Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Merkelig utsagn fra noen som tydeligvis har problemer med å skjønne enkle, dokumenterte fakta.

Kanskje du burde sjekke synet ditt?

Unnskyld? Hva slags enkle dokumenterte fakta har jeg problemer med å se?

Du har jo svært store problemer med å se at jeg bruker refleks, tiltross for at den ikke er gul. Det viktigste er vel ikke hva man har på seg, men at man blir sett, og når jeg ser ut som et juletre av slap-ons, lykt og reflekser på sko og jakke så ser jeg ærlig talt ikke problemet.

I samme slengen spørr jeg bare hva som får deg til å bruke setninger som dette: Som sagt, det er bare å ta en tur ut på landeveien i "mørten" så dokumenteres det med all mulig tydelighet at det er mange som har like tungt for det som deg...

Du burde faktisk kanalisere energien din på de som ikke bruker refleks, fremfor meg som faktisk bruker det. Eller tror du at jeg IKKE bruker refleks?

Og hvis du er så opptatt av at ting skal være godkjent, hvorfor kan jeg ikke da bruke rosa refleksvest, med samme godkjenning som disse gule som du sikter til, uten å være synderen?

Du er så inn i gampen opphengt i at det må være gult, og det må ha refleks, at du ikke klarer å se andre løsninger. Men det får nå virkelig være ditt problem. Om du klarer å kjøre ned meg, skal jeg love deg at du mister både lappen og retten til den i senere tid, for politiet vil undre seg hvordan du klarte å kjøre på en person som lyste opp mer enn et juletre.

  • Svar 158
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er rasende illsint! Fly forbannet (pardon my french), faktisk! Er bikkjefolk virkelig så innigamperævva tette i pappen at de tror at de er selvlysende og udødelige der de tramper rundt i mørke kve

Jeg innså ikke hvor lite synlig man er før etter at jeg fikk førerkort. Først da innså jeg hvor begrenset sikt man har i en bil, reaksjonstid, bremseavstand osv osv. Det er lite som skal til! Nå er j

Det er bare dumt å argumentere imot refleks, uansett det er sunn fornuft å bruke refleks der det er biler, uansett om det føles som tiltak og noen ganger unødvendig. Også er det jo forskjell på om ma

Skrevet

Sånt blir jeg fryktelig trist av å lese, og så tenker jeg at du må være skremmende naiv. Tror du virkelig at en fjortis på vei ned bakkene etter en fest på fotballhuset på sykkel uten lys, uten et eneste refleksbånd, ingenting som ligner på refleksvest eller hodelykt, triller sykkelen pent og pyntelig på fortauet og venter på fotgjengerfeltet, kikker seg til høyre og venstre, strekker ut armen og venter på klar bane før han krysser veien? Djises, de tror jo de er like udødelige og selvlysende som mange voksne i denne tråden!

- Ikke det nei, for det er her vi voksne - som burde gå foran med et godt eksempel - skulle ha tredd refleksvestene bokstavelig talt over hodet på dem før de gikk ut, slik at ALLE brukte det, jeg skjønner ikke at det skal være så forb****et mye vanskeligere enn det har vært å få alle til å sykle med hjelm. Ungene som kommer og går til vårt hus bruker kanskje ikke refleksvest i sin egen gate, men de våger ikke å sykle inn på veien vår uten - og de går heller ikke herfra hverken på sykkel eller til fots uten å ha refleksvester på seg. Jeg driter i hvor teit de synes det er, jeg.

Jeg har 3 spørsmål jeg håper du svarer ærlig på.

1. Tror du virkelig at fordi jeg bruker bandolær i stedet for gul refleksvest så vil Ask sykle rundt i byen i mørket uten sykkelys eller noen form for refleks? Really? Vil det si at han blir alkoholiker fordi jeg noen ganger tar et glass vin til maten også?

2: når du er i byen på sosiale sammenkomster tar du gul refleksvest over penklærne da?

3: siden du åpenbart synes det er vanskelig å ikke kjøre på folk som bruker bandolær ( du vet hva det er sant? Sånn gul , omtrent selvlysende bånd man enten har i kryss eller henger som et missebånd ned fra skuldrene og rundt livet) og går på opplyste fortau - mener du virkelig at du er skikket til å kjøre bil?

Jeg blir skremt jeg!

  • Like 1
Skrevet

Jeg klarer bare ikke å holde meg lenger..

Selv er jeg ikke like flink, refleksvest syntes jeg er stygt, også blir det så mye oppå det jeg har på fra før. Men hadde det fantes f.eks. noe rosa kule refleksbånd eller noe til meg, så hadde jeg vært flinkere. Men jeg slenger nå på et bånd på foten og et på motsatt arm, men føler at jeg kunne lyst opp litt mer. (Dog tror jeg det syntes forholdsvis godt).

Derfor ser jeg etter en løsning som gjør det enkelt for meg å bruke refleks.

Mistet quotene dine Siri, men når du har en gigantisk parkas under, og atpåtil skal tre på deg en refleksvest blir det innmari klumpete og trangt, men den som soelvd la ut var faktisk aktuell.

Sikkert en dårlig unnskyldning jeg har, men det får nå være smak og behag. Men refleks vil jeg uansett ha, og i tillegg er jeg fan av at ting skal være enkelt. Slikt at å ta på jakke, for så å tre på seg en vest blir liksom så mye, jeg vil kunne hoppe i noen sko, dra over en jakke og være klar, ikke stå å dille i gangen.

Derfor digger jeg den nye arbeidsjakken min, skikkelig tjukk og foret med dun, også står de AVIS med gigantiske refleksbokstaver på ryggen, samt at jakken er rød. Jeg må få på noe på armene også, men det finner jeg ut av.

Ikke alle som har behov for å gå rundt med en gigantisk refleksvest som får en selv til å føle seg rett og slett teit. Spesielt når det finnes så mye annet man kan bruke. Det er en dårlig unnskyldning dersom man velger å IKKE bruke refleks på det grunnlaget, men jeg mener fremdeles at man kan bruke så innmari mye annet enn en gigantisk refleksvest liksom..Samt at den fremdeles må kles på UTENPÅ jakken, istedenfor bare å ta på seg en jakke (som da er utstyrt med refleks).

Det er ikke et argument mot å bruke refleks (for det bruker jeg), men jeg liker ikke refleksvester. Men hadde jeg dog fått tak i en rosa en så hadde jeg kanskje brukt den.

Kom forresten på at varmedressen min har flere sånne remser med refleks innsydd i den, og den er faktisk ikke så ille å ha refleksvest utenpå, men det er noe herk å rote etter mobilen, da må vesten åpnes for å komme til i lomma, så igjen, den som soelvd la ut her virker mye smartere på den måten, og tror den er synlig altså.

Det er fordi jeg foretrekker at det allerede er integrert i jakka, ikke fordi jeg ikke vil gå med refleks. Men tenker bytte ut den jeg har med den jeg viste bilde av i rosa, den har jo tilogmed glidelås som gjør det enkelt å ta av og på, imens jeg sparer til en jakken som har det integrert.

Du har jo svært store problemer med å se at jeg bruker refleks, tiltross for at den ikke er gul. Det viktigste er vel ikke hva man har på seg, men at man blir sett, og når jeg ser ut som et juletre av slap-ons, lykt og reflekser på sko og jakke så ser jeg ærlig talt ikke problemet.

Og hvis du er så opptatt av at ting skal være godkjent, hvorfor kan jeg ikke da bruke rosa refleksvest, med samme godkjenning som disse gule som du sikter til, uten å være synderen?

Du er så inn i gampen opphengt i at det må være gult, og det må ha refleks, at du ikke klarer å se andre løsninger. Men det får nå virkelig være ditt problem. Om du klarer å kjøre ned meg, skal jeg love deg at du mister både lappen og retten til den i senere tid, for politiet vil undre seg hvordan du klarte å kjøre på en person som lyste opp mer enn et juletre.

Så det du EGENTLIG prøver å si her er at;

1. Refleksvesten er ikke trang så lenge den er rosa?

og

2. Du vil ikke stå i gangen og dille (for å ta på en vest), men synes det er greit å feste på titalls reflekser her og der – sånn at du blir seende ut som et juletre? (selv om du i første post skrev at du fester en på foten og en på armen.. ikke akkurat det jeg ville kalt ”et juletre av slap-ons, lykt og reflekser på sko og jakke)

:icon_confused:

DU må være dronningen av dårlige bortforklaringer! Herregud - selvsagt er det viktigere å lett ha tilgang på mobilen enn å kle seg sikkert.

Amen.

Og for ordens skyld; både jeg og bikkja bruker gule refleksvester :yes:

  • Like 1
Skrevet (endret)

Så det du EGENTLIG prøver å si her er at;

1. Refleksvesten er ikke trang så lenge den er rosa?

Aldri sagt den var trang, men klumpete og upraktisk (foruten refleksen da). Jeg syntes ikke de gule er noe særlig, men kunne nok tatt på meg den rosa litt mer, for den er jo faktisk kul (refleks eller ikke). Føler uansett ikke det behovet da jeg har refleks på fra før.

2. Du vil ikke stå i gangen og dille (for å ta på en vest), men synes det er greit å feste på titalls reflekser her og der – sånn at du blir seende ut som et juletre? (selv om du i første post skrev at du fester en på foten og en på armen.. ikke akkurat det jeg ville kalt ”et juletre av slap-ons, lykt og reflekser på sko og jakke)

Jeg fester det på klærne, en gang, ferdig med det. Slik som f.eks. varmedressen min som har refleks bånd her og der, det er bare å dra på dressen og ferdig til å gå :)

Skoene må jeg uansett ta på, har du prøvd å gå tur i sokkelesten nå på vinteren eller? Tviler på at det er særlig lurt.

Men jeg gir faktisk beng jeg, så lenge jeg syntes godt og tydelig for bilister, og at hunden min gjøre det samme, så er jeg fornøyd :)

Nå har jeg ALDRI i denne tråden sagt at jeg IKKE bruker gul refleksvest. Jeg gjør det når det trengs, men foretrekker andre løsninger.

Drar du ut på byen i gul refleksvest? Eller i selskap eller andre ting som passer alderen din.

Endret av Siri Eveline
Skrevet

Aldri sagt den var trang, men klumpete og upraktisk (foruten refleksen da).

Jo, det har du :yes: :

men når du har en gigantisk parkas under, og atpåtil skal tre på deg en refleksvest blir det innmari klumpete og trangt

Og hvis du har tenkt til å påpeke at jeg bare er vrang nå, så har du forsåvidt rett. Jeg er nemlig ikke så glad i folk som forandrer forklaringer hele tiden. Jeg tviler ikke på at du bruker refleks, men har rett og slett bare hengt meg opp i de dårlige bortforklaringene dine.

Drar du ut på byen i gul refleksvest? Eller i selskap eller andre ting som passer alderen din.

Nei, av den enkle grunn at jeg aldri går langs trafikkert vei når jeg er ute :)

Skrevet

Og hvis du har tenkt til å påpeke at jeg bare er vrang nå, så har du forsåvidt rett. Jeg er nemlig ikke så glad i folk som forandrer forklaringer hele tiden. Jeg tviler ikke på at du bruker refleks, men har rett og slett bare hengt meg opp i de dårlige bortforklaringene dine.

Hvis det er bortforklaringene du henger deg opp i så er det OT, så det ser jeg ikke grunn til å diskutere i en tråd om å bruke refleks. Jeg bruker det, og ferdig med det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...