Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg slenger meg på, følelsesmessig investering i menn som ikke er verdt det! Meeen, man lærer jo forhåpentligvis noe, da! :P

Jeg lærte jeg og har endelig et skikkelig mannfolk.. :D

  • Like 2
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg må si bilen er min dårligste investering, så langt. Den kostet 63.000kr, jeg har brukt 102.000kr på deler, rep (riktignok slitedeler også) og nye dekk. Bilen er 18 år gammel og OM jeg får solgt den er jeg heldig hvis den inkasserer ca 40.000kr.. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Det var ett katta i sekken kjøp for 2.5 år siden altså.

Skrevet

Men veldig vanskelig å la være å kjøpe når man først har satt seg inn i den. :icon_redface::D

Eg vart iallefall kurert av min :aww: .

Og så får eg vel følgje trådens trend og leggje til dumme kvinnfolk, då. Men då blir eg vel stempla som eit mannssvin... (eg har heldigvis ikkje investert i eit slikt sjølv :ahappy: )

Skrevet
Og så får eg vel følgje trådens trend og leggje til dumme kvinnfolk, då. Men då blir eg vel stempla som eit mannssvin... (eg har heldigvis ikkje investert i eit slikt sjølv :ahappy: )

Som de gode likestillingsmennesker vi er her inne, så er det selvsagt lov å skrive det :D.

Jeg tror ikke jeg har gjort mange dumme investeringer faktisk, men mitt nyeste kompaktkamera - DET var bomkjøp, det. Det er vel det jeg angrer mest på å ha kjøpt. Det er faktisk så dårlig at jeg ikke har samvittighet til å selge det videre til noen heller.

Skrevet

Klær på salg jeg innbiler meg at jeg passer inn i om noen måneder :lol:

(Heldigvis langt mellom slike kjøp nå, for et par år siden derimot!)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...