Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Akitaen heter Fenris til daglig,glemte spørre eier i stad om hele navnet. 2 års tispe. Oppdretter bor i Oslo og både hun,mor og far til Akitaen er engelske. Vet ikke om det sier deg noe? Tror hun kaldte oppdretter Sarah?

Vet hvem Sarah er, hun red på samme stall som ei venninne av meg og jeg har vært på hundetrening sammen hun en gang :)

Venninnen min har Akita, så jeg prøver å følge litt med i miljøet ;)

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ataham : Ataham med sloughi kompis : Terkel : Terkel og Walter : Walter : 3 sloughi,3 borzoi og en hjortis : Venninne Inky : På tur med Lilja

LC Terkel : Borzoiører er kule : Ataham og Tishzkovas Ilija :

Hadde ikke tid til å løpe rundt

Skrevet

Åååååh herregus så vakre! De ser helt kongelige ut, sååå majestetiske... Jeg digger mynder altså, så utrolig nydelige. Og spesielle!

Skrevet

Vet hvem Sarah er, hun red på samme stall som ei venninne av meg og jeg har vært på hundetrening sammen hun en gang :)

Venninnen min har Akita, så jeg prøver å følge litt med i miljøet ;)

Miaggie Cat Walk heter den. Begge foreldrene er engelskregistrert og hverken de eller dette kullet er registrert inn i Norge selv om valpene er født her. Veldig spesielt. :huh:
Skrevet

Flotte! For noen hærlige ører! Visste ikke at de kunne stå sånn! :wub:

Jeg vil også ha en borzoi! Nye trend-hunden på sonen? :D

Skrevet

Flotte! For noen hærlige ører! Visste ikke at de kunne stå sånn! :wub:

Jeg vil også ha en borzoi! Nye trend-hunden på sonen? :D

Neineinei :gaah: Ingen trendhunder. De dreper katter og rådyr!! Skinnet bedrar. :innocent:

  • Like 7
Skrevet

Neineinei :gaah: Ingen trendhunder. De dreper katter og rådyr! Skinnet bedrar. :innocent:

Langnesa her mener alle små hunder er katter, dessuten smaker fugler godt også. Best om de fanges i lufta. :(

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

En vakker dag SKAL jeg ha meg en borzoi - de er jo bare aldeles fantastisk flotte.

Herlige bilder av en skikkelig kul gjeng - mange blinkskudd som beviser at de ikke ser så "majestetiske" ut hele tiden i alle fall!

Susanne

Skrevet

En kollega av meg har 3 borzoier ( og en whippet) og han forteller at han uten problemer går tur ned alle tre i en hånd.. Det er jo helt psykt spør du meg :lol:

Vakre hunder du har! De er så flotte i alt de gjør :wub:

Skrevet

En kollega av meg har 3 borzoier ( og en whippet) og han forteller at han uten problemer går tur ned alle tre i en hånd.. Det er jo helt psykt spør du meg :lol:

Vakre hunder du har! De er så flotte i alt de gjør :wub:

Da regner jeg med det er mannen til Gry Kean du kjenner ? Loke og Gry står foran oss her : NKKB003.jpg Og Fenris er fetter til mine to eldste (fra samme oppdrett)

Skrevet

Da regner jeg med det er mannen til Gry Kean du kjenner ? Loke og Gry står foran oss her : NKKB003.jpg Og Fenris er fetter til mine to eldste (fra samme oppdrett)

Jepp, Richard :) De venter valpiser på Bliss ( whippet ) nå, spennende :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...