Gå til innhold
Hundesonen.no

Piercing


Stueloff
 Share

Recommended Posts

Fant ut at vi trengte en slik tråd. Her kan du laste opp skrytebilder, samt stille spørsmål til resten av sonen om hva du enn måtte lure på når det kommer til piercings.

Jeg tok cheeks her om dagen, og har fra før av en vertical labret, pluss litt forskjellig i ørene og slik. Her er ihvertfall resultatet av lørdagen.

tumblr_lvbqgo6gMe1qb77q1o1_500.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg angrer veldig på at jeg googlet suspension Kan noen fortelle meg hvorfor, hvorfor, hvorfor man gjør sånt?

Hvordan fungerer det liksom? Mener ikke å virke respektløs, jeg forstår det bare ikke. Ser ut som tortur gjennom mine øyne..

Har litt noia for å pierce meg, til tross for at jeg elsker piercinger. (man lager ett HULL i kroppen sin! osv. Hjernen min er litt rar.) Var så vidt jeg klarte å ta hull i ørene liksom. :rolleyes2:

Jeg er ganske fasinert av pierciner, men har ikke så mange selv. Har hull i ørene, hull i tungen og idustrial i øret. Min søster der i mot har utvidet ørene med 20 mm, og så har hun oksering i nesen. Hun er også en fargeklatt ellers, med flere tatoveringer og hårfargen varierer mellom sjokk rosa, grønn, blå, gul, rød, turkis, ja reinbuen?? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har det vært en i tungen, men nå er jeg kjedelig med bare to i hvert øre, og en i navelen. Er mer spennende på tatoveringsfronten.

Men har litt lyst på noe mer i øret, mer i brusken (les: litt tøffere) men har bare blitt med tanken foreløpig..

Mye pga en bestemor som har heeelt noia for det, der går det i langarma for å skjule tatoveringen hver gang, og siden vi er myyye hos henne tenker jeg heller å vente litt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har litt noia for å pierce meg, til tross for at jeg elsker piercinger. (man lager ett HULL i kroppen sin! osv. Hjernen min er litt rar.) Var så vidt jeg klarte å ta hull i ørene liksom. :rolleyes2:

Nei, takke meg til tattiser. De er ikke like skumle. :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nett nå har eg bare en igjennom leppen. Har hatt i begge øyebryn, til forskjellige tider. Men ene vokste ut og den andre ble slete av i en fotball kamp. Hadde også i tungen, men måtte ta ut pga jobb =(

Kunne virkelig tenkt meg en mellom tommelen og pekefingeren, i det skinnet liksom. Hadde vært tøft. =)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt to i navelen. Begge ble revet ut. De hadde nok vokst ut litt først, men var ikke spesielt digg uansett :lol:

8127_149845683266_757423266_2687302_1572033_n.jpg

Piercing nummer en (eller, smykke nummer to, da, men hull nummer en.) Var såå fornøyd! Fikk dette i konfirmasjonsgave av søsteren min.

206479_10150156985033267_757423266_6735645_4949578_n.jpg

Piercing nummer to. Pent arr?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oooh, spennende tråd. Er utrolig fasinert og har oppigjenom ønsket meg flere piercinger, meen har aldrig blitt sånn.. Er jo livredd for nåler og slikt. Men jeg drista meg til og ta et ekstra hull i vert øre i sommer og satser på at det blir noen flere der, men det er så mye jeg tørr, tror jeg.. Tattoveringer derimot liker jeg, og av en eller annen grunn så blir ikke det det samme, selv om det teknisk sett er nål det også. Hjernen min kobler ikke helt der, men det er jeg bare glad for :D Har to nå og satser på flere, når jeg bare får råa :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde i navlen før, men rev den ut (ikke helt ut, men ble revnet "hull"), så endte med at jeg måtte la det gro igjen.

Har lyst på igjen, men hvor vondt er det å pierce gjennom arr? :ustol:

Huff, var overhodet ikke pinglete på slikt før og var i lykkerus (som 14-åring forøvrig) når jeg tok i navlen, men nå gruer jeg meg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Jeg har to i ett øre og ett i det andre, jeg vil dog ha seks hull i hvert øre, men det kommer sånn etter hvert :P Ellers har jeg hatt hull i neseveggen to ganger, snakebites, tungepiercing og VCH piercing to ganger :)

snake-bite-piercing.jpg

Snakebites.

Jeg savner tungepiercingen min veldig merker jeg.. Så utrolig morsomt å leke med den.. Det var en tid jeg hadde lyst på en medusa eller en vanlig labret og jeg vet ikke helt om jeg har klart å legge fra meg ideen enda :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt to hull i underleppa (vanlig labret "midt under" og en ring på siden av leppa imot munnviken), 1 hull i tunga (vurderer å stikke på nytt litt lengre bak for å skåne tennene mine), to i navelen (1 vokste ut, og en ble revet ut).

Skal ta en industrial i øret så fort jeg får somlet meg til det, også vil jeg ta 2 i navelen (samtidig..) og etterhvert ta 1-2 til i navelen. Vil "ringe inn" navelen på en måte...

z189970720.jpeg10663-600x450-SP-multi-navel.jpgNavel-Flower.jpg

Kanskje med innslag av noen surface-piercinger under..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...