Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Alt som er rått og naturelt kan du gi :D

En kalkunnakke er et helt måltid til din ja, for mine er det to ;)

Ang mengde, så ta det på følingen, eller vei det. Får hun feks 200g VOH pr måltid, kan du bytte det ut med 200 g kotelett feks. Og det må ikke være nøyaktig på grammet, mesteparten av kjøttet man kjøper (bortsett fra svineribbe og grillskiver) er mye magrere enn VOH, og man kan derfor gi litt mer.

Når man har basis i VOH, er det ikke så viktig å tenke på vitaminer og slikt, det er ikke daglig inntak som teller, men at det blir balansert over tid (28 dager).

Dette kjøper jeg til mine:

kyllingvinger og klubber (ikke lår, det er for mye kjøtt vs fett, ergo må jeg gi MYE mer)

hel kalkun (deles opp i mange fine måltider ;) )

kalkunnakker

svineribbe

lammelår (skjærer av ca 60% av kjøttet til meg, og deler i leddet, da blir det et tyggeben/snack og et måltid av bena)

fårikålkjøtt

frossen hel laks/ørret, deler det opp i skiver og gir

grillskiver

hele høns (billigere enn kylling)

kyllinghjerter, gir både rått som mat og tørket som godis

lever, uansett sort, tørker det til godis

kjøtt/medister/familiedeig på salg, såsant det er usaltet! og av storfe

oksebogstykker

koteletter

Takk, Tulip! Visste jeg kunne stole på deg. :)

Skrevet

For en uke siden hadde de tilbud på Meny; en stor pakke rå kyllingkubber til 39,-. Bare et tips :)

Sist jeg kjøpte kyllingklubber kom jeg hjem og oppdaget at de ikke var naturell. De har sprøytet inn saltlake, så det er kun 89% kjøtt og resten vann/salt. Jeg ga det til Hermes likevel, men kommer ikke til å kjøpe akkurat de klubbene igjen.

Skrevet

Sist jeg kjøpte kyllingklubber kom jeg hjem og oppdaget at de ikke var naturell. De har sprøytet inn saltlake, så det er kun 89% kjøtt og resten vann/salt. Jeg ga det til Hermes likevel, men kommer ikke til å kjøpe akkurat de klubbene igjen.

Hvilket merke var det? Greit å vite hva jeg skal styre unna :)

Skrevet

kalkunnakker

Hvor kjøper du det? Mine elsker det, men jeg har bare funnet det i vom og hundematbutikken -og der er de jo dritdyre.... kunne jo like gjerne kjøpt en biff :P

  • 8 months later...
Skrevet

Hvor kjøper du det? Mine elsker det, men jeg har bare funnet det i vom og hundematbutikken -og der er de jo dritdyre.... kunne jo like gjerne kjøpt en biff :P

Vom og hundemats 10 kg-pakninger du snakker om, hva betalte du for det?

Men hvor store er egentlig disse, noen som vet i gram?

Siden det ble sagt at en nakke er et helt måltid til en Retriever litt lenger oppe.

Skrevet

Kylling og kalkunnakker bet jeg 350 for en 10 kilossekk fra min forhandler. Kalkunnakkene pleier å ligge på rundt 300g stykket, men de jeg kjøpte sist lå på rundt 500g! Kyllinghalsene har jeg aldri veid da de har blitt tørket til godis, men kanskje rundt 100g stykket?

Nakkene er stort sett ben og brusk, det er ikke mye kjøtt i de selv om det ser sånn ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...