Gå til innhold
Hundesonen.no

Systemet rundt dette med å søke om å få være forvert


soelvd
 Share

Recommended Posts

For ett år siden søkte vi om å få være forvert for en blindehund. Vi søkte gjennom blindeforbundet. Da vi aldri hørte noe sendte vi på ny en mail der vi fikk beskjed om at de ikke fant oss i systemet og at vi måtte søke på nytt. Dette gjorde vi i juni 2010 og fikk denne standardmailen tilbake:

"Kjære fôrvertsøker,

Tusen takk for at du har lyst til å være fôrvert. Vi har mange som ønsker å

bli fôrverter, heldigvis.

Vi behandler søknader om å bli fôrverter i den rekkefølge de kommer inn. Det

som skjer videre er at vi gjennomfører en samtale med deg/dere for å finne

ut om ditt dagligliv kan passe for en av våre valper. Denne samtalen vil vi

ha når vi venter valpekull som trenger et hjem.

For tiden har vi ingen valper som skal ut, men vi tar kontakt så snart vi

ser at vi har behov for flere fôrverthjem. Vi ser frem til å snakke med

deg/dere og takker inntil videre for din interesse."

Er det virkelig sånn de holder på? At man skal sitte og vente på en telefonsamtale som skal avgjøre om man får lov til å være forvert eller ikke? Hva med de som kanskje vurderer om de vil ha en valp eller om de skal være forvert feks? For vår del var det i alle fall helt håpløst å skulle sitte og vente på en samtale om at det var kommet valper - for så å få beskjed om at vi ikke var egnet (worst case scenario)?

Noen som har søkt om sånt før? Jeg bare synes hele systemet virker merkelig, det er jo ikke rart de alltid mangler folk om de bruker så lang tid på å i det hele tatt ringe de interesserte. For ordens skyld har jeg enda ikke hørt noe. Ikke er det aktuelt heller nå som vi kjøpte valp i stede.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er heldigvis ikke tilfelle.

Vi søkte jo fordi de hadde en nyhetssak om at de hadde for få forverter. Er ikke så uvanlig at jeg ser reklame om det.

Var ikke slik da vi var forverter. Men kan jo være forskjellig fra sted til sted? vi var for de på Vestby, men er lenge siden nå da.

Kanskje? Jeg søkte nå bare generelt hos blindeforbundet, stod ingenting om avdelinger eller noe lignende der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi søkte jo fordi de hadde en nyhetssak om at de hadde for få forverter. Er ikke så uvanlig at jeg ser reklame om det.

Okei, mulig det har endret seg nå som det har byttet eier. Det var hvertfall ikke slik før.

Hvordan de nye prosedyrene er vet jeg heller ikke, men tidligere fôrverter fikk hvertfall fort svar, og alle valpene havnet i gode hjem 8 uker gamle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, mulig det har endret seg nå som det har byttet eier. Det var hvertfall ikke slik før.

Hvordan de nye prosedyrene er vet jeg heller ikke, men tidligere fôrverter fikk hvertfall fort svar, og alle valpene havnet i gode hjem 8 uker gamle.

Det er jo forsåvidt det viktigste. Men allikevel merkelig at prosedyrene er sånn.

Jeg sendt en mail for noen mnd tilbake siden. Og fikk samme svar, dessuten fikk jeg også at det var uheldig at jeg bodde på sørlandet for det var langt unna Oslo.

Så da droppet jeg den tanken.

Åja, vi bor på vestlandet men de sa ikke noe sånt til oss. Men ikke hørt noe i ettertid?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, mulig det har endret seg nå som det har byttet eier. Det var hvertfall ikke slik før.

Hvordan de nye prosedyrene er vet jeg heller ikke, men tidligere fôrverter fikk hvertfall fort svar, og alle valpene havnet i gode hjem 8 uker gamle.

Hva mener du med byttet eier?

Blindeforbundet er da en organisasjon, en organisasjon har ingen eier, kun medlemmer og eiendeler.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...