Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pøbel sier han gjerne skulle vært en utehund og bodd i snøen, Kamar er litt enig. Alt går greit så lenge man har kledd på seg. :lol:

Kamar kjenner Pøbel, og vet hva han kan gjøre i snøen. Best å løpe unna!

6741873783_83c7354221_z.jpg

Heeelt normal Pøbel.

6741874077_f4fbc60136_z.jpg

Kamar ser etter Pøbel ...

6741874435_4e94e00b0a_z.jpg

Og ser han komme ...

6741874763_e6dcd59a72_z.jpg

Kamar gjør seg klar for å bli gruset i snøen, og Pøbel gjør seg klar til å gruse ham.

6741875119_2534f0d0fb_z.jpg

6741875551_7619742b94_z.jpg

6741876025_5b704ef512_z.jpg

Where is he ...

6741876551_ff9392f82d_z.jpg

Jepp. Pøbel og snø.

6741877533_2e71f61539_z.jpg

Akkurat her vil han bo!

6741877913_a46088ea5f_z.jpg

Snømonsteret er ganske søt.

6741878847_100500c80c_z.jpg

"håper ingen ser meg nå ..."

6741879261_97b1fc1d1f_z.jpg

"nei, bror, ingen som ser oss!"

6741879601_3e6be7fce4_z.jpg

De er nå søte og gode. :lol:

6741880041_65bcaf916a_z.jpg

"kom, bror!"

6741880471_55689e3b27_z.jpg

Små basenjier kan SITTE i snøen og tygge på pinne, de!

6741880873_431a0fd60a_z.jpg

"mååå vi inn?"

6741881195_34138bcb53_z.jpg

  • Like 4
Skrevet

Kamar er ikke så aller verst i den dype snøen han heller? Gjemmer seg ikke bort og syter over at det er kaldt? :)

Overhode ikke, faktisk! Men han har på seg en ullgenser og et dekken, pluss potesokker. Så det hjelper jo litt på. Men han er jo en Pøbelaspirant, og liker Pøbel det, så liker han det. Hunder virker ganske enkle sånn, altså!

  • Like 1
Skrevet

Overhode ikke, faktisk! Men han har på seg en ullgenser og et dekken, pluss potesokker. Så det hjelper jo litt på. Men han er jo en Pøbelaspirant, og liker Pøbel det, så liker han det. Hunder virker ganske enkle sånn, altså!

Ja, det er sant. Hermes elsker jo snø, tror det har noe med at vi lekte mye da han var valp og fikk oppleve snø første gang. Viktig med godt førsteinntrykk, hehe.

Skrevet

Åh, du er flink til å ta bilder!

Og kjenner at jeg savner flaten jeg pleide å passe før. Det er noe eget med dem, særlig i snøen. Tror han var fra samme kennel som din, Klokkeråsen?

Skrevet

Åh, du er flink til å ta bilder!

Og kjenner at jeg savner flaten jeg pleide å passe før. Det er noe eget med dem, særlig i snøen. Tror han var fra samme kennel som din, Klokkeråsen?

Stemmer helt. :)

  • Like 1
Skrevet

Hihi..Kamarskvis.

De er så fine, begge to :heart:

Jeg er ganske imponert over at du får til å ta bilder av lekedyrene i snøen. Bo og Panda var ute i 2,5 time i snøen i går og fikk ikke tatt ett eneste bilde. Ingen av de greide å skru ned tempoet slik at jeg fikk knipset bilder, ble bare halve hunder og litt av et øre osv osv :blink:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...