Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hatt flere hannhunder, men aldri vært borti det at de har våte drømmer ofte.. gjerne blir det også bløtt i sofaen/senga..

I natt sov Taz i senga si, og brått var hele senga hans bløt og det var bare å hive den til vask.. men denne gangen ble den mye bløtere enn tidligere, så tenkte det kanskje kunne være tiss også, men det lukter ikke tiss, og snoppen hans var jo stor....

Noen som vet at det er normalt at hannhunder har ofte våte drømmer?

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Om gutta her begynner med sånt, så får de enveis billett ut av senga mi Har ikke vært borti våte drømmer på hanhunder, men bikkja til brodern brukte onanering som stressavløser, han gav seg med de

æsj!

Tispene stikker jo av til kondomeriet og kjøper dildoer da... synes det er hakket verre egentlig.

Skrevet

Trym har hatt det 2 ganger iløpet av sine 3 år. Han våkner før noe skjer da, men han er vel i halvørska og spruter litt ukontrolert :lol: Han skjønner ingenting etterpå ihvertfall :lol:

Hvor vanlig det er aner jeg ikke, men det er nok ikke uvanlig på hannhunder i sin beste alder :D

Skrevet

Min har også hatt våte drømmer 3-4 ganger. Han er 3 år. Et par av gangene har det vært KLISSVÅTT :thumbsdown: Men morsomt når han bråreiser seg og ikke skjønner noe som helst ja :lol:

Skrevet

Ikke jeg heller, heldigvis! Nasty shit! :huh:

Haha, ja det ser ikke pent ut når lebestiften er ordentlig sprengrød og hoven og bikkja sitter der med et ekkelt flir om kjeften :lol:

Tror kanskje det skjer når Trym er veldig sliten, første gangen det skjedde var julaften ifjor, og da tok det litt av med gaveåpning og slikt for han. Så når han sovna for kvelden skjedde det. Den andre gangen skjedde for litt siden, og jeg tror kanskje han ikke var helt i form, og itilegg hadde Tuva løpetid.

  • Like 1
Skrevet

æsj sier jeg å nemlig! derfor har jeg sagt til meg sjøl; aldri mer hannhund :P selvom han er den første grisete hannhunden jeg har hatt....!

Skrevet

Spiste mat og klikka meg inn på tråden istad, og brått mista jeg matlysten! :P Ekle hannhunder, glad ikke Grumpy holder på med slike grisegreier!

Skrevet

Det er da naturlig!? Emil er inne i en onaneringsperiode nå (var 5 mnd på torsdag som var), og husker Dennis hadde seg noen hyrdestunder alene i samme alder...unger går også gjennom sånne perioder ;)

Skrevet

Pax hadde en sånn periode da han var rundt 5-6 mnd. Måtte ta fra han alle pledd og puter for han skulle bare jukke på dem. En gang fikk han tak i et pledd uten at jeg oppdaget det og ja.. han gjorde seg ferdig kan du si :icon_redface: Pleddet gikk rett i vask etterpå. Kom glad og fornøyd bort til meg og ville ha kos etterpå, ekle grisegutten. Men det gikk da over den perioden og.

Våte drømmer veit jeg ikke om han har hatt da..

Skrevet

Om gutta her begynner med sånt, så får de enveis billett ut av senga mi :lol:

Har ikke vært borti våte drømmer på hanhunder, men bikkja til brodern brukte onanering som stressavløser, han gav seg med det etterhvert da, en han tar fremdeles et grepa balletak med kjeften innimellom om han er ekstra stressa :lol:

  • Like 3
Skrevet

He he he - FOR et tema, liksom!

Men nei, aldri opplevd med noen av gutta' mine - har alltid hatt flere hanner hjemme siden 1981..

Hadde dog bare ledd av det og tenkt "stakkars" hvis det hadde skjedd, da.

Susanne

Skrevet

Ææææh! Nå er jeg hvertfall enda mer opptatt av at neste blir tispe, ikke hannhund :P

Tispene stikker jo av til kondomeriet og kjøper dildoer da... synes det er hakket verre egentlig.

  • Like 2
Skrevet

Aldri opplevd det med noen av hundene vi har hatt hjemme, men hannhunden til ei "venninne" av meg har ofte våte drømmer. Han jukker også på alt som er - ekstremt ofte, og gjør seg virkelig ferdig. Dette har han gjort siden han var rundt halvåret, og nå er han rett over ett.

Jeg skal ærlig inrømme at jeg syns det er ekkelt!

Skrevet

Jeg syns synd på han i starten, men dette har jo nå skjedd flere ganger i løpet av dette ene året jeg har hatt han.. og nå begynner det faktisk å bli ganske kvalmt.. x) men han jokker ikke på ting, takk å pris for det!

Skrevet

Om det er når de sover så kan man vel ikke gjøre så mye med det. Om vi ender opp med en hannhund og den begynner å tillegge seg vaner med å....eh...."gjøre seg ferdig" med seg selv, så skal jeg innføre strenge regler om at det KUN skal gjøres på hundesenga hvertfall.

  • Like 1
Skrevet

Ja jeg syntes det var så ekkelt at han rett og slett ikke fikk lov. Begynte han med sånt tok jeg fra han det han jukka på. (Nå høres jeg kanskje ut som en skikkelig puritaner, men det får nå være :P ) Så var han jo i en alder hvor jeg antok det bare var en fase, og satsa på å bryte det fra å bli en vane. Mye hormoner og fysisk modning og greier. Han gjør det ikke nå lenger heldigvis :)

Men hadde det skjedd i søvne så veit jeg ikke helt hva jeg ville gjort med det. Han kan jo ikke noe for hva han drømmer stakkars :P Men vil jo ikke ha sånt "kliss" over alt heller.

Edit: For et tema :P

Skrevet

Ja jeg syntes det var så ekkelt at han rett og slett ikke fikk lov. Begynte han med sånt tok jeg fra han det han jukka på. (Nå høres jeg kanskje ut som en skikkelig puritaner, men det får nå være :P ) Så var han jo i en alder hvor jeg antok det bare var en fase, og satsa på å bryte det fra å bli en vane. Mye hormoner og fysisk modning og greier. Han gjør det ikke nå lenger heldigvis :)

Men hadde det skjedd i søvne så veit jeg ikke helt hva jeg ville gjort med det. Han kan jo ikke noe for hva han drømmer stakkars :P Men vil jo ikke ha sånt "kliss" over alt heller.

Edit: For et tema :P

Jeg vet om et tilfelle der oppdretter fikk tilbake en hannhund som koste seg litt (i våken tilstand) på stueteppene. Hun måtte rett og slett bare gripe inn like før det gikk for han å skremme/kjefte på ham. Ikke noe problem etter den gangen da, han fikk seg noen tisper etterhvert i stedet ;)

Skrevet

Plutselig ble jeg veldig glad for at jeg ikke har hannhund. Ikke skal jeg ha det heller, skjønner meg nesten like lite på disse guttehundene som jeg gjør på menneskeversjonene av dem.

Visste at hannhunder gjør mye ekkelt, altså, men våte drømmer har jeg aldri hørt om i hundeverden før. Æsjameg. Da overlever jeg heller løpetid en gang i blant :lol:

Skrevet

Fysj :P Aro var inne i en jokkeperiode da han å var 5-6 måneder, men jeg stoppet han hver gang, så han fikk heldigvis aldri bli ferdig :P Håper virkelig han ikke begynner med sånt, våken eller i søvne :P æsjameg!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...