Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du gått på/har du planer om å gå på valpekurs?


Yakine

Recommended Posts

Vel har du/dere det? :D

Vi har nå begynnt på valpekurs med Atheo.

Første kveld var søndag, og da var det 3 timer teori. Lærte utrolig mye!!

Skal ha praksis på førstkommende søndag, og det gleder vi oss til! :P

Tror nok dette blir nyttig, både for oss og Atheo!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja,jeg gikk valpekurs med Mini..Lærte egentlig ikke så mye,men var veldig god miljøtrening og sosialisering for han :D Vi hadde også en dag på fjellet hvor vi lært om spor og rundering og alle valpene fikk prøve hver sitt lite spor..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har gått på både valpekurs og grunnkurs. Lærte masse! Hvordan man skal trene, masse om ernæring, hundens helse og hundestell. Er forsåvidt ganske fornøyd :D

Men opplevde noen negative ting med kurset også. Venninnen min og jeg som var de eneste ungdommene på kurset følte innimellom oss litt oversett eller at instruktørene på en måte kunne herse med oss. Og da tenker vi at det er fordi vi er ungdom...

Et eksempel var da jeg på en av kursdagene hadde problemer med Chica. Hun ville ikke høre noe særlig. Jeg sto rett ved siden av en som også hadde problemer. Instruktøren kom til han ved siden av meg ofte og hjalp han. Men han gikk bare forbi meg hele tiden. Og da kjente jeg at jeg ble skikkelig irritert. Det er instruktørenes jobb å se hvem som trenger hjelp..!

En annen gang som jeg også hadde problmer med Chica(var noen sånne dager, desverre!), begynte instruktøren og si, foran alle de andre, at jeg duller fælt med henne og at hun får alt for mye oppmerksomhet. Jeg måtte roe det ned, og dessuten sette henne inn i buret hele helgen, slik at hun ville høre på meg neste gang...(?) :? ..Men altså, hvordan kan de vite hvordan hun blir behandlet hjemme, og at jeg står for all oppmerksomheten? Jeg har lange skoledager, lekser, og så må jeg få litt tid med å gå ut med venner og gjøre andre ting som å se på tv, sitte foran pc`en. Vi er fire personer i familien, jeg kan ikke kontrollere hvor mye oppmerksomhet de andre gir henne. Jeg må jo få litt tid til å kose med henne jeg og da!! Uansett, satt hun ikke noe særlig i buret i løpet av helgen, og hun var kjempeflink på neste kursdagen, så alt gikk jo bra tilslutt! Men angrer litt på nå at jeg ikke sa ifra om visse ting og jeg skulle reagert annerledes på forskjellige ting også..

Så til alle ungdommer på kurs, finn dere ikke i urettferdig behandling!! Måtte bare si ifra :wink:

Jaja, kan vel ikke bare konme positive ting ut av hundekurs.. Men jeg fikk jo i alle fall lært det jeg begynte på kusr for å lære. Hvordan lære opp hunden! Og så var det jo fint for sosialiseringens skyld! Nå skal jeg fortsette med treningen, og gi henne så mye oppmerksomhet jeg vil uten at noen kan si noe om det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, har ikke vært på valpekurs, men har planer om det til neste år :D

Har gått på både valpekurs og grunnkurs. Lærte masse! Hvordan man skal trene' date=' masse om ernæring, hundens helse og hundestell. Er forsåvidt ganske fornøyd :P [/quote']

Hvilket kurs var dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, var ikke. Bodde langt unna der kurset var å hadde ingen til å kjøre meg. Fikk sosialisert bbuster med andre hundene på internatet å ellers i nærområdet heldigvis. Har vært på mye miljøtrening i etterkant hvor mange instruktører var samlet så man kunne få god hjelp hvis man plagdes :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk på valpekurs og jeg lærte utrolig mye.

Hun som var instruktøren har/er vært med i landslagstroppen i lydighet :)

De var veldig engasjerte av at ungdommer var med, og de vil ha flere unge fjes i lydighetsmiljøet.

Det var etter å ha pratet med henne jeg fikk sansen for BC.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gikk på valpekurs med Pan.Ulvehiet i oslo..Kjempehyggelig.Nå hadde jeg en valp litt utenom det vanlige (16 uker og aggresiv mot mennesker..) men jeg følte uansett at vi fikk utbytte av det.

Jeg var på grunnkurs med Jonas som valp.Han var 6mnd og de andre var over året,men vi ble delt opp etter hva hunden kunne.Jonas kunne mest :P

Men kurset var helt elendig..Med en machomann som syntes det var artig å skryte av å banke bikkjer :roll: .Vi endte med å møte opp på under halvparten av kurskveldene og jeg er ikke sikker på om jeg læret noe av skrytapen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...