Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ! LYSPÆRE Ding Ding!

Er det derfor Ikke heter Ikke????! Fordi det forrige kullet var et ikke-kull?

*flir* ikke i utgangspunktet, men når det var et ikke-kull så MÅTTE hun hete det (eller, Vilikke som hun egentlig skulle hete)! :D

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk alle sammen :D

Syns forresten ikke det er så spennende å vente på løpetid egentlig *sukk*

Jeg vil ha en til... :lol:

Godt det ikke bare er meg! :lol:

Eller meg! :lol:

:lol:

Nydelig gubbe Talli får :yes:

Takk :)

Sitter og leser når typen titter over skuldra mi og sier "oi, det var skikkelig fine hunder" og lar det bare henge i lufta.. måtte si at neste hund blir shiba uansett hva han sier, det er ikke demokrati!

Men lykke til med parring. Satser på å få sikle på masse valpebilder om noen måneder.

Hva? Ikke noe demokrati :o

Okej, greit da. Jeg kan være grei og ta den red'n tan-valpen, skulle den komme. :aww:

Den ville jo passe utmerket inn blandt de røde farer! :lol:

Ja selvsagt, en red and tan valp gies bort slik ut av det blå :lol:

Åååååh! Spennende! Nydelig hannhund, ser ut om om de utfyller hverandre godt.

Jeg bidrar til valpestøv-sending, og gleder meg til tråden oppdateres med at "Der blør hun!". Da er vi igang :)

Det håper jeg også snart *vente-vente-vente*

Lykke til med dette kullet!

Gubben var ett helt herlig bekjentskap, for en skjønn skapning han er - så cool og så skjønn - her tror jeg du har en god match Jeanette :)

Takk :)

JegharikkesettnoentingtildennetrådenidetheletattogharaldrihørtomatTalliskalhaflerevalpeeer! :aww:

Gleder meg MASSE! til å kosemose Tallibanbebiser. :wub:

Jeg er helt sikker på at Talli vil kosemose mer enn valpene. Talli får ikke kosemose valper, bare spør 2ne :P

Veldig, veldig spennende! Vi krysser fingre for at kjønnsfordelingen blir litt mer rettferdig denne gangen, eller? ;)

Det håper jeg også. 2h+3t, 3h+3t eller 3h+4t er egentlig drømmen min :P

Men så langt har jeg jo ikke fått det som jeg ville en eneste gang :lol:

Skrevet

Hvilke soniser skal ha valp fra dette kullet, egentlig? "Bare" Ingvild og Marie?

(Med de forbeholdene det innebærer å ha valpekull selvsagt..)

Skrevet

Hvilke soniser skal ha valp fra dette kullet, egentlig? "Bare" Ingvild og Marie?

(Med de forbeholdene det innebærer å ha valpekull selvsagt..)

Valpelisten min består for øyeblikket av 9 stk på tispe og 6 stk på hannhund (der 3 personer er oppført på både hannhund og tispe da de ikke har noe ønske om kjønn.) For øyeblikket har jeg stoppet listen inntil jeg ser om det kommer mange/få valper. Men jeg vil tro jeg har nok valpekjøpere selv om 2-3 faller av.

Det står noen soniser på listen min ja, men hvordan det blir med fordeling er noe jeg ikke gjør nå :)

Jeg har ikke noe "første mann til mølla" prinsipp.

Skrevet

Vel, kunne jeg danse fruktbarhetsdans for å få X'en drektig, kan jeg godt danse litt løpetidsdans for å få i gang Talli.

:frantics::banana::punk::cheerleader: :panda: :blissysmile:

Jeg ha'kke movsa til Jagger, men jeg fikk valper på X'en...

  • Like 2
Skrevet

Vel, kunne jeg danse fruktbarhetsdans for å få X'en drektig, kan jeg godt danse litt løpetidsdans for å få i gang Talli.

:frantics::banana::punk::cheerleader: :panda: :blissysmile:

Jeg ha'kke movsa til Jagger, men jeg fikk valper på X'en...

:lol: Håper det virker!

Krysser fingrene for at ikke parringstidspunktet blir 23-25 desember. Det er liksom ENESTE perioden jeg er borte de neste mnd :P

Skrevet

Jeg er helt sikker på at Talli vil kosemose mer enn valpene. Talli får ikke kosemose valper, bare spør 2ne :P

Nei, sånt tull hadde de ikke tid til, små pirayaene *ler* Men Talli er overvillig til å kosemose, så man får overdosa si med kelpiløøøøøv allikevel :wub:

Jeg er glad jeg har bestemt meg for at min neste hund ikke skal være en brukshund da, så jeg kan komme og pille på bebisene uten å ønske meg en av dem :lol: Talliban er en av de kuleste hundene jeg kjenner, og Gubben sjarmerte meg i sommer - det kunne blitt farlig det :lol:

Skrevet

Vi vil ha blod, vi vil ha blod!

True+Blood-eric.jpg

Nei nå får hun knipe igjen til slutten av denne uken slik at vi unngår akkurat julen ;) Den 17 hadde vært en perfekt dag å begynne på .

Skrevet

Nei nå får hun knipe igjen til slutten av denne uken slik at vi unngår akkurat julen ;) Den 17 hadde vært en perfekt dag å begynne på .

Jaja, men du vet jo det at eggløsningen må jo begynne også! (den er vel kanskje allerede begynt, vet ikke hvordan det er med hunder) Kanskje Talli er litt treg, så om vi maser litt på blod så skynder det seg litt, men ikke for mye! Bare akkurat nok. Den 17. it is! :aww:

Skrevet

Jepp, da satser vi på den 17.! Kjenner jeg er helt misunnelig på de som står på valpelisten din Jeanette! Den spenningen er jo helt vanvittig. Og så når man ser sitt lille kelpienurk for første gang, og så blir man kjent med det og oppdager det er en blanding av tasmansk pungdjevel, kosebisk og smartass.. sukk... :wub:

  • Like 3
Skrevet

*TADA* Talli kan jo ikke utsette noe hun slik at det passer bedre. Nei hun måtte faktisk gi meg bursdagsgaven på bursdagen hun. :ball:

Det er ikke mye enda, så jeg er usikker på om jeg skal regne fra i dag eller i morgen som første dag i løpetiden. Uansett så blir jo det ideelt parringstidpunktet fra 23-27 desember. Hurra for det :lol:

Så nå får jeg ta kontakt med hannhund eier og høre når det passer at jeg henter han og tar han med på juleferie i Kristiansand. Også må jeg finne ett egnet sted for slike ting, tror ikke min mor blir superhappy om det foregår slikt hverdag i hagen hennes som er helt åpen og like ved rundkjøringen :lol::innocent:

Noen her som vet om ett ok sted uten for mye folk? Det er på dyrepark siden av Kristiansand jeg skal være.

Skrevet

:rofl: Oh the images, the images *forestiller seg avlsplaner realisert i rundkjøringen hos mor på juleaften*. Det tegner seg til å bli en uforglemmelig jul for mammaen din Jeanette!!

Og så lurer jeg på om man skal ta hensyn til eventuell jinxing eller ikke.. for dette er så spennende, og de valpene må jo bli helt fantastiske med Crazy Mama og Bamse Brakar som utgangspunkt, at det kan jo være uimotståelig jinxe-åte..

Så jeg synes ikke dette er spennende i det hele tatt, slets ikke - det er et eneste stort gjesp faktisk.

  • Like 2
Skrevet

Fnise, hva var det jeg sa? Hun vil ha seg et julenummer!

Parringssted? Tja, de driver vel med oppdrett i dyreparken, de har sikkert noen elskovsreder å låne ut!

Er Hamresanden et yndet utfartssted på vinteren også?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...