Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur og/eller trening i romjula!


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal være her til godt uti neste uke, så vi kan jo forsåvidt få til både tur og trening. Hva er det interesse for?

Jeg vil i alle fall møte noen trøndersoniser! :) Onsdag kveld er jeg opptatt og nyttårsaften blir litt stress, men forøvrig har jeg lite eller ingen planer. Jeg er ledig både på dagtid og kveldstid, så lenge jeg får koordinert med mamma og pappa så det er minst én bil ledig.

Spørsmålet er om noen blir med på å finne på noe? På torsdag for eksempel? :)

Skrevet

Jeg vil også helst på formiddagen, skal sikkert i et eller annet selskap på ettermiddagen nå som jeg først er hjemme :P Sted har jeg ikke noe forslag til, er helt blåst på sånt jeg. Hadde jo vært fint med en plass man kanskje kan slippe hundene litt?

Skrevet

Kan godt ta formiddagen for min del også, har fri hele romjula :) Sted er ikke så nøye, men greit å slippe å gå i kø hvertfall.

Skrevet

Blablabla. :P Vi prøver på nytt! Jeg kjeder meg - er det noen som vil trene lydighet i ettermiddag/kveld? Jeg har tilgang på bil, så kan godt komme til Trondheim.

Blir litt i siste liten dette innser jeg, men slenger ut følgende forslag: Rotvoll (Statoilbygget) i 19-19.30-tiden? :)

Skrevet

Det tenkte jeg også på. Hva med parkeringsplassen til spar kjøp? Parkerings"huset" deres er som oftest veldig lite brukt, i alle fall såpass seint. :) Vet ikke om det er plasser nærmere deg som også egner seg?

Skrevet

Jeg har så dårlig oversikt over steder her omkring, og når jeg først skal ut og kjøre går det fort å dra ut til Sparkjøp, så det er jo veldig greit. :) Når passer det best for deg? Vi skal spise middag i seks-tiden, kjenner jeg mamma og pappa rett kan det godt hende at det blir nærmere halv sju... :P Om vi sier halv åtte, er det greit for deg?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg så ikke dette før nå jeg, så dere får kose dere :) Men jeg er gjerne med å trene en annen dag.

Skrevet

Jeg så ikke dette før nå jeg, så dere får kose dere :) Men jeg er gjerne med å trene en annen dag.

Er ikke for sent å bli med ennå, da! Fremdeles lenge til klokka er halv åtte. :aww:

Skrevet

Så ikke denne før nå jeg heller, så får heller slenge oss med neste gang. Blir litt langt å kjøre til Malvik for å trene ikveld.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...