jeg bommer, men med beskrivelsen din tenker jeg på noe sånt: http://epla.no/handl...odukter/438526/

http://epla.no/searc...?d=1&q=dørskilt

Edit: eller kanskje spesielt noe sånt http://epla.no/handl...odukter/301849/

Søte! Men kanskje bittelitt for søte?

Skrevet

Det skal bare stå navnet mitt på altså. Men det nederste satte meg på tanken at jeg kunne finne en bit rekved i fjæra, det ville passet. Hmmm.

Den første var jo søt, kanskje bittelitt for søt? Den nederste får jeg ikke fram!

Ikke? Her er i alle fall bildet

9c38d053-4559-4999-8258-0305a8b626d2_org_medium.jpg

Men dette er jo noe helt annet enn de andre du fikk forslag om. Men det er de her jeg tenker på når jeg hører gammeldagse dørskilt med roser på.

Skrevet

Ikke? Her er i alle fall bildet

9c38d053-4559-4999-8258-0305a8b626d2_org_medium.jpg

Men dette er jo noe helt annet enn de andre du fikk forslag om. Men det er de her jeg tenker på når jeg hører gammeldagse dørskilt med roser på.

Jeg fikk fram lenken til slutt! De er veldig søte de roseskiltene altså, det er bare en del av meg som synes de blir litt vel søte. :)

Skrevet

Det skal bare stå navnet mitt på altså. Men det nederste satte meg på tanken at jeg kunne finne en bit rekved i fjæra, det ville passet. Hmmm.

Det ble litt vrient å google dørskilt med navnet ditt på :P

Neste forslaget mitt var å finne rekved i fjæra og male skiltet selv :D

Skrevet

Jeg fikk fram lenken til slutt! De er veldig søte de roseskiltene altså, det er bare en del av meg som synes de blir litt vel søte. :)

Da må du forklare bedre hva du tenker på :)

  • Like 1
Skrevet

Det er vel sånn at hun ønsker forslag også plutselig: Derrrr var Dørskiltet :heart::D

Nemlig. Jeg har ikke noen klare bilder av det i hodet, det skal bare være fint. :P

Det skal henge under en dørbjelle av jern som er formet som en drake. Noe sånt kanskje?:

drskilt1.jpg

drskilt4-1.png

drskilt4.jpg

drskilt3.jpg

Skrevet

En enkel stein synes jeg var fint! En drage er jo ganske dominerende i seg selv, så en stein som er litt mosete og "sliten", vil bli kjempefint! *liker* Det er meg da :P Noe slikt bare ikke med Nasse Nøff :P Tror det finnes noen som kan gravere i det for deg.

IMG_5530.JPG

Skrevet

IMG_0160.jpg

Her er våres nye, som vi ikke har fått hengt opp enda, hehe.

Moderne og enkelt.

Er bare å søke på "Maya maler for deg" på google.

Skrevet

eller hva med en enkel stein

skifer_dorskilt.jpg

Den likte jeg, kanskje jeg skal se om jeg finner en fin flat stein i fjæra?. Jeg liker litt stødige ting, det blir fort litt dillete for meg. Gjerne pyntet, men da må det være litt tidløst, om man forstår hva jeg mener. Det er ikke så lett å forklare smak. :) Men tusen takk for forslag alle sammen!

(Og så var det litt komisk med navnene på det steinskiltet, Herjuaune og Leistad er to gårder som ligger rett oppi høgget her. Kjenner mange som heter det).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...