Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Dumt spørsmål, men jeg lurer likevel

Har startet å fore med Norwegian Polar.

Enten tiner dette foret veldig tregt eller så er det noe galt med kjøleskapet mitt.

Hvor lang tid bruker deres å tine?

Jeg tok ut to blokker (på 1 kg ) etter jobb ( rundt kl 18) på onsdag. Lot de ligge på benken til kl 22 før jeg puttet de i kjøleskapet. Om morgningen i går når jeg skulle fore ( kl 07) var det fortsatt fryst. Når jeg kom hjem fra jobb kl 17 var det fortsatt ganske fryst.

I dag morges var de endelig tint.

Normalt at det tar så lang tid?

Skrevet

Jeg tror da det? VOH bruker omtrent et døgn på å ble helt opptint om biten er under 2 kg, nå som jeg tiner 5 kg i slengen får de frossent det første døgnet, halvfrosent det andre og siste måltidet er helt opptint.

Skrevet

Hei.

Dumt spørsmål, men jeg lurer likevel

Har startet å fore med Norwegian Polar.

Enten tiner dette foret veldig tregt eller så er det noe galt med kjøleskapet mitt.

Hvor lang tid bruker deres å tine?

Jeg tok ut to blokker (på 1 kg ) etter jobb ( rundt kl 18) på onsdag. Lot de ligge på benken til kl 22 før jeg puttet de i kjøleskapet. Om morgningen i går når jeg skulle fore ( kl 07) var det fortsatt fryst. Når jeg kom hjem fra jobb kl 17 var det fortsatt ganske fryst.

I dag morges var de endelig tint.

Normalt at det tar så lang tid?

Jeg tar ut ca 1 kg i slengen å lar det ligge noen timer på benken før jeg hiver det i kjøleskapet. Bruker lang tid på å bli helt opptint ja.

Her serveres Np ofte i halvfrossen tilstand. :)

Skrevet

Kan du ikke la de tine på benken da?

Joda, men jeg bare lurte på om det var normalt at det brukte 1,5 døgn på å tine

Men da ser det ut som at det er helt normalt. .

Skrevet

Jeg liker konsistensen mye bedre om den tines i kjøleskapet kontra benken. På benken blir konsistensen omtrent som leverpostei som har stått ute, altså litt klissent. I kjøleskap derimot blir den hard som blodpølse omtrent og det er lettere å skjære den i terninger/skiver.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...