Gå til innhold
Hundesonen.no

Julekalender 3. desember


Julenissen

Recommended Posts

Skrevet

1.jpg

Her er et bilde av en kjent avdød russisk komponist med sin mindre kjente trofaste følgesvenn. Komponisten er kanskje mest kjent for sin tredje pianokonsert.

1. Hva het komponisten, og hva het hunden?

2.jpg

Her er hunden Suggen, som var eid av en kjent polfarer.

2. Hva het polfareren, og hvilken rase var hunden?

Svar sendes på PM til nissefar innen midnatt 3. desember.

Begge svar må være korrekt for å få ett poeng/lodd.

Svar på kalender 2. desember:

1. Nei, lus kan ikke smitte fra en art til en annen

2. Demodex/hårsekkmidd

3. Borreliose/borelia

OBS: Når dere svarer på kalenderen, opprett ny PM for hvert svar. Dvs. ikke gå inn på meldingen du sendte i går og legg nytt svar under og send på ny. Dette er pga. vi må holde orden på svarene, og om alle svarene legges "under hverandre" i en lang rekke med PM får vi ikke lagt forskjellige PM'er i forskjellig mappe. Så ny melding må opprettes for hvert svar.

Skrevet

Yes! Da klarte jeg hvertfall gårdsagens, da blir det å prøve seg på nytt nå, har man litt å surre med på morgenen/formiddagen

Skrevet

Herregud, jeg la ut svaret!

EDIT: Tror ingen rakk å titte. Slettet med èn gang :sweat:

Tror jeg vet hvem som sendte inn denne nøtta :D

Skrevet

1 desember var blææh. Jeg hadde alle raser rett men glemte norsk fremfor lundehund og engelsk fremfor rød og hvit setter. Dermed kom jeg ikke på noe ord og bytta ut den ene rasen med noe annet og kom frem til et helt feil ord. I går hadde jeg rett og det har jeg nok i dag også :-)

Skrevet

Jeg tok feil på nr. en for hadde G(Greyhound)L(Lundehund)E(Egnelsk Setter)D(Dutch Schapendoes)E(Engelsk springer spaniel).. Irriterer meg enda :rolleyes2: Uansett, rett i går og trur jeg har ganske så rett i dag og.

Skrevet

Jeg er imponert over fantasien her jeg - altså mht oppgavene! Genialt, men jeg tror ikke jeg engang skal forsøke å finne rett svar :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...