Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Betong er under teppet... Jeg greide nemlig å revne opp sånn halvannen meter med burtrallen vår

*Bare hvisker at jeg meldte på Willy og krysser fingre for dommerendring.... Noen har enten for mye penger eller for stort konkurranseinstinkt - eller begge deler... sukk*.

Vil dere komme helt frem til inngangen bør dere gjøre som jeg og venninnen min i forfjor Ryk clutchen midt i en bakke i nabokommunen, ring NAF og bli kjørt helt til inngangen av tauebilen med vår bil

Skrevet

33 franske bulldoger, 3 av dem har jeg med... Spennende :)

Hele 1 gammal amerikaner, hvem kan det være tro?? Jo min...

Kvalitet fremfor kvantitet vet du :D :D

  • Like 1
Skrevet

Oh.. tilfeldigvis ingen her som vet om noen billige overnattingsmuligheter for meg og en stk tass?

Betyr det at du ikke skal sitte på med likevel?

Skrevet

Betyr det at du ikke skal sitte på med likevel?

Joda, jeg vil gjerne sitte på! :) Vi skal jo heie på dere og greier :P

Kjøringen på søndag har løst seg, så da slipper jeg å tenke på overnatting likevel.

Skrevet

Joda, jeg vil gjerne sitte på! :) Vi skal jo heie på dere og greier :P

Kjøringen på søndag har løst seg, så da slipper jeg å tenke på overnatting likevel.

Den er grei.

Skrevet

10 og 12 ekvipasjer i AG2S og H2S. Det var noe annet enn over 50, som vi er vant til!

Også har jeg oppmøtetid kl 10.00. Og både Sheltie og Aussie har oppmøtetid 09.00. Da kan jeg få med meg litt av de også :D

Nå la jeg også merke til at det er en BC med også! Det skal jeg hvertfall sjekke ut :)

Skrevet

20 beardiser tidlig på lørdag og 7 boston litt sent på søndag - aldeles perfekt! Håper det ikke blir "bikkjekaldt" så beardisene kan ligge i bilen mens jeg stiller Moxy på søndagen... Det er en klar forskjell å manøvrere seg inn på en utstilling med eller uten tre beardiser...

Moxy fikk i dag fleecesokker, så med de og Hurtta fleecedressen sin så burde hun greie å holde varmen selv i Telemarkshallen! Det får bli litt vetbedder og noen saueskinnspledd til de mere pelsede hundene, tror jeg.

Tror borti 10 av beardisene skal bo på samme campingplass - så det blir jo sosialt og hyggelig! (Eller bare misunnelse og krangel - hvem vet? HA HA)

Hadde vært svært så hyggelig å få med seg et cert eller to, ja... Men kjenner lite til noen av dommerne, så det er jo umulig å forutsi.

Spennende blir det uansett!

Susanne

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ikke lenge igjen - jeg gleder meg :D

Ble spurt om å skrive på lørdagen, men tror ikke jeg orker frosne fingre en gang til ;)

Ace er nr 2 i ringen, og jeg krysser fingrene for at det ikke er så mange juniorer og at jeg ikke gjør noe dumt med å stille ham. Det er ikke bare bare å være 9mnd og 5 dager første gang som junior ;)

Skrevet

Puh.. Tre beardiser børstet siste uka' - en som skal stilles og to som kun behøver være "respektable å ha med ut blant folk".. Barte og benvask gjenstår på Moby (stilles) - tar det i morgen formiddag..

Moxy skal få en kloklipp og kanskje et bad i morgen..

Det ER mye tid som brukes på pelsstell når man har vært sløv med tre stykker i noen uker - så NÅ skal det bli andre og bedre rutiner i heimen! (Det sier jeg alltid)

Pakking av bil og en kjapp handletur på Rimi - og vips er vi på god vei til Garvikstranda camping i morgen. Hvis det er andre som skal bo der - ikke få sjokk av å se beardiser der, vet om i hvertfall 15 beardiser som skal bo der i helgen.

Får fundere litt på om man gidder å stikke bortom hallen og sette opp bur og utstyr i morgen e.middag - hadde jo vært supert å komme til "ferdig dekket bord" på lørdagen, men det er jo alltid et herk å reise ut igjen når man vel har kommet fram, da.

Kanskje bedre å reise grytidlig på lørdag morgen.

Kjør pent alle sammen - lykke til!

Susanne

Skrevet

Etter litt trening på stuegulvet greier nå Arja å stå relativt rolig, løpinga er vel heller bumpete fortsatt. Jaja, gubben som skal vise henne :lol:

Lexi blir 9 mnd i dag, så dette blir nesten så tidlig debut som det går :D

Nå må bare jeg bli frisk, ellers blir det en tøff dag på søndag :P

  • Like 1
Skrevet

Huff, null bordtrening og null vasking. Det blir hektisk for knertmonsteret i dag og i morgen. :P

Jeg har et huskydyr som også må ringtrenes og skrubbes før søndag. Det setter han nok pris på, spesielt den lange dusjen :P

  • Like 1
Skrevet

Her ble det skikkelig "kattevask" på Moby i dag - snuta' og nederst på frambena.. Det var det som var grisete etter beintygging i uka som har vært, så da får det holde med dèt.

Moxy greide å forville seg inn på badet når jeg var ferdig med Moby, så vips ble hun badet også. Det var IKKE spesielt oppskattet! Men til sammen brukte jeg kanskje 20 min på de to - og det får man jo ofre på de som faktisk skal stilles i helgen synes jeg.

Usj.. "Dørstokkmila er LANG", altså.. Pakke i bil i kaldt vær er vel noe av det kjedeligste som finnes??

Susanne

Skrevet

Søren, jeg har glemt å klippe klør. Sorry SFX, jeg må gjøre det dagen før utstillinga :lol:

:| Klippe forsiktig!

:P

Jeg gleder meg også! Er spent :P Og så lurer jeg på hvordan stemningen er hos bernergjengen :)

Det kommer litt an på hvem som vinner :whistle:

Nå har jeg fått litt groomingtips av mamma, hun har tross alt stilt berner i 20 år og har vært borti en pels eller to, så etterpå skal X'en bli enda vakrere enn vanlig. Herregud, går det an da??? Hun som er sååå vakker, også skulle bli enda vakrererere?

Skrevet

Jeg har bommet skikkelig på dommer,der har man igjen for ikke å sjekke før man melder :)) Men men. Vi tar med ski og finner noen spor i nærheten, så får vi noe utav turen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...