Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 263
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bonfire er hjemme! Han er en herlig liten gutt. Veldig modig, tillitsfull og grei. Han går allerede godt sammen med Fjellbris. De to andre er litt voldsomme så de har han ikke hilst så mye på ennå

Jeg har jo mer enn en, men velger å holde de i samme tråden. Presenterer Denali først, hun er eldst og den ubestridte sjef/leder eller hva du nå vil kalle det, av de to. Denali er født 10. juli 20

Noen flere, og bedre, bilder fra sledeturene 30. og 31. mars på lørdag var Fjellbris med, på søndag Bonfire. De to er så unge at de fikk en dag hver. Freke benytter sjansen til å r

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet
Var inne på nettsiden din i går og leste om Gaia. Hun er så søøøt! :wub: Nå må du oppdatere tråden din her til å hete "... nå er de 5", da! :)

Ja, er kanskje på tide å oppdatere trådens navn noe...

Gaia er ei søt lita tispe. Og veldig behagelig innehund :)

  • Like 1
Skrevet
Flotte bilder av vakre hunder! :)

Det er ekstra vakkert å disse polarhundene ute i sneen. Der hører de hjemme. :ahappy:

Helt enig. Polarhunder gjør seg best i snø :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Idag tok vi jomfruturen med sleden. Litt klabb og babb i møte med hunder og et par pilkere. men skiløpere og snøscootere gikk strålende. Må visst trene litt mer på å tøyle nysgjerrigheten til pelsene når vi er ute i "åpne landskap".

Strålende vær, blide hunder og mennesker. Og jeg gleder meg allerede til neste sesong hvor jeg har et bedre trent spann (siden ungdommene da er gamle nok for trening fra høsten av) og mange flere turer til fjells. Men planen er å ta en tur i morgen også før jeg drar tilbake til vongføre.

Dårlig mobilbilde får holde til jeg kommer meg hjem på egen PC.

I led: Denali og Freke, team/wheel: Fjellbris og Gaia

526466_10151467114902108_986183950_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Noen flere, og bedre, bilder fra sledeturene 30. og 31. mars

på lørdag var Fjellbris med, på søndag Bonfire. De to er så unge at de fikk en dag hver.

547467_10151469875842108_2114238391_n.jp

488244_10151469868357108_2029338853_n.jp

529104_10151469875797108_135512626_n.jpg

Freke benytter sjansen til å rulle seg i snøen :)

58045_10151469865107108_374266952_n.jpg

18824_10151469867082108_1738793538_n.jpg

539084_10151469868767108_1011319721_n.jp

579787_10151469867837108_1118459353_n.jp

522442_10151469869262108_310709658_n.jpg

og slik var utsikten mesteparten av turene. Fine hunderomper :)

en videosnutt fra lørdagen. Ikke noen fantastisk prestasjon, men moro var det! og det skal defnitivt gjentas mange mange ganger :D

http://youtu.be/aOT3Fl7YdZs

  • Like 9
Skrevet
Så herlig!

Det ser så artig ut!

Så fine bilder og video! Der er de virkelig i sitt rette element! :)

Takker.

Det var både deilig i det strålende været og veldig moro.

Hundene og jeg liker alle sammen å dra på tur. Og flere turer med slede blir det definitivt!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Våren har kommet, og da har jeg tatt frem vogna igjen.

Kameraet ble med på turen 15. april. Og da ble det selvsagt mer kluss enn det normalt er på turen :lol:

men her er nå videoen:

http://youtu.be/f77VIShoCWw

Er klar over at spannoppsettet ikke er helt etter boka, men når figuren bakerst ikke tør ha 3 lengder på bikkjene (ennå) så blir det sånn ;)

og det funker jo!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...