Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har kjøpt Ruffwear Webmaster harness og Approach Pack i størrelse XXS

Jeg synes selv at det passer, men så ble jeg plutselig så usikker, så da spør jeg dere, ser det ut som kløven og selen passer?

DSC_0879.jpg

DSC_0877.jpg

DSC_0874.jpg

Skrevet

Så utrolig søt!

Synes det så ut som de passet godt, jeg :)

God klarning til albue, selen sitter ikke for langt hverken den ene eller andre vegen, kløvsekkene ligger ikke og subber nedenfor skuldra... Bra!

Skrevet

Kløven ser litt liten ut. Den skal gå under albuen helst, slik at om hunden legger seg ned så hviler kløven på bakken og ikke på hunden. Men om du ikke bruker den mye er vell det viktigste at den ikke gnager noen plass og at du tar den av under pauser på lange turer.

Skrevet

Om hunden passer sin webmaster sele perfekt, kan man da satse på at kløven ts har også passer?

Har webmaster til tre av hundene, og kunne tenkt meg kløv.

Men det er så mye styr å returnere ting som ikke passer, så jeg har liksom ikke knødd meg til å bestille...

Skrevet

Kløven ser litt liten ut. Den skal gå under albuen helst, slik at om hunden legger seg ned så hviler kløven på bakken og ikke på hunden. Men om du ikke bruker den mye er vell det viktigste at den ikke gnager noen plass og at du tar den av under pauser på lange turer.

Jeg tolket den som tom på disse bildene, og når de blir lastet vil de nok ligge lengre ned. AKA perfect fit :)

Skrevet

Hihi, må le litt da, ser ut som om bikkja har fått skikkelig bank på de bildene. :lol:

Så forferdelig grusomt å få på seg kløv. :lol: :lol:

Skrevet

Jeg tolket den som tom på disse bildene, og når de blir lastet vil de nok ligge lengre ned. AKA perfect fit :)

Var motsatt på en annen hund her for litt siden, en DSG der kløven var nedenfor albuene (som ble sagt til å være feil i den tråden) men når den ble fylt så gikk den mer ut og opp fra albuene og passet dermed perfekt.

Så hvordan skal en kløv egentlig ligge? Under eller over albuene, sidene det nå har vært to modstridende svar i to forskjellige tråder?

Skrevet

I følge han jeg bestillte kløv av på Seleverkstedet kan kløven nå ned til albuene (når den er full), men ikke så mye lenger fordi den da vil henge seg opp i steiner, kratt o.l. På store hunder med bedre "bakkeklaring" kan den nå litt nedenfor albuene. For å unngå at kløven gnager og dunker inntill hunden kan den spennes litt ut fra kroppen når den er full.

Skrevet

Det er store forskjeller på størrelsen på veskene til de ulike produsentene av kløv. Jeg limer inn noe jeg skrev i fjor:

Akkurat det med forskjellen i størrelser på veskene er noe jeg har lagt merke til. Som et eksempel så har jeg funnet ut av at den rette størrelsen i Ruffwear og Laikakløv til min boxertispe rommer henholdsvis 12 og 30 liter. Altså veldig stor forskjell på veskestørrelsen.

Selv om jeg heller ikke bruker så mye vekt når jeg er på tur så liker jeg godt at det er god plass i veskene. Da får jeg plass til ekstra turklær til meg selv + vann, kaffe etc. Jeg går jo bare dagsturer og ikke lange overnattingsturer.

Ruffwearkløven har "små" vesker og hvis man da skal ha en der veskene rekker helt ned til albuene vl kløven sannsynligvis bli for stor til hunden. Så sånn sett kan det hende denne kløven til TS er akkurat slik den skal være.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...