Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter nå å kikker etter hundegård siden gjerne vil ha dette når jeg flytter i nytt hus, men samtlige jeg finner er kun sidene og ikke med tak! Er det noen steder jeg finner slike med tak, eller er det letteste å bare bygge noe selv?

Gjerne også hundegård hvor jeg har muligheten til å låse døra.

Skrevet

Hvorfor vil du ha tak?

Hundegårdselementer er byggesett som er lette å sette sammen, men det er ikke tak med.

Jeg hadde ei tispe som var flink å klatre så der rulla jeg ut netting over hele garden og festa med bits. Veldig greit, men ikke fullt så greit når det store tunge snøfallet kom.... da holdt hele greia på å bryte sammen. Så dersom du vil ha tak så må du tenke på type materiale (tett tak eller netting).

1328629079.jpg

Så lenge det er et godt hundehus i garden så trenger du ikke tak. Er det for å hindre hunden i å hoppe ut så pass på at hundehuset ikke står tett inntil elementene.

Angående låsing: hengelås er tingen. Jeg bruker det konsekvent fordi det er endel unger i nabolaget som ikke har vettet i behold og slipper ut hunden (har skjedd).

Skrevet

Hvorfor vil du ha tak?

Overparanoid om at noen skal klatre inn og stjele bikkja mi hvis jeg ikke er hjemme og han er ute? :D

Nå om dagen trives han best ute og er mye ute pga fyringa inne. Og skal jeg da en kjapp tur i butikken ser jeg det som bedre for han at han får være i hundegården enn å bli dytta inn i varmen.

Får vel kanskje få tak i slik armeringsjern, de kan vel fungere som tak, eller en annen form for netting. Har sett på hundegårdene fra KK Import, tenkte kanskje det var noe lignende med en løsning for tak. Ser felleskjøpet har, men det er en stålramme med gjerdenetting kledd på etterpå og pressening tak, det virker lite praktisk å evt ta med seg når man flytter.

Skrevet

KK Import er desidert rimeligst og det er svært god kvalitet og ikke minst service hos dem. Så de kan jeg i alle fall anbefale - du får elementene levert på døra om du vil.

I bunn har jeg lagt armeringsmatter av den enkle grunn at bikkja ikke skal klare å grave seg ut. Singel oppå derigjen. Unngå betongdekke for det tærer på potene (det etser). Treplatting er heller ikke så lurt da det vil bli sleipt og glatt samt at det lukter urin av det.

Urin dreneres bra gjennom singel og avføring er lett å fjerne.

Skrevet

KK Import er desidert rimeligst og det er svært god kvalitet og ikke minst service hos dem. Så de kan jeg i alle fall anbefale - du får elementene levert på døra om du vil.

I bunn har jeg lagt armeringsmatter av den enkle grunn at bikkja ikke skal klare å grave seg ut. Singel oppå derigjen. Unngå betongdekke for det tærer på potene (det etser). Treplatting er heller ikke så lurt da det vil bli sleipt og glatt samt at det lukter urin av det.

Urin dreneres bra gjennom singel og avføring er lett å fjerne.

Hva jeg skal ha i bunn har jeg faktisk til gode å tenke på enda :P Er hage nå, så noe må vel gjøres, føler gress kan bli ganske så grisete og sølete etterhvert. Evt legge singel på deler av det, og la gresset være på resten. Han er litt skeptisk til å tisse på grus han her :P

Skrevet

Jeg har en hund som klatrer og hundegården hun står i har armeringsnett som tak. Har prøvd diverse løsninger, netting samler snø, mens armeringsnett ikke gjør det. Vil ikke ha tett tak over hele gården- for det er bare en fordel med regn inn i hundegården- det hjelper med å holde "pisselukt" vekk.

Vi har gårder fra KK import. Det eneste jeg kan sette fingeren på er låsningsmekanismen på dørene. Vi har flere dører av samme type elementer (Det billigste) og de har tre forskjellige løsninger. Den eneste jeg synes funker- er av dem de ikke lenger har! Sukk...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...