Gå til innhold
Hundesonen.no

Soldronningens The Man In Black - Min kjære Boris


Recommended Posts

Skrevet

Ja, etter å ha bladd litt frem og tilbake kunne jeg ikke finne noen tråd som var Boris sin, oh skam meg. Boris er født den 21 Oktober 2007, han er min elskede øyesten. Den 30 desember 2007 flyttet han inn hos meg. Han er en "a dream come true" da jeg hadde ønsket meg mops lenge.

Boris er født på Askøy utenfor Bergen, hos kennel Soldronningen (som nå har flyttet til østlandet)

n792935160_1988810_7877.jpg

Første gang jeg hilste på han så han ca slik ut, han var 8 og en halv uke gammel og jeg visste ikke på dette tidspunkt at han skulle bli min. Etter MYE mas hjemme hos mine foreldre fikk jeg etterhvert Ja til å få hund i hus :heart:

Halvannen uke etterpå hentet vi han.

n792935160_1988806_4876.jpg

Da så han slik ut, 10 uker gammel og 3 kg tjukk :wub:

n792935160_1988773_2663.jpg

10 uker gammel Boris :wub:

Boris og meg har hatt våre "ups and downs" i utstillingsringen, han har noen blåsløyfer 3-4 CK og ett Cert. Jeg er fornøyd med det med tanke på hans feil :)

7028_292970915160_792935160_8920639_727966_n.jpg

Gutten har ett vakkert hode og uttrykk :) Dette er ett av mine favorittbilder av gullet

7028_292970930160_792935160_8920640_1476791_n.jpg

.Gullet ca halvannet år gammel.

17141_417097100160_792935160_10463786_6903587_n.jpg

Gladgutten

168013_10150414099695161_792935160_17100896_951471_n.jpg

Her er vakkergutten for ca 10 mnd siden. Påtide å få tatt noen nye bilder av han ja!

Boris er "mannen i mitt liv" Han er 4 år og 3 mnd i skrivende øyeblikk.

Boris er mitt alt i verden, mitt lys, min stjerne og min abosolutt bestevenn, selvom han aldri hører etter. Stikker av, jager biler og bare er en rakker. :wub:

Skrevet

Jeg må tilstå at jeg har blandede følelser overfor mopser etter å ha sett "Pedigree dogs exposed" dokumentaren, men den voffsen der var jo unektelig skjønn da...! :-) Svarte mopser er finest! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...