Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke bestemme meg, begge deler er har sine fordeler på hver sin måte. Til hverdags foretrekker jeg kanskje hundefis, som du sier at om det er samme hund som får samme mat så er det et fast

Ot! Men jeg lurer på hvor gammel du er?

Jeg foretrekker ingen fis og holder potesielle mannfolk og hunder proppet med vinkorker

Skrevet

Menneskefis føler jeg er værre å lukte på enn hundefis, av en eller annen grunn, selv om hundefis kan slå en ut av sokkene...

Jeg kan helt greit plukke opp en hundebæsj uten å mukke, men den ene gangen i livet jeg ble tvunget til å skifte en drittbleie, ja da var det ikke greit å holde magesekken stabil. Herre jemini, det var helt sykt forferdelig og aldri skal jeg gjøre det igjen! (ja jeg er en småprippen jåleberte)

Alt avfall som kommer fra mennesker KLARER jeg ikke, men det som kommer fra hundene er liksom ikke så ille...

Det er ekkelt, men det er liksom ikke noe jeg funderer over... Bæsjen plukkes opp, spyet tørkes opp uten noe mukking.

  • Like 1
Skrevet

Seff, men det er først når man tør å være barnslig og stå for det irl at man er kul :)

Jeg er på samme måte IRL.. Den eneste forskjellen er at jeg ikke har noen regler å følge IRL så det kan ta hardt avsted med den detalj humoren.

Tror du mente at jeg ikke står for det IRL. Andre som ikke får være barnslige IRL kan jo komme inn i tråden og gjøre det helt anonymt.

Skrevet

Her i huset fises det utrolig lite av hunden etter at vi sluttet med tøffòr og gikk over på V&H, men når hun fikk tørrfòr så stinket finsene noe voldsomt. :x Det var så ille att man måtte gå utav rommet noen ganger.

Men vi 2 bente i huset er vell ikke å unnskylde selv om vi kan gå utav rommet for å slippe litt gasser :icon_redface:

Synes derimot ikke at hverken hundefis eller menneskefis lukter spesielt godt, men hvis jeg MÅ velge, så går jeg for hundefis, siden hunden er unnskyld hvis det kommer en bris sigende. :lol:

Skrevet
Det er sikkert lov, men hva er poenget? Jeg er ikke her for å diskutere promp, det gjør jeg med niesen min på tre og et halvt. Her er jeg for å snakke om mer interessante ting.

Hvorfor går du inn i en tråd OG poster når den heter "Hundefis vs Menneskefis" da?

"Utkledning når man går julebukk?" er vel mest for barn og ikke av interesse for mange f.eks.

TS: Varierer veldig med hva som er verst av hvem som fiser.

Skrevet

Hvorfor går du inn i en tråd OG poster når den heter "Hundefis vs Menneskefis" da?

"Utkledning når man går julebukk?" er vel mest for barn og ikke av interesse for mange f.eks.

TS: Varierer veldig med hva som er verst av hvem som fiser.

Det har nok noe med plasseringen av trådene å gjøre.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Her fiser både jeg og Snusken blomsterdufter så jeg skjønner ikke helt problemstillingen. :no:

Mvh

Gutteklubben grei AS

Skrevet

Bikkja lukter desidert verst :( Eller kanskje ikke den verste lukta, men den henger så ****** lenge igjen, tjukk og ****** i 15min.

Men så skjer det en gang i halvåret da. Merka stor forskjell fra tørt til rått. Eukanubafis var til å dø av.

Skrevet

Kan man diskutere dronningens bæsj kan man selvfølgelig diskutere dette.

Jeg synes selve lukten på hundefis er verre, spesielt Loke sin var uholdbar. Men så får hundene mine mye matrester ( jada, skyt meg) og det påvirker jo lukten.

Menneskefis oppleves allekevel mer ubehagelig, på samme måte som menneskebæsj.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...