Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Han er så søt! :)

Også så snill hest du har da! :) Ponnien min pleide å leke med forige hunden min, ingenting er så morsomt å se som samspill mellom dyr som i utangspungtet ikke snakker samme språk!

  • Svar 105
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

SWHRES Siden du annonserte på dette forumet at du skulle kjøpe deg en Saarloos, har du både i ulike tråder og på innboks fått gode råd fra min side, og det håper jeg du har satt pris på, og ikke tol

ok, nå vil jeg bare ha dette ute av verden , Ares er en 75% Saarloos, 25% inuit. Jeg er verken ulvofil eller opptatt av design. Jeg skulle ha en Saarloos, men de ventet ikke kull med dem, så det ble d

Jeg synes det er leit å høre at du har mottatt trusler. Men mtp hvordan du ignorerer eller går i strupen på alle som stiller spørsmål, med vaiende flagg påstår du har en sarloos, viser til tider gansk

Skrevet

Valpen din er nydelig! :wub:

Takk :) Han er veldig grei for å være valp også xp

Han er så søt! :)

Også så snill hest du har da! :) Ponnien min pleide å leke med forige hunden min, ingenting er så morsomt å se som samspill mellom dyr som i utangspungtet ikke snakker samme språk!

Takk :) ja hesten min har blitt veldig hensynsfull, han har vert virkelig mye jobb med tidligere, den ble nemlig solgt som problem hest, men nå er han ikke noe problem i det hele tatt, bare god og snill tvers igjennom! :) Det er kjekt når dyrene våre går overens ja! :)

Her er forresten et bilde av en inuit. jeg synes den ligner en del på min :)

2010_4_a.jpg

Skrevet

Kjempesøt valp du har :) Gøy å se bilder av han og hesten sammen, har en valp her og som er veldig glad i hester, er fasinerende å se på syns jeg. At et så stort dyr som en hest kan være så forsiktig å snill mot en liten valp :)

  • Like 1
Skrevet

Han er så fin :wub:

Kan hende du har skrevet det, men fant det ikke. Hvor gammel er han?

Gleder meg til å følge videre! :D

Takk! :) Han er 3 mnd :-)) i bitealderen kan en si :P elsker å tygge på bøker, ledninger og andre ulovlige ting :P

Skrevet

Min gjør enda ikke det etter 4 år :D Da ser den bare mishandla og pjuskete ut. Løper heller ned på gulvet og ligger såååå lykkelig for seg selv. Ego.... :ermm:

Skrevet

Jeg er offisielt dritsjalu. Det tok meg ca 2 år å få min første hund til å gidde å ligge sånn inntil meg. :P

Gjør ikke mine heller :P

Valpen din er helt supernydelig! Koselig du oppdaterer oss med bilder og info om han! :)

Skrevet

Jeg er offisielt dritsjalu. Det tok meg ca 2 år å få min første hund til å gidde å ligge sånn inntil meg. :P

Min gjør enda ikke det etter 4 år :D Da ser den bare mishandla og pjuskete ut. Løper heller ned på gulvet og ligger såååå lykkelig for seg selv. Ego.... :ermm:

Gjør ikke mine heller :P

Valpen din er helt supernydelig! Koselig du oppdaterer oss med bilder og info om han! :)

Jeg tror det er rasen , han har vert veldig klengete fra dag 1 da han låg i reiseburet på flyplassen :) Kan liksom ikke komme nært nok. Han vil jeg skal beskytte han tror jeg, og å ha han på fanget i sofaen var en fin måte å vende han til mine foreldre på, og min bror.

Jeg pleier dog ikke å la han ligge i sofaen, men har merket i det siste at han sniker seg opp i sengen min når jeg ikke er der :P Han har en del seperasjons angst når han er bundet (som når jeg skal ut med trillebåren i stallen) men det og går bedre for hver dag synes jeg :) Om han springer løs så går han for seg selv, og kommer tilbake om jeg går inn i stallen :) idag skal vi på valpekurs :)

Skrevet

Så utrolig koselige bilder :) Og så flott at hunden og hesten går så fint overens. Min synes hester er skumle, men så er han ikke vant til dem heller da.

Skrevet

Så utrolig koselige bilder :) Og så flott at hunden og hesten går så fint overens. Min synes hester er skumle, men så er han ikke vant til dem heller da.

Da skulle han møtt Bolero :-)) Han elsker hunder, og er så forsiktig med dem også :)

Skrevet

Casper er og sånn klengete :wub: litt for klengete i blant egentlig, men er veldig koselig. Bare litt upraktisk at de blir større uten å være klar over det selv. Kanskje han og skulle hatt en date med Bolero, Casper reagerer litt med skrekkblandet fryd når han ser hester, han mååå liksom bort å snuse, for så å hoppe vekk i neste øyeblikk.

Skrevet

Casper er og sånn klengete :wub: litt for klengete i blant egentlig, men er veldig koselig. Bare litt upraktisk at de blir større uten å være klar over det selv. Kanskje han og skulle hatt en date med Bolero, Casper reagerer litt med skrekkblandet fryd når han ser hester, han mååå liksom bort å snuse, for så å hoppe vekk i neste øyeblikk.

Hehe, han høres skjønn ut <3 ja kanskje det :-))) får ta han med deg til Bergen ;) hehe :) Bolero er vokst opp med hunder, er nok derfor han er så glad i dem :) men han er generelt harmonisk med alle dyr :)

Skrevet

Skrev for en tid siden ett innlegg med noen nysjerrige spørsmål. Søkte "saarloos" i søkefeltet, og havet derfor inn på bl.a dettte diskusjonsforumet. At mitt navn her er "Tracking" handler ikke om annet enn at jeg konkurrerer i en hundesport med bla spor, og trener MYE spor med hunden min. Navnet passet derfor meg, og har ingen ting å gjøre med at jeg prøver å luske i andres liv (så store fritidsproblemer har jeg ikke!).

Ser det ble masse kommentarer i ettertid, og får også inntrykk av at det "lettet" stemningen på diskusjonene når du fortalte om hunden din. Synest du skal storkose deg med valpen din! 100% Saarloos eller ikke. Det er jo uansett viktig for deg å vite mye om rasen, og ta imot tips og erfaringer fra andre Saarloos eiere. Masse lykke til med valpen!! :flowers:

  • Like 5
Skrevet

2 gang på valpekurs, og det kunne gått bedre!

Ares var nemlig i det skye hjørnet idag, han ville helst ingenting, så jeg lot han få litt tid , og vi isolerte han litt fra de andre , for så å nærme seg forsiktig igjen. Han reagerer på treningshallen, men ble bedre på slutten :-)) Leker fint med de andre valpene, dog litt røft.

  • Like 2
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...