Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ei flott kastrert labradortispe født 17.08.2005 som heter Tribolas Inka, til daglig Inka. Hun kom til oss 8 uker gammel og har siden den dagen gitt oss mange gode stunder.

post-10717-0-74670700-1328644815_thumb.j

Hun bor her på gården med oss som da er jeg min mann og våres to barn født -10 og -11

Som labradorer flest er hun umettelig, en gang som unghund da vi var på besøk fant hun en sekk med tørrfor som hun åt seg mett på... Dere kan bare gjette det synet av en mage på hunden da, huff det kom ut begge retninger og alt gikk heldigvis bra. Men hun er utypisk det mange forbinder med labradorer da hun er usikker av type. Hun er glad i folk og elsker oppmerksomhet og kos. Hun er alltid i nærheten av oss, har aldri stukket av. Favorittaktivitetene hennes er å springe etter frisbee, hoppe etter snøball, svømme...

Tok de tre første bildene her i dag, det viser hennes engasjement til å jakte på frisbeen :)

post-10717-0-13226300-1328645306_thumb.j

post-10717-0-00378600-1328645462_thumb.j

post-10717-0-73172100-1328645512_thumb.j

I sitt rette element:

post-10717-0-84537100-1328645607_thumb.j

Det viste seg at Inka ikke er den fødte barnehund som så mange lykkelig skriver hundene deres er. Inka var "alenehund" i 5 år... Jeg søkte da dette forumet som jeg nylig oppdaget og spurte om litt råd og var innom tanken å omplassere flere ganger. Vi synes at situasjonen er i bedring og så lenge det går den veien så bor Inka hos oss.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...