Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For en uke siden flyttet lille Charlie inn til oss :), han er nå 9 uker.

Fra før av har vi ei tispe på 5år. Etter å ha prøvd litt forskjellig om natten, sover de nå sammen i en slags valpe grind vi har bygget opp. Han våkner mellom tre og fire hver natt og må ut og tisse.

Jeg lurer på hvor lenge det er riktig av meg å ta han ut om natten?

Lurer også på når de andre valpene her inne 'legger seg' for kvelden :) og hvilket klokke slett dere gir det siste måltidet ?

Håpet på mange svar og tips :).

Veldig mange år siden sist jeg hadde valp. Tispa vi har overtok vi for 3 år siden, så hun har vi ikke hatt som valp.

Skrevet

Her venter jeg spent på svar, for min lille valpis gjør det samme som din. Og det er nesten syv år siden sist vi hadde valp, så jammen er det mye man glemmer bort!

Skrevet

Min legger seg ca. kl. 10:00, og når jeg legger meg i tolv-ett-tiden kommer hun og ligger i min seng og sover/ligger i ro til jeg står opp, om det er klokka åtte eller elleve. Men når hun står opp må hun tisse med en gang. Hun får mat siste gang klokka åtte på kvelden. Forer tre ganger om dagen.

Avhengig av hvor mye energi hun har til overs kan hun gå bananas når som helst på døgnet, men ofte når jeg holder på å legge meg :)

Skrevet

Lille Charlie her våkner en gang i løpet av natten selv om han ligger ved siden av meg, så sånt sett utgjør ikke det noe forskjell. Derfor tydelig at han faktisk våkner av at han må tisse.

Skrevet

Mine har fått siste luftetur rett før jeg legger meg, uansett når jeg legger meg. Jeg har også gått ut med de når det trengs. Ivo var ekstremt snill som valp på alle vis og har var jeg opp med 2 netter tidlig på morgene så sov han til jeg stod opp etter det. De andre har det vært litt variert med men så lenge de våkner og må ut så står jeg opp og tar de ut :) Min erfaring er at de slutte med dette når de ikke lenger har behov for det :) Siste måltid har det også vært forskjell på men det har med min jobb og gjøre. Men valpene som har vært her de siste årene har fått mat klokken 8 for det er da jeg er hjemme fra jobb(eller jeg slutte 8 og har 5-10 min til jeg er hjemme)

Skrevet

Med siste valp i hus ga jeg siste måltid kl 18.00, da han ellers gjorde fra seg inne om natta. La seg når jeg la meg, først litt i min seng å fikk "roet" seg, så la jeg han ned i valpegrinda for natten. Han la seg seg ned å sov etter ca 5min(kom litt ann på om de andre hundene var rolige eller ikke.) Og våknet i 6tiden de første ukene. Etter det sov han til 8-9tiden i en lang periode. Nå sover han leenge, når resten av huset er oppe ligger han fremdeles å sover, og må nesten mase på han for å få han ut om morningene. *flire*

Skrevet

For en uke siden flyttet lille Charlie inn til oss :), han er nå 9 uker.

Fra før av har vi ei tispe på 5år. Etter å ha prøvd litt forskjellig om natten, sover de nå sammen i en slags valpe grind vi har bygget opp. Han våkner mellom tre og fire hver natt og må ut og tisse.

Jeg lurer på hvor lenge det er riktig av meg å ta han ut om natten?

Lurer også på når de andre valpene her inne 'legger seg' for kvelden :) og hvilket klokke slett dere gir det siste måltidet ?

Håpet på mange svar og tips :).

Veldig mange år siden sist jeg hadde valp. Tispa vi har overtok vi for 3 år siden, så hun har vi ikke hatt som valp.

Selvsagt er det rett å ta valpen ut om den må tisse, samme når på natten det er- Man bør være fornøyd med at valpen sier ifra såpass at man kommer seg ut i tidet.

Her har det gått over etter 4 mnd alder å måtte ut på natten og har begynt å sove hele natten. Vi gir alltid de yngste siste måltidet rundt 6-7 på kvelden, og har selvsagt vann stående fremme hele tiden. Siste lufteturen er mellom 22-23, med mindre valpen sier ifra og må ut etter det.

Legger seg når vi legger oss, men er som regel rolig i stuen fra klokken 20 av :)

Skrevet

Her er min dalmatiner valp (10 uker i dag) oppe for og tisse på natta rundt 3-4 tiden, legger oss rundt 23 tiden og har siste tur ut da, også er det morgen igjen rundt 6/7 tiden.

De første 4-5 nettene vi hadde så var vi opp 2 ganger om natta.

siste måltidet får han rundt 18/19 tiden...

Skrevet

Her er min dalmatiner valp (10 uker i dag) oppe for og tisse på natta rundt 3-4 tiden, legger oss rundt 23 tiden og har siste tur ut da, også er det morgen igjen rundt 6/7 tiden.

De første 4-5 nettene vi hadde så var vi opp 2 ganger om natta.

siste måltidet får han rundt 18/19 tiden...

Vet dette er skikkelig ot, men klarer ikke dy meg når jeg ser du har dalmatiner! Hvem, hva hvor? Lag en egen tråd til den da, med bilder! *ivrig* (ps. var noe kjent med nicket ditt, er du på dalmatinerforumet? edit: ja det er du jo, du var han som ventet på valp! Du må oppdatere oss da :D)

Skrevet

Monti sov mye når han kom, som mange andre valper når de er så små. Så noen leggetid hadde vi ikke, han sov i senga med oss de første par ukene uansett. Men vi var nøye med å leke litt og ta en liten tissetur rett før VI la oss, da sov han som regel gjennom hele natten, men i blant måtte han ut på do - de har jo ikke så god kontroll på blæra når de er så små. Sånn er det bare. Men det tok neppe mer enn et par uker før han sov gjennom hele natten, da var han også husren.

Skrevet

Nå er 4,5 år siden mi var valp, men hun var en utrolig snill valp og sov lenge før hun måtte ut, hvis vi la oss kl 11, så sov hun med glede til kl 7 før hun måtte ut igjen, dette gikk også ganske fort over og det tok ikke lange tiden før hun sov hele natta igjennom. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...