Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Tenkte å lage en tråd om Nilo gutten min,der jeg kan få legge ut maaasse bilder av han! :ahappy:

Litt om Nilo:

Han er født: 11.04.2011

Far heter: Zito Vom Klostermoor

Mor heter: Qwinni Av Chamirox

Nilo er jo enda bare en valp, så han er utrolig leken og noe skal helst skje hele tiden, i hvert fall ute. Inne er han mye roligere, og sover gjerne på gulve atme deg om du sovner på soffan. ;):whistle: Rett og slett en hærlig "liten" sak, må si jeg var veldig heldig med å enda opp med han!

Akkurat nå har jeg ikke noe kamera, så det eneste jeg har er dårlige mobil bilder... Finere bilder finner man i ventetråden hans, kanksje litt vanskelig å finne da men... :aww:

Hadde nettopp kommet ut fra flyet. Ser litt missfornøyd ut, når matmor plutselig var borte.. Men han klarte seg helt fint, absulot ingen traumer av den flyturen :thumbs:

DSC_0095.png

DSC_2111.png

DSC_21.png

DSC_00951.png

Liker å speide ut vinduet, ut til parken!

DSC_01444.png

DSC_00954.png

DSC_00956.png

Skrevet

Herlig tass! :baby: Kan jeg spørre hvor du holder til? Helt sikkert ikke i Rogaland... :no: De fleste er enten aggressive eller eierne er ikke på nett.

Like barn leker best passer veldig godt til hunden min ser du.

Skrevet

Herlig tass! :baby: Kan jeg spørre hvor du holder til? Helt sikkert ikke i Rogaland... :no: De fleste er enten aggressive eller eierne er ikke på nett.

Like barn leker best passer veldig godt til hunden min ser du.

Jeg gjør nok ikke det.. Jeg holder til i Møre og romsdal. :ermm:

Så sant så sant! Jeg er veldig heldig akkurat der. Jeg jenner 2 hærlige schäfere i samme alder som min. Så han får trøyd seg. :P

Skrevet

Skulle gå meg en tur til mamma da hun ikke har fått hilset noe særlig på Nilo enda. Da gikk vi tilfeldigvis forbi dyreknikken og da tenke jeg vi like så godt kunne gå innom en tur. Så jeg veide han og han er nå akkurat 30kg! :ahappy:

Noen bilder fra i dag (fortsatt mobil kamera):

Da vi var til mamma fikk han en gammel bukse og tygge på, da var han fornøyd! :cool:

DSC_01494.png

Hadde litt miljøtrening på båtkaia i dag. Det kan jo fort bli litt skummelt med brygger og slikt, men ikke får denne karen :thumbsup:

DSC_01894.png

Søtingen :wub:

DSC_011894.png

Skrevet

Hvorfor bor du ikke i Bergen *sukk*

herlige herlig herlig! Sa jeg herlig? :D:wub:

Er dårlig med det ja :hmm::P

Hihi, jeg er så enig med deg :D

Her er 2 bilder av Nilo når vi igjen var på besøk til mamman min. Og denne gangen med sikkelig kamera! :lol: (som nå er tomt får strøm, og laderen ligger hjemme hoss mor...)

_10151831.png

_10151283.png

Skrevet

Da kommer det noen vinter bilder av gutten! :D

Søtingen :wub:

DSC_013241.png

"Kjæresten" hans Kita og Nilo poserer ;) (to dager i forskjell på disse to, Nilo er elst!)

DSC_01376.png

DSC_021114.png

DSC_05241.png

Leking!

DSC_017222.png

Kita og Nilo poserer igjen

DSC_021922.png

(kommer kanskje flere, hihi :whistle: )

Skrevet

Han er så flott! Det er forresten ganske vanlig på en del raser at nesen blir lysere om vinteren. Såkalt "winternose".

Åja det har jeg aldri hørt om. Artig å se om sommeren da, om nesen blir svart eller ikke :P

  • 3 months later...
Skrevet

Ser det er en stund siden jeg har oppdatern noe her, så jeg tenkte å slenge inn noen bilder. :rofl:

Dette var vel i januar, da vi hadde søøø! :D

Untitled-444.png

Nilo har en liten naken flekk på rompa etter våt ekseme sitt.

Untitled-247.png

Her har vi trenet og lekt på kunstgress banen

DSC_0502.jpg

Endelig litt vårvær!

DSC_0517.jpg

DSC_0549-1.jpg

Poserer

DSC_0530.jpg

Her er vi på "fjell" tur med kløv ;)

DSC_0562.jpg

Det var da i hvert fall noen bilder, i hærlig mobil kvalitet :thumbsup:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...